metal demir yapmak için elektrodu nasıl seçeriz

Cemil47

Üye
sevgili arkadaşlar armatör kaynakçı olmadığım için etli veya etsiz demir kaynak işlerinde elektrod nasıl seçeceğim henöz bilgi sahibi değilim ama öğrenmek istiyorum elektrod üzerinde numaralandırmış kodlar neye yaradığını bilmiyorum bildiğim kadarıyla amper seçiyor koda göre doğrumu değilmi bilmiyorum bazı elektrodlar kalın bazıları incedir kalın elektrodlar neye işeyara yarar ince olanı neye yarar bunları bunların arasındaki fark nedir siz bilgisi olan değerli forumcu arkadaşlardan öğrenmek istiorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekür ediyorum

sevgili arkadaşlar armatör kaynakçı olmadığım için etli veya etsiz demir kaynak işlerinde elektrod nasıl seçeceğim henöz bilgi sahibi değilim ama öğrenmek istiyorum elektrod üzerinde numaralandırmış kodlar neye yaradığını bilmiyorum bildiğim kadarıyla amper seçiyor koda göre doğrumu değilmi bilmiyorum bazı elektrodlar kalın bazıları incedir kalın elektrodlar neye işeyara yarar ince olanı neye yarar bunları bunların arasındaki fark nedir siz bilgisi olan değerli forumcu arkadaşlardan öğrenmek istiorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekür ediyorum
İnce elektrot ile kalınlığı ince parçalar kaynatılır.
Elektrot çapı kaynak yapılacak parça kalınlığının 1-2 katı olmalı.
V ve X şeklinde kaynak ağzı yapılıyor.
X şeklinde olursa kaynak yeri genişliği parça kalınlığı kadar.
V şeklinde olursa kaynak yeri genişliği parça kalınlığının iki katı oluyor.

peki elektrod üzerinde x veyahuta v semboler belirtisi varmıki bunu anlamadım v x kaynak yapma işlemi nasıl oluyor

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
6,637
Üyeler
2,726
Son üye
chur

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back