Schaub-lorenz(vida yuvası restorasyonu)

nt

Emekli
İkinci el aldığım kaset çalar teyp radyo özellikleri olan ama left çıkışında az ses aldığım cihazı bir kaç gönderi bakınca gaza gelip söktüm :D

sorunlu parçayı bulamadım geri topluyorum :D

A0E9FFC6-B2AB-4DA1-8590-3AEABAB25562.jpeg
0C15E6A0-64B8-4F1F-B504-A1EF15875A4F.jpeg

Son düzenleme:
057C8982-F565-4D26-9A81-D3C2FF2345CE.jpeg
C4379EC8-ABA2-4CFB-BE96-94BA367A25A7.jpeg
1. resim equalizer
2.resim güç girişi ben sorunun bu pis parçada olduğunu düşünüyorum çalıştığına dua etmeli bu pislik ile
çünkü ses jackları ile oynadığımda ses kesiliyor falan

çektim çıkmadı yerinden bu yuvarlaklar arasındada şişmiş olan yok sanırım teyipci görse daha iyi olur

Hoparlörün kendisi de bozuk olabilir. Anlamak için hoparlör kablolarını yer değiştir. Az ses de yer değiştirirse sorun hoparlördür.

• Beğen
Reactions: nt
Cihazdaki tüm pasları uygun düz tornavida ile temizleyin ve uygun uçlu süperge ile tüm partikülleri toplayın
Mavi okla gösterdiğim parçalara kablo soketimi takılıyor? Eğer öyleyse kesinlikle temizleyin
Dönen mekanizmalarda ve lastikdeki sıvıları da güzece silin .Bu sırada lastiğin yerinden çıkmamasına ,yada altının üstüne gelmesine dikkat edin(Lastik spiral hale gelmesin )

*Ekleme :
@nt Alkol yada kolanyalı kulak temizleme çubuğu ile teyp kristalinide silin

gonder4.png

• Beğen
Sol taraf ses kısıklığı radyo tarafında mı? Yoksa kaset çalar tarafında mı?
Eğer sadece kaset çalar tarafında ise sorun manyetik kristal okuyucudan kaynaklanıyor olabilir. İlk ikinci esimde sanki kristale bağlı olması gereken kablo kopuk gibi. İlaveten vidaları sökülmüş takılmış gibi. Bu vidalar rastgele sıkılmaması gerekli bandı ortalamak için ayarlı sıkılması lazım.

Hoparlörün kendisi de bozuk olabilir. Anlamak için hoparlör kablolarını yer değiştir. Az ses de yer değiştirirse sorun hoparlördür.
hoperlörleri telefona bağladım. İkiside stabil ses çıkarıyor sanırım bu omega beyin işaretledi yerdeki güç dönüştürücüsünde sorun var
çünkü hoperlör girişleri ile oynadığımda ses kesiliyor
Mavi okla gösterdiğim parçalara kablo soketimi takılıyor?
yok abi normal güç dönüştürücüyü o şekilde yapmışlar takılan birşey yok ben çokda giremedim daha fazla zarar vermemek adına
Sol taraf ses kısıklığı radyo tarafında mı? Yoksa kaset çalar tarafında mı?
hem radyo hem teyp de yapıyor kulaklık ile de aynı sorun var

Kristal acaip kirli. PLAY Tusuna bastığında kasete yaklaşan banda temas eden o kısmı güzelce alkollü kulak temizleme çubuğuyla silin
Güç dönüştürücüsü ne demek PCB de altında ne yazıyor (LS veya SPK falanmı)

• Beğen
230-250v arası gelen gücü 10 yapan varya abi o işte :D
o zaman 220 volta bağlanan kablonun uçları buraya mı bağlanıyor .öyle ise kesinlikle o metallerin pasını temizleyin
Ne biçim cihazmış adam arada hortumla falanmı yıkamış acaba? Her yerde pas var

• Haha
o zaman 220 volta bağlanan kablonun uçları buraya mı bağlanıyor .öyle ise kesinlikle o metallerin pasını temizleyin
Ne biçim cihazmış adam arada hortumla falanmı yıkamış acaba? Her yerde pas var
en iyisi satıyım bunu yeni bişey alıyım bende şok oldum içi bomboş :D

kristali temizleyip aynı kaseti takın sesin ne kadar değiştiğini görünce satmazsınız
Bu hortumla yıkama işini siz yapmadınız değilmi? :)

• Haha
Kasetin stereo olduğundan eminseniz kristalin yaylı olan kısmında ince bir tornavida ile hassas ayar yapın sökülmüş durumdayken kaseti takın ve üstten ses gelmeyen kanaldan ses gelene kadar çok yavaş adım adım o vidayı sıkın (veya gevşetin) ses eşit olduğunda ayarı bırakın

• Beğen
Yalnız hiç feedback almıyoruz @nt :)
kristal temizlendimi? 220 uçları(o mavi okla gösterdiklerim) temizlendimi.Lastiklerdeki ıslaklıklar silindimi? :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Yalnız hiç feedback almıyoruz @nt :)
kristal temizlendimi? 220 uçları(o mavi okla gösterdiklerim) temizlendimi.Lastiklerdeki ıslaklıklar silindimi? :)

Ne yapmışlar o teyp bölümünü yav? Bana da yıllar önce böyle bir teyp gelmişti tamire. Bütün mekanizma yapışmış. Noldu lan buna dedim. Meğer adamın elinde makina yağı yokmuş zeytin yağı ile yağlamış. Oldu olacak limon da sıksaydın dedim :mad:

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back