Rigol MSO5074 Dijital Osiloskop İncelemesi

YouTube kanalınızdaki isimden çıkardım. Daha önce iletişim kurmuştuk. Telefonda kayıtlısınız.

Aslında aklımda daha önce birkaç versiyon olarak yaptığım bir proje var.
0-3A arası ayarlı ve MCU kontrollü lamba/projektör yada ismini ne koyarsanız.
Masada çalışırken bazen düşük seviyede aydınlatma bazen de güçlü ışık gerekiyor. LED kısmı ve besleme bir şekilde çözülür ama özellikle MCU /esp32/pi pico vb internet bağlantılı bir sistem ile kontrol edebileceğim bir lamba yapmak istiyorum. Bluetooth da eklenebilir.
Siz TL494 yazınca aklıma geldi.
MSO5074 hayırlı olsun bu arada. Darısı @fmy, @Gokrtl ve benim başıma.

ESP ailesi ile biraz vakit geçirdim. WiFi ve BT üzerinden çalışan benzer projeler de yaptım. Fikir almak istediğiniz ya da takıldığınız birşey olursa haber verin. Yardımcı olmaya çalışırım.

Koca forumda İzmirde bir vatandaşımız yok mu tek kaldım.

ESP ailesi ile biraz vakit geçirdim. WiFi ve BT üzerinden çalışan benzer projeler de yaptım. Fikir almak istediğiniz ya da takıldığınız birşey olursa haber verin. Yardımcı olmaya çalışırım.
Ben kendi yaptığım güç için C# ile pc arayüzü yapacağım. Pc de yerleşik bluetooth, com port olarak görünmediğinden nasıl veri alacağımı bilmiyorum. Zamanı geldiğinde isminizi etiketlerim. Müsait olursanız ve destek verirseniz sevinirim.

16511580429918507029999158280475.jpg

Burda da ben sıkıştırayım araya bişeyler. Abimle beraber abimin ahşap atelyesinde yaptık.
Zaman zaman sehpa, masa, ayna vb de yapıyoruz ama zaman bulmak mesele.

@taydin, evet abi Burdur'dayım.

Son düzenleme:
17085 eklentisine bak
Burda da ben sıkıştırayım araya bişeyler. Abimle beraber abimin ahşap atelyesinde yaptık.
Zaman zaman sehpa, masa, ayna vb de yapıyoruz ama zaman bulmak mesele.

@taydin, evet abi Burdur'dayım.

Hocam kolay gelsin.

Yarin seni bir ziyaret edeyim. Müsaitsen. Forumda herkesi ziyaret ediyorum benimde böyle bir hobim var. :saril:

Kolay gelsin.

@serkan_48 siz nerdesiniz? O da güzelmiş. Farklı becerilere sahip insanları tanımak, beraber vakit geçirip muhabbet etmek.

Hocam kolay gelsin.

Yarin seni bir ziyaret edeyim. Müsaitsen. Forumda herkesi ziyaret ediyorum benimde böyle bir hobim var. :saril:

Kolay gelsin.

Yarın değil ama cumartesi olabilir. Yarın malum mesai var, sonrası iftar.

Burdan geçerken haberim olsun. Balkonda (atölyem balkonumda) olmasa da ayaküstü muhabbet ederiz.
Siz yine de geçerken haber edin.

Hayirlisi olsun. Yarin Isparta'ya geçiyorum bir tesiste sezon açılışı var. Başka zaman görüşürüz inşallah. Sizde Antalya'ya gelirseniz haberlesebiliriz.
Antalyada organize olunursa benim de haberim olsun. :)

Bayramda ayaküstü organize olabiliriz. İkinci gün mesela.

İkinci gün ben 16:00 dan sonra müsaitim. Salı - Pazar arası 07:30 - 15:30 çalışıyorum.

Bayramda nikimin sonundaki kalbimin köşesindeki 48 Muğla'ya gidiyorum.

Ama başka bir zaman olacak etkinliğe canı gönülden katılabilirim.

Arkadaslar,
bu cihazın "sw optionlarını" açmak için uğrasan oldu mu acaba? bendekilerin maalesef deneme süresi bitti de..

Forum istatistikleri

Konular
5,836
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back