Kısa Süre Müzik Çalan Modül Arıyorum

gezen

Üye
Merhabalar. Uzun süredir aradığım devreyi buldum. Işık sensörü çalıştığında kısa süreli müzik çalacak bir devre. Ancak türkiyede bulamadım. Türkiyede satın alabileceğim benzer bir ürün varsa bilgilendirebilirmisiniz. Satışını yapan arkadaşlarımız varsa onlar da iletişime geçebilir. Sesli tebrik kartı olarak geçiyor.

Ekler

• IMG_5161.jpeg
    IMG_5161.jpeg
    770.7 KB · Görüntüleme: 33
jr1653, jr1651 ve jr1650 kodlu ürünler işimi görüyor. Türkiyeden temin edebilir miyim acaba.

Ekler

• IMG_5194.jpeg
    IMG_5194.jpeg
    176.7 KB · Görüntüleme: 26
ISD gayet ucuz. Play buton yerine sensör uyarlanabilir. Yükleme işi acaba nasıldır. Ses 30 saniye olsa, seri üretimde yükleme işi 30 saniye mi sürecek?

1706092874382.png

ISD gayet ucuz. Play buton yerine sensör uyarlanabilir. Yükleme işi acaba nasıldır. Ses 30 saniye olsa, seri üretimde yükleme işi 30 saniye mi sürecek?

29478 eklentisine bak
Mp3 olarak yüklemem gerekiyor. Böyle bir desteği var mı bilmiyorum

Özel tasarım mp3 çalar programı yapılsa, hafızada kalan boşluk mp3 depolama için kullanılabilir.
10sn süreli bir mp3 dosyayı kendiniz üretmeniz gerekir Az önce ses işleme programıyla denedim. oldu. 10sn mp3 olmaz diye bir kural yokmuş. Kapladığı yer resimden görülebilir.

1706096561676.png

Normalde müzik olarak yayınlanan bir mp3 parça, en az 30 sn sürecektir. Bu da SD kart veya harici hafıza gerektirir

Son düzenleme:
PIC16F1455/9 ile yapılmış bir proje vardı
bulamadım. SPI flash e²prom içerisine
48KHz mono çözünürlükte wav dosyası
yükleniyor. Mcu buradan bilgileri okuyup
PWM kanalından pre-anfiye yolluyor.

Alttaki örneği F1827 için düzenlemiştim.
Epey uğraşmak lazım sesin düzgün çıkması için.

F1455/9 48MHz de çalışabiliyor. Bu nedenler
48KHz de çok rahat örnekleme yapabilir.

Son düzenleme:
Alın size bir meydan okuma. İşlemci 50 TL. İçerisinde 64 KByte flash bellek var. Saat hızı 400 kHz :bayil1: Bununla bir player yapın.

1706095717761.png

İsterseniz, W25Q128FV(16MB) de kullanılabilirsiniz.
Hatta bu seriler QPI de destekliyor. Daha yüksek
hızlarda okuma yapılabiliyor.
Anakart bios entegrelerinden kullandım. Ben 25Q32
ile yapmıştım.

O zaman challenge'i değiştiriyorum. Bir tane ATTiny13A, bir tane de uygun kapasitede I2C EEPROM. İşlemci 60 TL gibi, EEPROM da kapasiteye göre 10 - 20 TL tutabilir. Bir tane de 3 V CR2032 pil ve piezo hoparlör.

Bir kere çalışır hale getirildikten sonra, adetli alınınca maliyet 4 te birine düşürülebilir.

Aslında pek meydan okuma da kalmıyor. ATTiny13A dediğin, baya saygın 20 MHz saat hızına sahip. 400 kHz saat hızındaki bir işlemci ile bu işi yapmak biraz tırmalatırdı :katil2:

O zaman challenge'i değiştiriyorum. Bir tane ATTiny13A, bir tane de uygun kapasitede I2C EEPROM. İşlemci 60 TL gibi, EEPROM da kapasiteye göre 10 - 20 TL tutabilir. Bir tane de 3 V CR2032 pil ve piezo hoparlör.

Bir kere çalışır hale getirildikten sonra, adetli alınınca maliyet 4 te birine düşürülebilir.
Piezo mp3 calabilir mi ki? Sesi cok dandik cikmaz mi?

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back