Power Tuşuna basınca Güç kesen Leptop.

Abi hangi gün uygunsun getireyim ? Hem sohpet muhappet ederiz. @uyesercan abi de uygunsa buluşma günü olur hem.
Bir şey daha sorayım madem leptop gitti bari ekranını kullanayım raspberry pi ye diyorum. acaba bunun soketini değiştirecek veya sürecek bir kart bulabilirmiyiz ? cöpünden biraz yararlanalım bari :D

Sen pes ettiğin için öyle diyoruz Furkan :) Yoksa uğraşmak istersen daha uğraşılır onunla.

Sen pes ettiğin için öyle diyoruz Furkan :) Yoksa uğraşmak istersen daha uğraşılır onunla.

Abi ben uğraşmak istemiyorum. Çünkü uğraştırmıyorlar. bir şey ile ilgilenirken zırt pırt oraya buraya cağrılıyorsun geri döndüğünde ne yaptın unutuyorsun. komple vereyim sana yap kullan ister sök at ne yaparsan yap umrumda değil. calışıp calışmaması. sadece calışmayacak kadar gittiysede bari ekranı harici olarak kullanabilirmiyiz diye sordum. kullanılmıyorsa oda umrumda değil.

Bazen böyle taşıyorum en sonunda deşarj olmam gerekiyor. :D

Abi ben uğraşmak istemiyorum. Çünkü uğraştırmıyorlar. bir şey ile ilgilenirken zırt pırt oraya buraya cağrılıyorsun geri döndüğünde ne yaptın unutuyorsun. komple vereyim sana yap kullan ister sök at ne yaparsan yap umrumda değil. calışıp calışmaması. sadece calışmayacak kadar gittiysede bari ekranı harici olarak kullanabilirmiyiz diye sordum. kullanılmıyorsa oda umrumda değil.

Bazen böyle taşıyorum en sonunda deşarj olmam gerekiyor. :D

Ben açıkçası olaya eğitim değeri açısından bakıyorum. Senin uğraşıp onu tamir etmen ve aşamalarını burada anlatmanın eğitim değeri
benim burada o karttan BGA sökmemin eğitim değerinden kat kat fazla. Ekran ile ilgili dokümantasyon bulabiliyorsan o ekranı kullanabilirsin tabiki. Ama benim tecrübem, böyle şeylerde özellikle dokümantasyonu vermiyorlar. Ama cihaz nasılsa açık, istersen araştır.

Ya yanlis anlama da ustam bahsettigin o ariza da bir kisa devre olmasi lazim. O bahsettigim ayaklari kisa devre olup olmadigini iyi kontrol edeydin ustam. Ben bir anakartla 5 gun ugrastim yapmistim.
Cabuk pes etme.

Ben açıkçası olaya eğitim değeri açısından bakıyorum. Senin uğraşıp onu tamir etmen ve aşamalarını burada anlatmanın eğitim değeri
benim burada o karttan BGA sökmemin eğitim değerinden kat kat fazla. Ekran ile ilgili dokümantasyon bulabiliyorsan o ekranı kullanabilirsin tabiki. Ama benim tecrübem, böyle şeylerde özellikle dokümantasyonu vermiyorlar. Ama cihaz nasılsa açık, istersen araştır.

Abi benim zamanım yok onu tamir edebilmeye ayrıca öyle bir ekipman ve komponentte yok. BGA eğitimi için iyi iş görür. veriyim sana.

Ya yanlis anlama da ustam bahsettigin o ariza da bir kisa devre olmasi lazim. O bahsettigim ayaklari kisa devre olup olmadigini iyi kontrol edeydin ustam. Ben bir anakartla 5 gun ugrastim yapmistim.
Cabuk pes etme.

Abi 1 volt verdim kısa devre olsa bir kısa devre akımı cekmesi lazımdı yok ki 0.28A cekiyor. ne yapayım daha. zaten gözüm entegreyi görmüyor ne nerde 2 saat arıyorum.

Abi 1 volt verdim kısa devre olsa bir kısa devre akımı cekmesi lazımdı yok ki 0.28A cekiyor. ne yapayım daha. zaten gözüm entegreyi görmüyor ne nerde 2 saat arıyorum.
Abim 1v normal. 1 v core voltaji orada kisa devre olur. 1.05v direnci core voltajina gorw yuksek olur 100 ohm gibi. 1.5 v ram voltajida 400 ohma yakin olur.
Benim demek istedigim stand bye kontrol entegresinde ldo vcc en ayaklarinda kisa devre var sen yok diyorsun...
Peki cihaz starttan sonra mi kapaniyor yoksa hic start almiyor mu?
Eger dedigim yerlerde kisa devre yoksa ve start yoksa power butonu kontrol edilir sen onu etmissindir.
Sonra start almiyorsa bios yazilir.
Sonra olmadiysa voltaj olcumlerine gecilir 3.3v ve 5v bobinlerden kontrol edilir yoksa voltaj super I/O cipinden stand bye entegresi EN voltaji (3.3v) geliyor mu se Gelmiyorsa super i/o cipi degistirilir. Vs.... diye devam edilir.

@taydin eğitim için bende de 4-5 tane var. Bunlar çalışıyor. Sök tak yapınca çalışmaya devam edip etmediğine bakabiliriz...
8FD6D713-CA6F-4BCB-99AD-748F9AE94963.jpeg

@Furkan KELEŞOĞLU ekranı monitöre çevirebileceğin devreler mevcut. Üstelik kumanda hdmi, dvi vs girişli yapıp kullanabilirsin. YouTube da diy perks diye bir adam var örnek olarak da onu izleyebilirsin. Videoyu bulunca yüklerim, şu an telefondan yazıyorum.

@taydin eğitim için bende de 4-5 tane var. Bunlar çalışıyor. Sök tak yapınca çalışmaya devam edip etmediğine bakabiliriz...
1608 eklentisine bak
@Furkan KELEŞOĞLU ekranı monitöre çevirebileceğin devreler mevcut. Üstelik kumanda hdmi, dvi vs girişli yapıp kullanabilirsin. YouTube da diy perks diye bir adam var örnek olarak da onu izleyebilirsin. Videoyu bulunca yüklerim, şu an telefondan yazıyorum.

Bunu diyorsun galiba abi bir bakayım

Ekranın korumayı söktüm şimdi bendeki lcd ekran N116B6 -L02 imiş. bunun için kontrolcü baktım. Ebayda buldum videoda ki gibi. galib UNISEX bir kart evrensel mi neyse artık bunada uyumlu cıktı :D

26 dolar :D

Abi yaklaşık 150TL ye Türkiye gümrüğe geliyor bu kart. ama gümrükte bana ne kadar kitlerler acaba ? :D
Orası tam bir muamma. Bu arada banggood'da daha uygun fiyatlı 100 TL civarında kargo dahil sanırım. Genede alacak olursan adamlara senin model ile uyumlu olup olmadığını sormayı unutma.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back