İşlemci ve Ram arasındaki frekans uyumluluğu

Bir çok nedeni olabilir, emin değilim. Pazarlama vs filan kapital bir çerçeveden bakmazsak; Elektrik ile uyumlu ışık kaynağı olarak ampul varken LED'e ne gerek var demeye benziyor.

Diğer taraftan ucuz olduğu için Intel eski (Pentium gibi) işlemciyi neden üretmiyorsa aynı nedenle olsa gerek. Daha iyisini üretmedikçe ilerlemenin başka bir yolu yok.

Bir de sadece bilgisayar çerçevesinden bakmamak gerek. Netice itibari ile RAM bir bir dizi entegreden oluşuyor. Bu durumda daha iyi hafıza neden üretiliyor demek biraz garip bir soru oluyor...

Bende bunu anlamaya çalışıyorum boşa para harcamak oluyor. Bu mantıkla ona göre almak istiyorum doğruysa bu sistem

Bende bunu anlamaya çalışıyorum boşa para harcamak oluyor. Bu mantıkla ona göre almak istiyorum doğruysa bu sistem
Bir şeyin yeni teknolojisini tüketmek, eskisi ile aynı işleve sahip ise her zaman boşa para harcamak anlamına gelir. Bu teknoloji ticareti ile ilgili bir olgu.

Yani sadece internete giriyorsan yeni teknolojiye çok da ihtiyacın yoktur. Bu durumda on binlik bir bilgisayar saçma olur...

Demek istediğim parçaları işlemcinin maksimum mhz hızana göre almak daha uygun ve mantıklı oluyor ozaman

Demek istediğim parçaları işlemcinin maksimum mhz hızana göre almak daha uygun ve mantıklı oluyor ozaman

Yanlış anlamışım, bu söylediğin doğru.

Şu da var, 3200 MHz RAM ile 4000 MHz arasında fiyat farkı yoksa yüksek olanını al, bunun bir zararı yok. Aktüel fiyatları bilmiyorum, alırken karar vermek gerekiyor...

3200mhz bir İşlemci 4000mhz bir rami tam kullanmayacaksa gereksiz oluyor yani değil mi. Fiyat farkı var tabi bir miktar

Aldığın işlemcinin overclock kilidi açık, yani hem işlemciyi hem de RAM'i çok değişik frekanslarda çalıştırabileceksin. Bence 4000 MHz RAM al ve overclock'u dene. Benim linux makina overclock'lu şu anda ve yıllardır sorunsuz çalışıyor.

Aldığın işlemcinin overclock kilidi açık, yani hem işlemciyi hem de RAM'i çok değişik frekanslarda çalıştırabileceksin. Bence 4000 MHz RAM al ve overclock'u dene. Benim linux makina overclock'lu şu anda ve yıllardır sorunsuz çalışıyor.
Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
5,973
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back