Laminasyon Yöntemi ile evde PCB imalatı

aydınger kağıdına toner yazıcıdan bastırılıp pcb'ye transfer yapılsa olmaz mı?

Aydınger tonerin bir kısmını abzorbe eder gibime geliyor. En uygunu bu olmaz. Toneri hiç abzorbe etmeyen, ısıda da fazla deforme olmayan kağıt lazım. PNP kağıtların özelliği bu.

Aydınger tonerin bir kısmını abzorbe eder gibime geliyor. En uygunu bu olmaz. Toneri hiç abzorbe etmeyen, ısıda da fazla deforme olmayan kağıt lazım. PNP kağıtların özelliği bu.
bobinaj sarımında kullanılan polyester filmler var, ısıya dayanıklı sanırım toneri abzorbe etmezler. transfer işleminde ne kadar başarılı olabilir bilmiyorum.

bobinaj sarımında kullanılan polyester filmler var, ısıya dayanıklı sanırım toneri abzorbe etmezler. transfer işleminde ne kadar başarılı olabilir bilmiyorum.

Denenebilir. Ben kendim açımdan kuru film tekniğinde kendimi geliştirmek istiyorum. Çok yüksek çözünürlük elde edilebiliyor ve belirsizlikler diğer metotlara nazaran çok daha az.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,787
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back