Pwm Kontrollü Cihazlar

yurga

Üye
Merhabalar,
İçten yanmalı motorlarda bulunan dozaj metre 2 pinli, teknik dokümanına baktığımda PWM sinyali ile oransal olarak kontrol edildiği yazmakta. 2 pinli olup da PWM sinyali ile kontrol edilebilir mi?

Pwm ile kontrol edilen cihazlarda en az üç pin olması gerekiyor diye biliyorum. Bir kablosu +, diğeri -, son kablosu da PWM sinyaline ait oluyor diye biliyorum. 2 pinli olunca nasıl çalışıyor acaba?

Dozaj valfi, yakıtın ne kadar geçeceğini ayarlıyor. Sanayide dozaj metre deniyor genelde. Ben işin mantığını anlamaya çalışıyorum. Başka cihaz da olabilirdi bu.

Cihazdan bağımsız yazıyorum,

X cihazın girişinde OPTO gibi bir şey varsa 2pin yeterli olur.
OPTO içindeki LED için katot' GND, Anod girişine' de PWM den gelen "H" darbeleri iş görecektir.

Herhangi bir sistemi sadece pwm voltaj darbeleri ile surebilirsin.

Senin dedigin 3 uclu sistemler yukun ve elektronigin entegre oldugu durumlar icin gecerli. Surucuyu disari alirsan sadece 2 uc yeterli.

Bir gnd referansı bir pwm baglantısı yeterli eğer iki tarafın da kendi beslemesi var ise

Hepinize teşekkür ediyorum. Bir bilgi daha öğrenmiş oldum.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,869
Üyeler
2,487
Son üye
camandar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back