Masatipi Acrobat Işıklı Büyüteç

Titreşim olmaması lazım. Çalışırken göz yorar.
-Acaba, Led 'leri pwm le mi sürüyorlar.
-Potansiyometre ile ışık ayarı varsa potun içine clener temizleyici sıkarsanız belki süzelir.
-Sürücü devre yoksa kondansatör kapasite, artırımı ile dalgalanma giderilebilir.

Kafayı çıkartıp devreye bakma imkanınız var mı?

Bende lamba sipariş etmiştim bugün geldi. Ama bir sorun var büyük sipariş etmiştim. T9 ebatları ile ilgili bir standart değilmiş 30 TL için iade de etmedim. Kızdım LED'liye dönüştüreyim dedim ama o da titreşimli oluyorsa sorun olur. Ne yapsam bilemedim şimdi.

IMG_20210114_200852.jpg

Titreşim besleme ile alakalı. Düzgün bir kaynaktan beslersen titreşim olmaz.

@taydin, buna kondansatör falan taksak? Gerçi seri bağlıdır bunlar voltaj çok yüksek olur...

Bir dakka bir kafa karışıklığı var :) Lambanın kendi ışığında bir titreşim yok. Senelerdir kullanıyorum göz yorma şikayetim yok.

Sorun, lamba açıksa, telefon da lambaya çok yakınsa, telefonun çektiği resimde yatay dalgalanma oluyor. Bir algoritma ile bunu telefon baya azaltıyor ama gene de ben lambayı kapatıp harici olarak aydınlatıyorum resim çekeceğim zaman.

Titreşim olmaması lazım. Çalışırken göz yorar.
-Acaba, Led 'leri pwm le mi sürüyorlar.
-Potansiyometre ile ışık ayarı varsa potun içine clener temizleyici sıkarsanız belki süzelir.
-Sürücü devre yoksa kondansatör kapasite, artırımı ile dalgalanma giderilebilir.

Kafayı çıkartıp devreye bakma imkanınız var mı?

Işık ayarı yok. Bir ara üşenmez isem bakarım iç yapısına.

Normal kullanımda hissedilen bir titreşim yok. Fotoğraf çekmede sorun var.

Bir dakka bir kafa karışıklığı var :) Lambanın kendi ışığında bir titreşim yok. Senelerdir kullanıyorum göz yorma şikayetim yok.
Bende anlam veremedim zaten. Masadaki tüm aydınlatma LED. Acaba büyüteç bilmediğim bir etki mi yapıyor diyorum. :D

Benim lambanın üstüne de cep telefonunu koyduğum zaman ekranda dalgalanmalar oluyor. Bir fırsatını bulunca LED'lerin üzerindeki voltaj şekline bakalım ve kondansatör ile düzgünleştirmeye çalışalım.

@Endorfin35+ Bende bu tip bir büyüteç almayı planlıyorum. Sen alalı yaklaşık 5 ay olmuş. Kulanım tecrüben nasıl? Memnun musun? Aydınlatması, büyütmesi falan nasıl? Birde sabit durmayla ilgili problem var mı?

Bendekinin kolu bu resimdekinden farklı. Benim kullandığım model Swat : HZB129(6025-8) Bunların merceklerinde 3x 5x 8x seçenekleri vardı. Bendeki kaç net hatırlamıyorum. 5x galiba. Mercek konusunda Kartal otomasyonu kıyaslama videoları var onları izle ihtiyacını ona göre tespit et.

Ben 800 gibi bir rakama aldım 420 tl iyi fiyat bence al bak en kötü iade edersin.

Class MG2815'i sipariş ettim. Lens çapı biraz daha büyük. Süper parlak led varmış ekstradan, UV led de varmış. Yorumlar çok olumluydu. Bi kere alıyoz iyi bişey olsun dedim.

class.png

Bu arada kolu sabit olmayan derken kastettiğiniz bunun gibi birşey mi:

stand.png

Forum istatistikleri

Konular
5,815
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back