Servo Motor Harici Güç Kaynağından Besleme

Bunun için özür dilemene gerek yok. İstediğin kadar soru sorup öğrenebilirsin. Forum bunun için var.

Adaptörün ucunu biraz kablo payı bırakarak kes.
Adaptör kablosunun iki ucu olacak. Artı ve eksiyi tesbit et.
İkş tane kablo artı ucuna, iki tane kablo eksi ucuna lehimle birleştir.
Şimdi iki tane artı, iki tane eksi ucun oldu.
Bir tane artıya ve eksiye adaptörün kestiğin ucunu geri lehimle. Bu ucu arduinoya takacaksın.
Diğer kalan boştaki artı ve eksi uç ile de servoları besleyeceksin.

Telefondan anca bu kadar oluyor :)
16927 eklentisine bak
bu işlem dahilinde arduinoya usb shield bağlantısı oolacak mı?

Shield den kasıt ne?
Normalde ekstra bir şey gerekmiyor. Kodları yükleyeceksin, adaptörü takacaksın ve sistem çalışacak o kadar.

arduinoya takılan usb
Ona direk usb de. Shield başka birşey. Adaptör takılı iken usb bağlama. Ne olur ne olmaz. Kod atacağın zaman adaptörü çıkar usb tak. İşin bitince uab çıkar adaptörü tak.

Ona direk usb de. Shield başka birşey. Adaptör takılı iken usb bağlama. Ne olur ne olmaz. Kod atacağın zaman adaptörü çıkar usb tak. İşin bitince uab çıkar adaptörü tak.
dediğinizi yaptım sistem .alıştı fakat daha çok güç gereken servolarda hala tekleme yapıyor birinde hiç hareket bile etmiyor ne yapmalıyım

1651269076449.png

yandaki motorlardan bahsediyorum

bir tanesi iki türlü de çalışmıyor ama sorunu yoktu. diğeri ise boştayken rahat çalışıyor ama takınc TEKLEME yapıyor
Buradan iki tane test ettiğini anlıyorum. Diğer ikisi ne durumda?

Ben elimde olmayan malzemeden hiç bir zaman emin olamam. Sadece senin tarifin üzerine yorum yapıyorum.
İki tane servon sıkıntısız çalışıyor. Onları söküp yerine diğer ikisini taktığında çalışmıyorsa yada yarım yamalak çalışıyorsa o ikisi bozuktur.
Bunu kendin deneyip emin olabilirsin. Ben sadece tahmin yürütebilirim.

merhaba 5v 2a adaptör ile4 adet servo sg90ın + ve - sini besledim. -den bir uç daha çıkartıp arduıno gndsine taktım arduinoyu da jack girişinden 9v 1a ile besledim. Ama yeni adlığım servo hala zorlanıyor.

merhaba 5v 2a adaptör ile4 adet servo sg90ın + ve - sini besledim. -den bir uç daha çıkartıp arduıno gndsine taktım arduinoyu da jack girişinden 9v 1a ile besledim. Ama yeni adlığım servo hala zorlanıyor.
Boşta çalışırken mi zorlanıyor?

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back