İşlemcide Giriş Pin Kesmeleri (Change Notification) Belirtilmemiş.

picmanya

Aktif Üye
PIC32MM0016GPL028 işlemcisinde 22 I/O pini var. Yalnız bunların hangileri dijital giriş pini kesmesi (Change Notification) olarak kullanılabiliyor bunu anlayamadım.
22 tane olan tüm giriş GPIO I/O pinleri, istenirse kesmeli giriş işlemi için-Change Notification olarak kullanılabiliyor olabilirmi? Yada yalnızca bazılarımı-hangileri kullanılabilir?

Son düzenleme:
Microchip Code Configuratör (MCC) yazılımını kullanan varmı.
Bunda Mcu pinlerini hangi iş için kullancağımı girdiğimde-belirttiğimde ne faydasını görebiliyorum.
Tam olarak ne işe yarıyor bu program. CN girişler veya diğer hangi kısımlarda faydası olabilir bana.

Çok uzun zamandır microchip mcuları aktif olarak kullanmıyorum ama datasheete göre aşağıdaki pinler CN kesmesi için kullanılabiliyor.

A portu: 0..4 ve 9
B portu: 0..15
C portu: 0..3 ve 8,9

pinleri CN kesmesi için kullanılabilir.

firefox_s7pe4s6ziu-png.34908

firefox_AQvjTv5rub.png

firefox_Mpue00KpSi.png

Ekler

• firefox_s7Pe4s6ZiU.png
    firefox_s7Pe4s6ZiU.png
    94.4 KB · Görüntüleme: 71
Cevabınız için teşekkür ederim.

Bu tabloyu 36 pinli versiyonu için vermişler. Tablo altınada 20 ve 28 pinli verisyonunda uygulanmaz diye yazmışlar.
Benim ilgilendiğim işlemcisi 28 pinli olan medeli oluyor. B port 0-15 arası, A port 0-4 arası, C port yalnızca 9 pinleri olarak mevcut.
Aslında 20 ve 28 pinli versiyonu için bir pdf yardım belgeside yayınlamamışlar gibi duruyor.
Hepsinde fotosunu verdiğiniz aynı ortak belgeye çıkılıyor.

PIC32MM family referans manual'i de inceledim. Oda aynı 36 pinli modeli için.

Araştırıken baktım olacak gibi değil, MCC yazılımına ulaştım indirdim kurdum çalıştıramadım. Belki bunda pinleri ne amaçla seçeceğimi belirtirsem aradığım tarzda verilere ulaşabilirim diye düşündüm.

Birde PIC32 Mcu lar için DSPIC30F serisi kadar bol yardım belgesine ve bol kodada ulaşamadım. PIC32 lerde işi bozmuşlar gibi geldi bana.
Microchip forumu tavsiye ettiler ingilizce yazışmalı ama Microchip görevlileride yanıt verdiği söylendi. Birde oraya yazıcam bakalım.

İşlemcideki FCY verisinide henüz göremedim. İç RC osilatörle 8 MHz. X 24 PLL = 192 MHz. saat kristl hızı vargibi, ama peki komut yürütme hızı ne sonucda timerler için FCY bilgisi gerekecektir.

Böyle takıldığım bir kaç nokta var aslında, bunlara cevap bulabilsem, geçiş yapıp denemelere ufakdan başlayabilirim diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
6,627
Üyeler
2,722
Son üye
cansu

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back