RgWEL Lazer Kaynak Makinası: Hassas, Hızlı ve Güvenilir Kaynak İşlemleri

bernkartel

Yeni Üye
Lazer teknolojisi, endüstride yaygın olarak kullanılan birçok kaynak yöntemi arasında en hassas ve hızlı olanıdır. RgWEL markası, bu teknolojinin kullanımını daha da geliştirerek yüksek performanslı lazer kaynak makinası üretmektedir. Bu makalede, RgWEL marka lazer kaynak makinası hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

RgWEL Lazer Kaynak Makinası Nasıl Çalışır?

RgWEL lazer kaynak makinası, malzemelerin eritilmesi ve birleştirilmesi için yüksek yoğunluklu lazer ışınlarını kullanır. Lazer ışınları, malzemelerin erime noktasının üzerinde yoğunlaşarak kaynağı oluşturur. Bu işlem, diğer kaynak yöntemlerine göre daha hızlı ve hassastır. RgWEL marka lazer kaynak makinası, bu işlemi hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirecek şekilde tasarlanmıştır.

RgWEL Lazer Kaynak Makinası Avantajları

RgWEL marka lazer kaynak makinası, diğer kaynak yöntemlerine göre birçok avantaj sağlar. Bunlar arasında:

Hassas Kaynak: Lazer kaynak, malzemelerin erime noktasının üzerinde yoğunlaşarak kaynağı oluşturur. Bu sayede hassas ve yüksek kaliteli kaynak işlemleri gerçekleştirilebilir.
Hızlı Kaynak: RgWEL marka lazer kaynak makinası, diğer kaynak yöntemlerine göre daha hızlı ve verimli bir şekilde çalışır. Bu sayede üretim süreleri kısaltılır ve maliyetler azaltılır.
Güvenilir Kaynak: Lazer kaynak, diğer kaynak yöntemlerine göre daha güvenilirdir. Bu yöntemle yapılan kaynaklar, yüksek mukavemetli ve dayanıklıdır.
Esneklik: RgWEL marka lazer kaynak makinası, birçok farklı malzemeyi kaynağa uygun hale getirebilir. Bu sayede, birçok farklı endüstride kullanılabilirler.

Endüstriyel üretim süreçleri, yüksek kaliteli ve hassas kaynak işlemleri için lazer kaynak teknolojisine giderek daha fazla ilgi göstermektedir. Lazer kaynak, diğer kaynak yöntemlerine göre daha az ısı girişi ile daha yüksek kaynak kalitesi sağlar. RgWEL markası, yüksek verimlilik sağlayan lazer kaynak makinasıyle endüstriyel üretim için ideal bir seçim sunar.

RgWEL lazer kaynak makinası, yüksek hassasiyetli kaynak işlemleri için tasarlanmıştır. Farklı malzemelerin kaynaklanması için uygun dalga boylarına sahip olan bu makineler, yüksek performanslı lazer kaynak işlemleri yapabilir. RgWEL lazer kaynak makinası, özellikle metal, alüminyum, çelik ve titanyum gibi malzemelerin kaynağı için uygundur.

Kaynak yaparken örtü gazı (Argon vs) gerekiyor mu? Özellikle aluminyum için?

Tüm metaller için gerekiyor. Azot ile iyi sonuç alınıyor. Hava kullanmakta mümkün ancak tam kuru hava olması şart.

@Endorfin35+ gaz konusunda aklım karisti. Normalde azot yada türevi gaz kullanmanın bir amacı ortamdan oksijeni uzaklaştırmak degilmi? Hava kullanınca oksijen olup yanmayı yada yüzeyde oksitlenmeyi arttirmiyor mu?

Atmosferde bulunan ve oranı değişmeyenler; %78 ile azot ilk sırada, %21 ile oksijen ikinci sırada bulunmaktadır. Geriye kalan %1'lik kısımda ise asal yani serbest halde dolaşan gazlar (helyum, hidrojen, kripton, argon, neon, ksenon) dır.

@serkan_48 kaynak kültürüne çok hakim değilim. ama işin içinde lazer olunca gazlar ilk öncelik ile mercekleri koruma amacı ile kullanılır. ikinci öncelik etki yüzeyi ile alakalı olur. yüzeydeki amaç soğutma, yüzey kalitesi veya curuf uzaklaştıma olabilir.

MIG ve TIG kaynağında örtü gazı kullanılıyor. Elektrot kaynağında bu amaç için flux kaplı elektrotlar kullanılıyor. MIG kaynağında da içinde flux olan özel teller kullanılabilir ve bu durumda örtü gazına gerek kalmıyor. Buradaki ortak amaç, ark bölgesindeki oksijeni uzaklaştırmak ve böylece korozyonu engellemek. Mesela TIG kaynağında gazı açmazsan, kaynak başladığı anda kaynak yeri kapkara oluyor ve elektrodun altındaki metal yanıyor. Bir nevi metal kesme işlemi yapmış oluyorsun :katil2:

Bir de şunu merak ediyorum: Metal çeşitleri için farklı bir dalgaboyu mu var? Bu durumda bu farklı dalgaboyu gerektiren metaller için tamamen ayrı, bağımsız bir makina mı almak gerekiyor yoksa sadece lazer kaynağını değiştirmekle hallediliyor mu?

Biz merak ediyoruz ama üretici tenezzül edip bir cevap yazmıyor. Üreticilerin, özellikle de yerli olduğunu belirtenlerin ürün tanıtımı yapmasını, üyelerin yararına olduğunu düşünüyorum, ama bazıları işte böyle spam gibi birkaç reklam mesajı atıyor sonra da çekip gidiyor :mad:

Bence spam üreticilerinin mesajlarını silinmelisin.

Sonuçta konuyu başlatan verdiği bilginin arkasında durmayacağı için kimseye faydası olmayacak. Belki satış için aralara yalan serpiştiriyorlar, özellikle boşluk bırakıyorlar ya da başka başka pazarlama hilesi yapıyor olabilir. Verdikleri bilginin bir garantisi var mı?

Forum kavramı toplulukla tartışmayı içerir. İnsanlar burada konuları irdelemek için var. Yazdığını tartışmayan gitsin Wikipedia'ya filan yazsın. Yada versin parasını reklam alan sitelerde tanıtımını yapsın...

Muhtemelen firma internet bulunabilirliğini arttırmak için bir SEO firmasıyla anlaştı, onlar da bulabildikleri bütün sosyal medya, forum, blog, ne varsa her yere bir mesaj atıyorlar. Böyle olunca da mesajı atandan işin teknik boyutu ile ilgili bilgi beklemek yanlış olur ...

Muhtemelen firma internet bulunabilirliğini arttırmak için bir SEO firmasıyla anlaştı, onlar da bulabildikleri bütün sosyal medya, forum, blog, ne varsa her yere bir mesaj atıyorlar. Böyle olunca da mesajı atandan işin teknik boyutu ile ilgili bilgi beklemek yanlış olur ...
Bende aynı böyle düşünüyorum. Sabah mesajları silecektim ama bir umut belki cevap yazar diye bekleyeyim dedim.

Bir de şunu merak ediyorum: Metal çeşitleri için farklı bir dalgaboyu mu var? Bu durumda bu farklı dalgaboyu gerektiren metaller için tamamen ayrı, bağımsız bir makina mı almak gerekiyor yoksa sadece lazer kaynağını değiştirmekle hallediliyor mu?

Yok. Genelde 1064 nm metalde kullanılan dalga boyu. Pcb kazıma gibi extrem işlerde farklı dalga boyları kullanılıyor. Bakıra etkili, epoxy katmana etkisiz gibi.

Aynı dalga boyu olmasına rağmen yüksek güçlü lazer ile düşük güçlü lazer bir birine muadil olamıyor. Yüksek güçlü bir lazer kaynak ile (örneğin reklamı yapılan) iki kabloyu birbirine kaynaklayamazsın. Bunun için düşük güçlü kaynak lazım.

Yok. Genelde 1064 nm metalde kullanılan dalga boyu. Pcb kazıma gibi extrem işlerde farklı dalga boyları kullanılıyor. Bakıra etkili, epoxy katmana etkisiz gibi.

Aynı dalga boyu olmasına rağmen yüksek güçlü lazer ile düşük güçlü lazer bir birine muadil olamıyor. Yüksek güçlü bir lazer kaynak ile (örneğin reklamı yapılan) iki kabloyu birbirine kaynaklayamazsın. Bunun için düşük güçlü kaynak lazım.
1064nm IR fiber laser kullanılıyor. Kullanım alanına göre değişik lazer kaynağı makinaları var. Güçleri değişiyor. Temel olarak Laser CNC makinelerindeki sistemlerin aynısı kullanılıyor.

Bu konu cok hosuma gitti, reklamin iuyisi kotusu olmaz dedikleri bu olsa gerek :katil1:

Uyo ol, reklam et, gerisi senin icin onemli degil, feedback desen umurunda olmayacak demekki. Yani makinayi alsam, bir sey olsa da umursamayacan anlarim artik.

Gerci bu kisi rakip firmadan bile olabilir :avare1:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,847
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back