Omni Wheel Araç

fide

Meraklı ve "nasıl" sorusunu seven biri
Merhaba.
Bir arkadaşım pcb ihtiyacı için bir link gönderdi. Girdiğim howtomechatronics sitesinde bu aracın çizim dosyalarının paylaşıldığını gördüm.
https://howtomechatronics.com/arduino-projects/

İlk önce bir tekeri basayım derken 5 tane teker ve 54 tane roller bastım. Baskı süreci tam bir faciaydı. 1 kg gri filament nerdeyse eğitim zayiatı olarak çöpe gitti.

Sonunda baskı süreci bitti ve kutuyu toparlamak mümkün oldu. Bu projenin akibeti şimdilik belli değil ama gönlümden geçen kamera ve raspberry pi desteği ile görüntü işleyebilen otonom bir düzenek ortaya çıkarmak.

Se-268 kodlu kutuyu ücretsiz olarak gönderen Altınkaya Elektronik Cihaz Kutuları, sahibi Ali bey ve değerli çalışanı Selma hanıma burdan teşekkür ediyorum.
https://www.altinkaya.com.tr/Contali_Kutular/SE-268.html

Son düzenleme:
Eğitim zayiatları ile başlayalım.
IMG_20221115_100438.jpg

IMG-20221206-WA0003.jpeg

IMG_20221206_111650_274.jpg

IMG-20221201-WA0003.jpeg
IMG-20221201-WA0005.jpeg

IMG_20221118_084046_902.jpg

Bilgisayar başına geçince kamera ve motor tutucu çizim dosyalarını paylaşırım. Omni Wheel tekerleklerin çizimi howtomechatronics sitesinde mevcut. Oradan indirilebilir.

Altınkayanın pek hobiciler odaklı olduğunu düşünmüyorum ben. Demek ki sizin ayrı bir hukukunuz var. Birkeresinde 1000'li bir şey satıyorlardı. Vida mıydı neydi. Kutu alırken yanında alıp kargo parası ödemeyeyim dedim ama 1000 tane çok fazla. Mesaj atıp daha cüzi miktarda almak istediğimi ilettim pek umursamadılar. Artık kutu dışında başka birşey almıyorum. Hatta çok mecbur kalmadıkça kutu da almıyorum.

Altınkayanın pek hobiciler odaklı olduğunu düşünmüyorum ben. Demek ki sizin ayrı bir hukukunuz var. Birkeresinde 1000'li bir şey satıyorlardı. Vida mıydı neydi. Kutu alırken yanında alıp kargo parası ödemeyeyim dedim ama 1000 tane çok fazla. Mesaj atıp daha cüzi miktarda almak istediğimi ilettim pek umursamadılar. Artık kutu dışında başka birşey almıyorum. Hatta çok mecbur kalmadıkça kutu da almıyorum.
ben hep 50 liralık altınkaya kutularından alıyorum :)
başka yok kutu üreticisi :(

Sahibi Ali bey ile telefonda tanıştık. Elektronik projeleri geliştirdiğimden bahsettim. Kutu lazım olunca iletişime geçiyorum. Onlar da bedelsiz olarak gönderiyor. Projeme destek oluyorlar.

Hatta üyelik oluştursun, yeni çıkan ürünlerini de tanıtsın. Bu kesinlikle forum üyelerinin yararına olur, yeni proje için ilham verir.

Sahibi Ali bey ile telefonda tanıştık. Elektronik projeleri geliştirdiğimden bahsettim. Kutu lazım olunca iletişime geçiyorum. Onlar da bedelsiz olarak gönderiyor. Projeme destek oluyorlar.
Demek ki bana alt segmentten birileri denk geldi.

Açtığım konunun linkini Selma hanım ile paylaştım. Muhtemelen yarın gün içinde yazılanları görürler. Üyelik ve indirim isteklerini de.

1670444460623.png

Ekler

• piCamera Holder.stl
    61.4 KB · Görüntüleme: 69
1670444611242.png

Nema 17 için motor tutucu

Ekler

• Exquisite Curcan.stl
    50.5 KB · Görüntüleme: 67
1670444714728.png

1670444774317.png

Nema 17 motor için 20x20 sigma profil bağlantı aparatı ve kayış gergi aparatı. Bunlar da bonus olsun.

Ekler

• 20x20 Step Holder v2.stl
    87.3 KB · Görüntüleme: 84
  • tensioner.stl
    319.3 KB · Görüntüleme: 78
  • Tronxy_XY-2_X_belt_tensioner_GT2_M3_screw.stl
    919.2 KB · Görüntüleme: 57
  • Tronxy_XY-2_X_belt_tensioner_knob.STL
    18.9 MB · Görüntüleme: 62
  • Tronxy_XY-2_X_belt_tensioner_knob2.STL
    21.6 MB · Görüntüleme: 54
Açtığım konunun linkini Selma hanım ile paylaştım. Muhtemelen yarın gün içinde yazılanları görürler. Üyelik ve indirim isteklerini de.
Vallaha büyük saygı duyarım. Ülkede hobiciye en ufak saygı, destek duyan yok zaten, bir çinliler vardı onları da kısmen elimizden aldılar. Kutu falan ama az buz şey değil çok güzel olur yardımcı olabilirlerse eğer. Bir şeyi kutulamayınca prototipten öteye geçemiyor kalıcı olamıyor sonra ev çöplüğünde yıllarını boş boş geçiriyor.

Vallaha büyük saygı duyarım. Ülkede hobiciye en ufak saygı, destek duyan yok zaten, bir çinliler vardı onları da kısmen elimizden aldılar. Kutu falan ama az buz şey değil çok güzel olur yardımcı olabilirlerse eğer. Bir şeyi kutulamayınca prototipten öteye geçemiyor kalıcı olamıyor sonra ev çöplüğünde yıllarını boş boş geçiriyor.
biz yine kutu fiyatını ödeyelim sorun yok ama şu el becerisi olmayanlar için kutu işlemeye cazip bir şey yapsalar harika olur :)

Şunu bile yapmaları yeterli. Altınkaya üye olsun, mesela nick altinkaya. Sonra da durumu iyi olmayan, öğrenci olan birisi altinkaya üyesine özel mesaj atsın. altinkaya da o üyenin forumdaki aktivitesine baksın ve ona göre karar versin. Ya indirim yapar yada bedava verir.

biz yine kutu fiyatını ödeyelim sorun yok ama şu el becerisi olmayanlar için kutu işlemeye cazip bir şey yapsalar harika olur :)
Sen çizersen bilgisayar ortamında eğer CNC kesim hizmetleri var. Bilmiyorum ama ekstra fiyat dahilindedir sanırım.

Sen çizersen bilgisayar ortamında eğer CNC kesim hizmetleri var. Bilmiyorum ama fiyat dahilindedir sanırım.
evet fiyat dahilinde :)
sırf bu sebeple 2x16 bağımlısı oldum hazır 2x16 için açılmış kutusu var altınkayanın.
elle açınca berbat oluyor, hazır açılmış büyük ekranlar için kutu bulamuyorım, kutu işleme hizmeti benim fiyatı aşıyor.

DT-065​

ile proje yapmaktan yoruldum.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,926
Üyeler
2,504
Son üye
yaxe22

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back