PSIM TRANSISTOR BAĞLANTI HATASI

Ahmet

S38>S85
PSIM.png

Daha çok yeni psım kullanıcısıyım sitesinden demo verisyonu inidirp bakayım dedim.
Böyle pek bir anlamı olmayan transistör bağlantısı yapıyorum bana böyle hata veriyor.
Kod:
Error: The gate node of the switch Q2 is connected to a power circuit node. It should be connected to an On-Off Controller output. Please insert an On-Off Controller.
Refer to the Help page on how to control the switch.

tr.png

Belki o devre anlamsızdır diye hata veriyordu diyip daha anlamlı bir devre kurdum yine aynı hatayı veriyor.

Gerilim 12V
Direnç 1k
Led 2V

Frekans 1kHz

Hmm ideal switch olarak tanımlayınca transistörü, bir on-off controller ile sürmen gerekiyor. Transistörü biraz ideallikten uzaklaştırınca sorun çözülüyor. Bir de tabi en az bir voltaj veya akım ölçümü tanımlaman lazım, yoksa onun için de hata verir

1656768148486.png

Hmm ideal switch olarak tanımlayınca transistörü, bir on-off controller ile sürmen gerekiyor. Transistörü biraz ideallikten uzaklaştırınca sorun çözülüyor. Bir de tabi en az bir voltaj veya akım ölçümü tanımlaman lazım, yoksa onun için de hata verir

18163 eklentisine bak
demo versiyonda sadece ideal olanı kullanabilirmişiz

O zaman bir gating block ile sürmen gerekiyor. İdeal anahtarlama elemanları için durum bu demekki. Ben de tam hakim değilim buna, vakit buldukça öğreniyorum.

1656770156044.png

Abi bu konuyu buck converter tasarımına çevireyim mi

Ayrı bir konu aç. Bilenler anlatsın ben de öğreneyim. SMPS tasarımını biz okuldayken öğrenmedik, o yüzden ben de bir yandan öğrenmeye çalışıyorum.

Ayrı bir konu aç. Bilenler anlatsın ben de öğreneyim. SMPS tasarımını biz okuldayken öğrenmedik, o yüzden ben de bir yandan öğrenmeye çalışıyorum.
Abi biz okulda incelemişitk smps regülatörlerden birini
MC34063 kullanırken en öğretici olacak regülatör bu olur.
Ben çok ustası değilim ipin ucundan biliyorum.

Deney yapmak için MC34063 alabilirsin abi kendine tasarımı en minimum eleman ile oluşturulabiliyor hem buck hem boost çalışabiliyor

Önce hazır entegre ile değil de ayrı ayrı komponentlerle tasarımı öğrenmek isterim. Onu tam anladıktan sonra hazır entegre kullanırım.

Forum istatistikleri

Konular
5,823
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back