Rf Kumandanın Kodu Ne?

ahocan09

Yeni Üye
Elimde bir led sürücü kumandası var. Sürücüsü bozulduğu için arduino ile kendi sürücümü yapmak istiyorum. Normal rf kütüphanelerinde hiçbir tepki alamadım. Ancak alıcı kumandaya tepki veriyor. gelen kodları nasıl okurum? Ek Açıklama 2024-04-21 232039.png37489674.jpg684865.jpg

Son düzenleme:
Kumandanın içini aç. Entegresinin data sheetini incele. entegre olarak pic gibi mcu varsa bu dediğim olmaz tabi...

Mesela 1527 nin mantığı şöyle....
1713765750262.png

İçerisinde 8S003F3P6 entegresi var. Anladığım kadarıyla bu bir MCU. Gelen sinyalin hangi protokol ile gönderildiğini bulabilirmiyiz?
mcu ise protoklü gizlidir. Uğraşmak istiyorsan 1527 gibi protokolü belli bir kumanda al. Nasıl çalıştığını dökümanları inceleyerek iyice anla. Sonra elindeki kumandanın protoklünü çözme şansın olabilir. (ihtimal!)

Bir zamanlar benzer bir isle ugrasmistim. O zaman internet olmadigi ve dokuman sorunu oldugu icin ayrica digital hafizali scopum olmadigi icin bir kod yazdim.

Sen de benzer teknikle biraz ugrasirsan her turlu cihazin kodunu cozebilirsin.

Oncelikle digital scopun varsa isin cok kolay. Tuslardan birisine bas ve cikan kodu scopa kaydet. Bunun icin kutuyu acabiliyorsan sinyali dogrudan IR ledin uclarindan alabilirsin. Kutuyu acamiyorsan IR alici led ve tek transistorle basit bir alici yapip sinyali bu sekilde de alabilirsin.

Digital scopun yoksa sinyali ornekleyerek MCUda rama aktar. Sonra ramdaki verileri PC ye aktar ve grafigini cizdir.

Bir iki tusa basinca zaten grafikte her sey net olarak gorulur.

Ben sinyali dogrudan PC paralel porttan okudugum icin MCU ile falan ugrasmamistim.

Yani bu gelen sinyali if döngüsünde kullanmanın bir yolu yokmu
Dokuman, açık belge yoksa Kodu kaba kuvvetle bulunacak.

Anahtar israf olmasın diye kilit üretilir mi?

Aynı kumandayı kullanan bir set alınabilir. Belki elinizdeki kumanda ona da uyar. Çift kumandalı sistem olur.

İçlnde dipswitch benzeri lehimle kapatılan yollar vardır. Kodu oradan ayarlanıyor olabilir. (Kumandayı başka alıcıya uyarlamak için yöntem)

Set 315TL Kargo bedava

Son düzenleme:
Dokuman, açık belge yoksa Kodu kaba kuvvetle bulunacak.

Anahtar israf olmasın diye kilit üretilir mi?

Aynı kumandayı kullanan bir set alınabilir. Belki elinizdeki kumanda ona da uyar. Çift kumandalı sistem olur.

İçlnde dipswitch benzeri lehimle kapatılan yollar vardır. Kodu oradan ayarlanıyor olabilir. (Kumandayı başka alıcıya uyarlamak için yöntem)

Set 315TL Kargo bedava

Ben zaten birçok şeyi kontrol etmek için kendi kontrolcümü yapacağım, elimde hazır kumanda olarak bu vardı hoşuma gittiği için uğraşıyorum.
Yoksa IR kumada ile yapacağım zaten.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,884
Üyeler
2,492
Son üye
alikara3

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back