Şarjlı Taşınabilir Ayarlı Güç Kaynağı

@Emir oztkn xl6009 kullanınca şöyle bir şey oluyor pilin 3.7v gerilimden 27v a kadar yükseltiyor 3.7v nın altında voltaj lazım ise önce xl6009 ile 27v a yükseltip sonra lm2596 ile düşürme yoluna gidebilirim

Çalışma prensibini böyle yapacağım dış kutuyu tasarlayıp montajı yaptım içimi. Açıp modifiye edeceğim fikir açısından tasarım böyle oldu

IMG_20211206_190055.jpg

1.anahtar genel anahtar 2.olan çıkışı kesiyor

Devreye power banklerde olan 4 adet Led eklenebilir %25lik adımlar ile bize pil seviyesini gösterir

20220101_191948.jpg

Bu modülü aliexpressden vergilerle 150tl ye aldım . 3S 18650 ile besledim sıkıntısız kullanılıyor.

TRY 137.57 5%OFF | DC DC otomatik Boost/Buck dönüştürücü CC CV güç modülü 0.5-30V için 3A 35W/4A 50W ayarlanabilir regüle güç kaynağı voltmetre

Bendeki 4A fanlı hali.

Yalnız. O satın aldığım zamanda dolar kuruna göre, aliexprese 130tl ödedim. Yemi kullanıcı kuponu vs. dahil. Gümrük vergisi olarak 20tl ödedim.

@Emir oztkn
Bu modül yetenekleri fazla bir cihaz özellikleri dps serisi regülatörlere benziyor output power kısmının 50w olması xl4015 i hatırlattı bana onda da 75w 4015 buck tipi olarak çalışıyor tabi hacim derdiniz yok ise 3s 2p olarak bir bms ile konfigüre edilir ise taşınabilir bir güç kaynağı
olabilir kullanım amacınız nedir?

@Emir oztkn
Bu modül yetenekleri fazla bir cihaz özellikleri dps serisi regülatörlere benziyor output power kısmının 50w olması xl4015 i hatırlattı bana onda da 75w 4015 buck tipi olarak çalışıyor tabi hacim derdiniz yok ise 3s 2p olarak bir bms ile konfigüre edilir ise taşınabilir bir güç kaynağı
olabilir kullanım amacınız nedir?
Modül direkt olarak bir kutu ile taşınabilir güç kaynağı haline getirilebilir. Ama ben şimdilik bir şey yapmayacağım taşımam gerekirse bu şekilde de taşıyabilirim Yada ek olarak çalışma alanımda kullanmam gerekirse 12V'luk bir adaptör ile besleyip kullanabilirim. Benim için net bir şey şuan yok. Belki ilerde güzel bir kutu tasarlayıp kullanmak isteyebilirim .

Çevrimiçi üyeler

Çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
5,821
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back