Microchip DSPIC30F2010-SO Çipden Yüksek Adetli Lazım.

picmanya

Üye
Microchip DSPIC30F2010-SO (SOIC) çipden, yüksek adetli/paketleme adetinde almam gerekiyor.
En hızlı ve uygun fiyatlı nereden alabilirim?

Digikey. Riske atma.
Demsay ile görüş. İsmail Çetrefliyi arayabilirsin.
Digikeyden daha ucuza temin etmesi mümkün.
2 ayrı modeli war.
DSPIC30F2010-20I/SO
ve
DSPIC30F2010-30I/SO

30 u digikey stoklarında çok az.
20 si çok war.
Yaklaşık 5 dolar.
Digikey

Son düzenleme:
DSPIC30F2010 SO (SOIC) kılıf olması yeterli oluyor. Geri kalan ürün kodları farketmiyor.
3 küsür dolar bir fiyat hedefim var. 4,25 $ Digikeyde görünen var.
_____________________________________________________________________________________________
(20 ve 30 olan Mips cinsinden max. hızı, I ve E ise industriel, extenden anlamına geliyor.)
Bu kısımları bende önemli olmayacak.

DSPIC30F2010 SO (SOIC) kılıf olması yeterli oluyor. Geri kalan ürün kodları farketmiyor.
3 küsür dolar bir fiyat hedefim var. 4,25 $ Digikeyde görünen var.
_____________________________________________________________________________________________
(20 ve 30 olan Mips cinsinden max. hızı, I ve E ise industriel, extenden anlamına geliyor.)
Bu kısımları bende önemli olmayacak.
Demsayla görüş.
https://www.demsay.com/

Yüksek adetli alımda, bana son maliyeti minimum 5 dolar altında bir kanal bulunmuyor. Genelde 5,5 dolar civarında kalıyorlar. Çipin ileride bulunmama ihtimali dahada artacak gibi görünüyor. Fiyatınında ucuzlamayacağını düşünüyorum. 20 sene önce üretimi başlayan eski model bir çip. Bunun yenisini almayıp, elimdeki çipleri bitene kadar imalatın devamında kullanayım. Bu arada yeni modern bir çipe geçmem, daha uygun olur diye düşündüm.

Bunun için bana uygun olacak, geçebileceğim çipler; C derleyicili 16 Bit PIC24 ve dsPIC33 serileri ile, C/C++ derleyicili 32 Bit PIC32 MCU serisi oluyorlar. Bu çiplerde fiyatlar çok daha uygun. Alternatif modelleri 1,35-1,5 $ civarında oluyor. Ve PIC32 lerin fiyatı azdaha düşük görünüyor. _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mevcut mikro kontrolör ve yazılımımı, üstdeki seri çiplerden, en uygun hangisine geçirebileceğim konusunda, otomatik bir seçim aracı-uygulaması varmıdır?
Bu yoksa.! Bana nasıl bir tavsiye verebilirsiniz.? Ne önerebilirsiniz.?

Son düzenleme:
Yüksek adetli alımda, bana son maliyeti minimum 5 dolar altında bir kanal bulunmuyor. Genelde 5,5 dolar civarında kalıyorlar. Çipin ileride bulunmama ihtimali dahada artacak gibi görünüyor. Fiyatınında ucuzlamayacağını düşünüyorum. 20 sene önce üretimi başlayan eski model bir çip. Bunun yenisini almayıp, elimdeki çipleri bitene kadar imalatın devamında kullanayım. Bu arada yeni modern bir çipe geçmem, daha uygun olur diye düşündüm.

Bunun için bana uygun olacak, geçebileceğim çipler; C derleyicili 16 Bit PIC24 ve dsPIC33 serileri ile, C/C++ derleyicili 32 Bit PIC32 MCU serisi oluyorlar. Bu çiplerde fiyatlar çok daha uygun. Alternatif modelleri 1,35-1,5 $ civarında oluyor. Ve PIC32 lerin fiyatı azdaha düşük görünüyor. _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mevcut mikro kontrolör ve yazılımımı, üstdeki seri çiplerden, en uygun hangisine geçirebileceğim konusunda, otomatik bir seçim aracı-uygulaması varmıdır?
Bu yoksa.! Bana nasıl bir tavsiye verebilirsiniz.? Ne önerebilirsiniz.?
Microchip in kendi sitesinde filtre tool sistemi war.
İstediğin özellikleri giriyorsun uygun çipleri sana sıralıyor.
Amcak MicroChip ürünlerinde ürün ailesi değişince donanımsal yapıda değiştiğinden programını yeni aile yapısına adapte etmen gerekirki biraz uğraştırabilir.

Microchip DSPIC30F2010-SO (SOIC) çipden, yüksek adetli/paketleme adetinde almam gerekiyor.
En hızlı ve uygun fiyatlı nereden alabilirim?
Merhabalar, ODASMT olarak komponent tedariğimiz var Çin'de bulunan bir ofisimiz var ve yardımcı olmak isteriz. Adet belirtirseniz fiyat çalışması yapalım.

Forum istatistikleri

Konular
6,214
Üyeler
2,584
Son üye
Mekatro_nik

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back