İlginç, Komik ve Tuhaf tasarımlar

Bir ucu kırılarak farklı bir alet olmayı başardı. Bunlarla Plastik koparmayın. :facepalm1:
Markasını hatırlamıyorum ama bende Amerikan yapımı çok güzel bir kablo soyucu vardı, çok sertleştirilmiş olduğu için bir şeyi kastırdığımda aynı böyle kırıldı. Ona çok üzüldüm ama keski gibi kullanmak istediğim için tamamen kullanıcı hatasıydı..

Şuna benziyordu:
electrical-cable-pliers-technology-tool-cutting.jpg

Yankeski alacaksanız Knipex filan alın. Şimdi bunları kullanıyorum, iyi para verdim ama hiç pişman değilim aksine çok memnunum.

IMG_20201124_165004.jpg

Adsız.png

• Haha
Reactions: 333
Screenshot_20201222-233742.jpg

Gece gece uğraştığım şeye bak yav. Poğaçaları buzdolabına koymuşlar. :katil2:

20201223_011619.jpg

ilk_pil.png

Bizim kızın kursun dan haftalık çizelge atılıyor. Motivasyon amaçlı olarak da her seferinde cümlenin sonuna bir bilim adamının anlamlı sözlerini ekliyorlar. Bu seferkini çocuklar yuttu belki ama ben yutmadım. :katil1: :katil1:

20210104_102441.jpg

Ben de yutmadım. Büyük ihtimalle Bell yüksek Ah olan pil kullanıyordu telefonunda :tamam2:

Screenshot_20210119-011127.jpg

Şöyle bir ticari faaliyette bulunamadım. Böyle şeylere yoğun talep varsa bende yapıp satayım yav. Açıklamalarda yazmıyor ama satıcı yorumlarda 3A olduğunu belirtmiş.
P=V÷I
25=24÷I
I=25÷24 = 1A

Screenshot_20210121-140027.jpg
Screenshot_20210121-135725.jpg
Screenshot_20210121-140011.jpg

Bu ara favorim bu, günde bir kaç defa dinleyip gülme krizine bi girip-çıkıyorum. Rahatlatıyor... :katil1:

Paylaşmadan önce bile bir kaç doz aldım... :katil2:

Forum istatistikleri

Konular
5,654
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back