IOT 4 KANAL ROLE ESP8266 PROJE

Bilgin.055

Üye
4 Kanal role devresini kontrol eden bir entegremiz var. Bu entegre ULN2003 veya ULN2008 de olabilir, entegre içinde DARLİNGTON transistör olduğu için başka harici bir transistöre gerek yoktur. Devre kartı üzerinde tüm roleleri kontrol edebileceğimiz bir ESP8266 NODEMCU WİFİ modülü bulunmaktadır. Bu modülün içine gerekli kodlamaları atıp modülü sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Normalde kod üzerine çok fazla bilgim yok ancak, CADIO uygulaması üzerinden herhangi bir kod yazmadan rahat bir şekilde tüm ESP modülleri kontrol edebilirsiniz. Gerek uygulama üzerinden gerekse kod yazarak ilgili roleleri tek tek kontrol edebilirisiniz. Eğer kodları kendinizi yazacaksanız NODEMCU dan çıkan sinyal pinlerine dikkat ediniz.
Picsart_24-05-21_16-35-37-642.jpg

CADİO uygulaması hakkında linkte gerekli tüm bilgileri açıkladım BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ekler

• Picsart_24-05-21_16-36-18-980.jpg
    Picsart_24-05-21_16-36-18-980.jpg
    786.8 KB · Görüntüleme: 17
  • SMART HOME RELAY MODULE.rar
    160.9 KB · Görüntüleme: 24
Paylasiminizi begendim ama bence bu CADIO buyuk problem. Emeklerinize saglik

Dosya uzantisinde exe gordugum her sey icin boyle agrasifim ben, siz kusura bakmayin.

wine işe yaramıyor mu? bilmiyorum ondan soruyorum

Linux ta exe calistirma meselesi degil de abi, exe ye mudahale edememe meselesi ya da exe icinde ne sakladin da ben goremiyorum meselesine hastayim. Gerci olayin bu yonunden bakinca , ayni kod u islemci icerisine yaz yine calistirir. Esaret altinda olmak gibi :gulus2:

"micropython" ile istediğiniz uygulamayı
yazabilirsiniz. Hatta Telegram üzerinden
çalıştırabilirsiniz. Ya da direkt socket ile
farklı uygulamalar yapmak mümkün.

Yeni bir konu açmak istemedim ama yukarıdaki projeye ek olarak birşeyler fark ettim ki, kubik role kullandığımda anlık akım çeken örneğin bir dramell tarzı elektronik cihazlar anlık olarak ya roleyi yapıştırıyor yada role içinde başka sorunlara neden oluyor. O yüzden ilk devre kartı kubik roleler, ufak tefek lamba yakma perde aç kapat gibi sistemlerde daha uygun olur. İşte bundan sebep roleleri değiştirerek 30Amperlik role grubu oluşturdum böylelikle çok daha yüksek akımlar çekilebilir ve sistemi yeniden düzenledim. Her iki projeyide PCBWAY üzerinden temin ettim ve bu şekilde çizim vs. düzenledim. İster kodlama yaparak kullanın isterseniz CADİO uygulamasını kullanın tercih sizindir.

1.png

Ekler

• NODEMCU ESP GERBER.rar
    88.7 KB · Görüntüleme: 3

Forum istatistikleri

Konular
6,154
Üyeler
2,558
Son üye
cenkacar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back