Saba plazma tv açılmıyor.

orijinal

Üye
Merhabalar,
Eski bir tv için soruyorum: Marka-modeli görsellerde mevcut.

Tv benim değil, tv tamirciye gitmiş kart arızalı ben yapamam demiş.

Televizyonun standby ışığı yanıyor ama açılmıyor. Televizyonu taşırken içinden sesler geliyordu, yalnız tv ağır ve büyük, sanırım 102 ekran civarlarında.

Neyse söktüm, baktım soğutuculu bir parça elektrikçi bantıyla tutturulmaya çalışılmış; yerinden çıkıyordu, lehimsizdi. Sorun bundan mı?

Bir de sarı bantlar var boşta o kısımda kablo olmalıydı diye düşünüyorum.

1000009236.jpg
1000009236.jpg

1000009248.jpg
1000009248.jpg

1000009238.jpg
1000009238.jpg
1000009240.jpg
1000009240.jpg

hizliresim gibi bir siteye yükleyip buraya link vermekle uğraşma. Resimleri doğrudan foruma yükle. Hem daha kolay, hem de kalıcı olur. Hizliresim ne kadar muhafaza ediyor resimleri belli değil.

hizliresim gibi bir siteye yükleyip buraya link vermekle uğraşma. Resimleri doğrudan foruma yükle. Hem daha kolay, hem de kalıcı olur. Hizliresim ne kadar muhafaza ediyor resimleri belli değil.
Son resimleri foruma yükleyemedim, eklemiyordu mecburen harici bir siteye yüklemek zorunda kaldım.

Hızlıresim'den dosyayı indirip ekledim, bende çalıştı. Acaba resmin orijinalinde bir uyumsuzluk mu var? İstersen resmi benim eposta adresine gönder, o halini eklemeye çalışayım

1719513765818.png

sizin tv nin içersinideki modülü sökmüş adam. Sonrada içine bantlayıp koymuş. Hocam o modülün olduğu komple yeşil kartı (çalışanını) direk bulursanız alıp direk takın. Modül almaya uğraşmayın derim ben. Zira modül arızalandı ise muhtemelen başka yerlerde de arıza vardır. Sadece modülü değiştirmek ile muhtemelen iş çözülmez.

sizin tv nin içersinideki modülü sökmüş adam. Sonrada içine bantlayıp koymuş. Hocam o modülün olduğu komple yeşil kartı (çalışanını) direk bulursanız alıp direk takın. Modül almaya uğraşmayın derim ben. Zira modül arızalandı ise muhtemelen başka yerlerde de arıza vardır. Sadece modülü değiştirmek ile muhtemelen iş çözülmez.
Teşekkür ederim, umarım bulabilirim çalışan.

Forum istatistikleri

Konular
6,214
Üyeler
2,586
Son üye
Hacim Walker

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back