Led Trafo arızası 24volt 15 amper

ayhancan

Aktif Üye
Selamın alekum Arkadaşlar Elimde 4 adet Led Trafo Trafoların Entegresi arızalı entegre üzerinde TM5103 yazıyor lakin entegre piyasada yok Bir çok entegrelere baktım malesef hiç biri iç yapı olarak uymuyor Devre entegrenin 2.6.7 ayakları boşta bu entegrenin yerine ne kulanabilirim veya nasıl bir yol izlemem gerek sadece firmasını çinde buldum entegrenin orjinal ismini vermiyorlar
Entegre bilgileri alt linkte

Tüm yardım eden arkadaşlara
şimdiden teşekürler

LCSC de PWM controller entegrelerini SOP-8 e göre filtre et. 290 tane sonuç çıkıyor. Tek tek bakman lazım.

LCSC de PWM controller entegrelerini SOP-8 e göre filtre et. 290 tane sonuç çıkıyor. Tek tek bakman lazım.

Teşekür ederim bende buna benzer sitem kulandım lakin baya zaman alıyor umarım yardım eden bir kardeşim çıkar
yardımın için çok teşekür ederim

UC3843, 44 vs direk uymaz ama cipi kucuk bir karta mote edip uyarlayabilirsin.

UC3843-Application-Circuit-.png

Son düzenleme:
Senin cipte Gate olan UC3843de Output bacagi oluyor.

Yapman gereken cok az degisiklik var.

Calisan bir devreden anahtarlama frekansini ogrenip UC3843 osc devresindeki RC yi buna gore ayarlaman gerekecek.

Calisan bir devreden anahtarlama frekansini ogrenip UC3843 osc devresindeki RC yi buna gore ayarlaman gerekecek.

Mikro Step kardeşim dediklerinizi harfiyen yerine getirdim malesef olmadı UC3843 beslemesi 5 volta indi onuda 11.5 yukseltim her hangi bir hareket olmadı tekrar orjinal entegreyi taktım normal entegre çalıştı allahtanki bir tanesi çalışıyor​

Feedback devresini de modifiye etmen lazim.

Eger flyback konusunda tecruben yoksa cok fazla arizaya neden olursun.

Sorun hal olmuştur Mikro Step Arkadaşımıza teşekür ederim yardımların için aslında sorunu halletmişim kazara olsa gerek optokubloru bozulmuş onu değiştirince entegre uydu Aslında ilk başta UC3843 mote ettiğimdi 12 voltum 5 volta duştu entegrenin + ucuna giden seri olarak 2 direnç vardı 340k yani 680 k olandirenci 2 adet 220 k diren bağladım birde 1uf 50vkutuplu kondastörüde 22uf yaptım bu esnada nasıl olduysa opto kuplor arza yapmı onuda yenileyince çalıştı

Forum istatistikleri

Konular
5,862
Üyeler
2,485
Son üye
viesva

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back