Max232 Entegre Kullanımı

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Daha önce kullandığım bir ürün max232 veya amcaoğlu max3232...

2 ayrı bağımsız rs-232 dönüştüreceğim için 2 entegre gibi düşünmüştüm ama bağlantı şemasına bakınca entegrenin zaten 2 kanal olduğunu gördüm. Yani tek entegre ile 2 ayrı port için dönüşüm mümkün görünüyor. Yalnız şemalara bakıyorum. Kimse böyle kullanmamış. Böyle olunca şüphe duymaya başladım.

Çift kanal kullanımı ile ilgili sadece şu ürünü gördüm. Demekki oluyor sanırım... :dusun1:

2-CH-RS232-HAT-intro.jpg

Datasheet:

İki kanal diyorsa iki kanalın da ayrı ayrı kullanılması lazım.
Eğer ses entegrelerinden yola çıkarsak 2*5w bir entegreyi bridge yapıp mono 10w kullanabiliyoruz.
Bu mantıkla RS232 yi düşünürsek (Bu konularda acemi olduğumu hatırlatırım) Adamlar bridge yapıp daha kaliteli bir data aktarmayı hedeflemiş olabilirler. Tek port yapılan örneklerde dikkat ettin mi, kanalın biri boş mu bırakılmış? yoksa iki kanalın bacakları da bir yerlere bağlanmış mı?

Datasheet'te iki bağımsız verici ve alıcı olduğunu belirtiyor sorun çıkmaması lazım. Tabi Çin'den aldıysan başka, o zaman 0 alıcı 0 verici durumu olabilir :katil2:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back