Servo Motor Harici Güç Kaynağından Besleme

birde arduinoya - ucunu nasıl takacağım altına lehimliyecek miyim jumper yardımı ile mi?
Eğer arduino üzerinde pin header varsa jumper kablo ile oraya takacaksın. Arduinoya kullanım kolaylığı açısından lehim yapmak çok mantıklı değil.

Doğru anlamışsın.
Adaptörün yerine pil kullandığını düşün. Pilde de bir adet artı ve bir adet de eksi var. Aynı adaptör bağlar gibi bağlayacaksın.

Hevesin varsa elektronik temelini biraz daha kuvvetlendir. Youtube da "evde elektronik" kanalı var. Videolarını izlemeni tavsiye ederim.
Yazılımla ilgili hevesim elektroniği geçiyor ve elektronikte trajik durum yaşadığım için beni hiç çekmiyor bazı sorularımda size daha hızlı ulaşmam için bir mecra bırakabilir misiniz?
Yoksa burası yeterli mi

Eğer arduino üzerinde pin header varsa jumper kablo ile oraya takacaksın. Arduinoya kullanım kolaylığı açısından lehim yapmak çok mantıklı değil.
pin header dediğiniz erkek jumperin girdiği yer sanırım adaptörün - ucunu erkek jumperle birleştirip mi takacağım

Yazılımla ilgili hevesim elektroniği geçiyor ve elektronikte trajik durum yaşadığım için beni hiç çekmiyor bazı sorularımda size daha hızlı ulaşmam için bir mecra bırakabilir misiniz?
Yoksa burası yeterli mi
Ben 7/24 buradayım ama neden bana bağlı kalasın ki? Koca forum da bir sürü bilgili insan var. Sorunu sor cevabını bekle :)

pin header dediğiniz erkek jumperin girdiği yer sanırım adaptörün - ucunu erkek jumperle birleştirip mi takacağım
Aynen erkek bir jumperla birleştirip arduino gnd'sine tak.

denileni 5 v 0.7a ile yaptım ama çalışmadı. Hemde hiç
Servoların biri için çalışacak sweep kodunu çalıştırın ve bahsettiğiniz adaptörü bağlayın.
Seronun beslemesine ampermetre bağlayıp ne kadar akım çektiğine bakın hatta ampermetre bağlıyken elinizle biraz engel olun ve akımı gözlemleyin gördüğünüz max akım atıyorum 400ma oldu kaç servomuz var yine örnek veriyorum 3 eşdeğer servomuz var yani bizim kullanacağımız adaptör minimum 1200ma yani 1.2A olmalı.
Bu adımları uygulayıp güç kaynağınızı seçmelisiniz

denileni 5 v 0.7a ile yaptım ama çalışmadı. Hemde hiç
Hedef küçült. Önce tek servo ile çalışan bir sistem oluştur. Sonra diğer servoları tek tek ekle.
Hepsini birkerede yapmaya kalkarsan nerede tıkandığını bulman zor olur. 0.7A 4 tane servoya yetmeyebilir.

arduinoya - vermeyi anlamadım. hangi fotoğraftaki yere vereceğim o pürüzü de kaldırırsam tam olur.
Hedef küçült. Önce tek servo ile çalışan bir sistem oluştur. Sonra diğer servoları tek tek ekle.
Hepsini birkerede yapmaya kalkarsan nerede tıkandığını bulman zor olur. 0.7A 4 tane servoya yetmeyebilir.

Ekler

• sssI.jpg
    sssI.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 97
  • IMG_20220417_163536.jpg
    IMG_20220417_163536.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 96
arduinoya - vermeyi anlamadım. hangi fotoğraftaki yere vereceğim o pürüzü de kaldırırsam tam olur.
sssl.jpg adlı fotoğrafta pratik kullanacağınız pinler çıkarılmış tx rx slc sda
beslemeyi 5 volt olarak yapacaksanız kart üstünde gördüğünüz her 5 volt noktasından yapabilirsiniz hepsi paralel.

5 volttan büyük voltaj verecekseniz sadece VIN pininden veya barel jack'dan yapın beslemeyeyi

Resimde çizdiğim yere bağlayacaksın adaptörün eksi hattını.
IMG_20220417_163536.jpg

sssl.jpg adlı fotoğrafta pratik kullanacağınız pinler çıkarılmış tx rx slc sda
beslemeyi 5 volt olarak yapacaksanız kart üstünde gördüğünüz her 5 volt noktasından yapabilirsiniz hepsi paralel.

5 volttan büyük voltaj verecekseniz sadece VIN pininden veya barel jack'dan yapın beslemeyeyi
Yok 5v' sormuyor. Adaptörün GND'sini arduinoya çekmesi lazım. Onu soruyor.

5
Resimde çizdiğim yere bağlayacaksın adaptörün eksi hattını.
16713 eklentisine bak

Yok 5v' sormuyor. Adaptörün GND'sini arduinoya çekmesi lazım. Onu soruyor.
adaptörden gelen eksi ucunu hem servoya hem bahsettiğiniz yere taktım + ucunu da sadece servoye taktım ama olmadı sanırım 0.7 amper olmasından dolayı yarın 2 amper ile deneyeceğim umarım olur.

5

adaptörden gelen eksi ucunu hem servoya hem bahsettiğiniz yere taktım + ucunu da sadece servoye taktım ama olmadı sanırım 0.7 amper olmasından dolayı yarın 2 amper ile deneyeceğim umarım olur.
Tek servo deniyorsan ve adaptör sağlamsa olması lazım.

5 volt 2 amper taktım çekmedi sanırım gücü yetmedi. Şarj kablosunun adaptörü ile usb shield kablo denedim ama olmadı. Ne denemeliyim?

5 volt 2 amper taktım çekmedi sanırım gücü yetmedi. Şarj kablosunun adaptörü ile usb shield kablo denedim ama olmadı. Ne denemeliyim?
1 tane servoyu her türlü kablo ile beslersin. Sorun başka yerde. Orada ne yaptığını bilmediğim için yardımcı olamıyorum buradan.

Merhaba bu devre robot kol için çalışır mı ??

Ekler

• Powerful Jaagub-Bigery (1).png
    Powerful Jaagub-Bigery (1).png
    125.4 KB · Görüntüleme: 91
Arduinonun 5v pinini 9v pile bağlarsan arduino bozulur. Ayrıca 9v pil tüm sisteme yetmez. 9v 2A lik bir adaptör iş görür. Unoyu vin yada power jack girişinden beslemelisin.

Arduinonun 5v pinini 9v pile bağlarsan arduino bozulur. Ayrıca 9v pil tüm sisteme yetmez. 9v 2A lik bir adaptör iş görür. Unoyu vin yada power jack girişinden beslemelisin.
9 v 2a adaptörü tam olarak jack girişinden bağlarsam gösterdiğim sistem sorunsuz olarak çalışır mı

9 v 2a adaptörü tam olarak jack girişinden bağlarsam gösterdiğim sistem sorunsuz olarak çalışır mı
Adaptörü hem jack girişinden bağlayacaksın hemde ayrıca servoları besleyeceksin. O zaman doğru kodlama yaparsan çalışır.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back