Plastik çekmeceler için ara bölme

taydin

Timur Aydın
Staff member
Delik montajlı dirençleri saklamak için bir çekmece grubu almıştım. Aslında şimdi düşünüyorum da, bütün dünya SMD'ye geçti, ben delik montaj dirençler için koca çekmece grubu aldım, biraz saçma oldu. Ama en azından deneyler yaparken veya basit devrelerle uğraşırken gene de kullanılacağını tahmin ediyorum.

Önce n11 den 2 mm kalınlıkta 5 cm genişlikte ve 1 m boyunda akrilik aldım.

IMG_20220224_123659.jpg

IMG_20220224_123742.jpg

Sonra akrilikleri boydan boya iki parçaya ayırdım.

IMG_20220224_123813.jpg

Sonra da çekmece ölçülerine göre bu şeritleri dilimledim

IMG_20220224_123829.jpg

Akrilik çift taraflı naylon film kaplı, keşke kesmeden ayırsaydım. Dilimlerden naylonları tek tek ayırmak çok uğraştırdı. Sonunda bütün çekmece grubuna ayırıcı kestim. Her çekmecede bir direnç değeri olacak. Bölmenin birisi karbon direnç, diğeri metalfilm direnç barındıracak. Aslında buna da gerek yoktu, sadece metalfilm dirençleri saklasam olurdu, ama Çin'den bir paket karbon direnç de almıştım ziyan olmasın diye onları da yerleştireceğim.

IMG_20220224_123846.jpg

Metalfilm dirençler E24 serisinde idi. Fazladan olan değerlerin hepsini daha önce aldığım kan tüplerine koydum. Bu tüpler de elimdeki çekmecelere tam oldu. Bütün fazladan değerleri üç çekmeceye koydum ve kaldırdım.

IMG_20220224_211646.jpg

IMG_20220224_211706.jpg

Çok şık olmuş hocam. Çekmeceleri ilk aldığımda neyle bölerim diye düşünürken birden aklıma geldi. Çocukların artık ilgilenmediği harf öğrenme oyununun mukavvası tam istediğim kalınlıktaydı. O yüzden hiç arama/tarama zahmetine girmedim. Çekmecelere göre kesip dilimledim ve hızlı yapıştırıcıyla yapıştırıp geçtim.

13A2EBF4-CF58-4643-9072-DB645AFE4E63.jpeg

Meraktan baktım, 20 tane isteyince 200 TL kargo istiyorlar gerçekten çıldıracam!
Bu geçen gün benim de başıma geldi. Bazı web sitelerinde bir özellik var. Ürün başına ağırlık hesabı yapıp kargo ücreti hesaplıyor. Ama sistemin yanlış işlediği çok açık.

Normalde olması gereken şu dur;
Bir ürün aldın kargosu 10₺
İkinci ürünü aldığında pakete ağırlık bineceğinden kargosu 11₺ olabilir.
5 tane aldın hadi 14₺ olsun ki bu bile fazla. Ürüne göre değişir fiyat. İki plastik tüp almakla iki akü almak aynı şey değil sonuçta.

Ama sistem böyle işlemiyor. Sanki her ürünü ayrı paketleyip göndereceklermiş gibi işlem yapıyorlar. Sorunca da suçu web sitesine atıyorlar. Bana sorarsan ürünü ucuz satıyormuş gibi gösterip sistemdeki bu açıktan yararlanarak kargo parası adı altında daha pahalıya satıyorlar.

O tüpü üreten firmadan doğrudan almak lazım. Hem de n11 komisyonunu ödememiş olursun, hem de pazarlık yapıp fiyatı daha da düşürebilirsin.

Google Alışveriş'e kan tüpü yada deney tüpü yaz tonla çıkar.

Selam.

Yurtdışında yaşıyorum. O yüzden özellikle sormuştum eczanelerde satılır mı diye. Neyse internetten araştıracağım artık. Teşekkürler.

Ben yogurt kabi kullaniyorum. 1.5 Kg lik kaptan epey parca cikiyor. Renkli kisimlari sprey boya ile beyaza boyayinca pek siritmiyor kutu icinde. Beyaz olmasi isime geliyor, parcalarin isimlerini yazabiliyorum dogrudan. Ayrica etiket yapistirmak gerekmiyor. Cekmece almak pahaliya gelmisti, bende organizer alip icini bolumlemistim. Organizerde 25 goz var, dorde bolunebiliyor. 50 cekmeceye karsilik geliyor. 100 Bolme. En ucuz boyle oluyor benim bulabildigim.

Buyuk mekanik parcalari falan zaten dogrudan kapakli yogurt kabinda sakliyorum. Gerci yogurtlarda artik 50 TL oldu. :confused:

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
6,570
Üyeler
2,693
Son üye
korfez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back