Mikrodenetleyicilere kod yükleme

nt

Emekli
Selam kartla uğraşıyorum diye pythondan kopmak yok size basit bir kaç satır ile kartınıza .hex ya da .bin dosyanızı nasıl yollarsınız onu göstericem
port ne yaa derseniz : https://mekatronik.org/forum/thread...internetten-erisme-ve-port-yoenlendirme.4617/
kart ne alaka derseniz :https://mekatronik.org/forum/threads/stm32f103c-usb-bootloader.3550/post-81583

stm32loader ın yuklu olması gereklidir

Python:
import subprocess

def yukle_fw(port, firmware_dosya_yolu):
    try:
        komut = f"stm32loader -c {port} -iw {firmware_dosya_yolu}"
        print(f"mekatronik.org yükleme başlatılıyor ({firmware_dosya_yolu})...")
        subprocess.run(komut, shell=True, check=True)
        print("mekatronik.org Firmware başarıyla yüklendi.")
    except subprocess.CalledProcessError as e:
        print("mekatronik.org Firmware yükleme hatası(foruma gel çözeriz):", e)

def ana():
    try:
        seri_port = input("STM32 kartın bağlı olduğu seri portu girin (örneğin '/dev/ttyACM0' veya 'COM3'): ")
        firmware_dosya_yolu = input("Yüklemek istediğiniz firmware dosyasının yolunu girin: ")

yukle_fw(seri_port, firmware_dosya_yolu)
    except KeyboardInterrupt:
        print("İşlem kullanıcı tarafından iptal edildi.")

if __name__ == "__main__":
    ana()

kodu vscode'a cmd+c // cmd+v yapıstırıp çalıştırın (run) kullanıcı dostudur umarımm işinize yarar

Son düzenleme:
Mikrodenetleyicilerle bende amatör ilgileniyorum..ayrıca @ozkarah ın yazısını bende okuyayım kameram için.. :)

• Beğen
Reactions: nt

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back