SMD Adaptör

flowchartx

Aktif Üye
Herkese hayırlı cumalar,

Aşağıda linkini bıraktığım adaptörün bacak aralığı 2.54 mm olanını arıyorum daha önce kullanan bilen birisi var mı ?

Alt kısmı 2.54 olacak değil mi? Breadboard ile mi kullanacaksınız?

Hayır hocam içine takacağım entegrenin bacak aralığı 2.54mm olacak.( Gull Wing Surface Mount tipinde bir entegre takıcam)

Hayır hocam içine takacağım entegrenin bacak aralığı 2.54mm olacak.( Gull Wing Surface Mount tipinde bir entegre takıcam)
bacak aralığı 2.54 ise delikli plakete kendin adaptör yapabilirsin.

biraz sabır ister ama ben hiç hazırını görmedim 2.54 smd adaptörün.

Bir de aklıma zorlama olarak şu geliyor ama zaten denemişsinizdir.

1673600347313.png

@ozkarah evet sonuç başarısız

@posta Hocam bu ürünün açıklamasında ayak aralığı 1.27 yazıyor. Ben bunu alıp ayak aralığı 2.54 olan bir entegre kullanabilir miyim yani ?

Sop8-sop16-sop20-sop24 DIP çevirici adaptörlerin bacak aralığı 2.54 mm dir.
Soruyu soran açıklıkla yazmadığı için, yanıt yazan herkes tahmin yürütüyor.

Not: sop8 ler 150mm. ve 200mm 2 çeşidi var. Bacak aralıkları yine 2.54mm dir.

Evet haklısınız. Bu konudaki adaptörde iki ayrı ölçü olduğu için konu karıştı iyice.
Benim de kafam karıştı.

Şöyle mi desek. Lazım olan adaptör :

Pin sayısı: 8
Alt kısım bacak aralığı: 2.54 mm (through hole)
Üst kısım bacak aralığı: 2.54 mm (surface mount)

@ozkarah evet sonuç başarısız

@posta Hocam bu ürünün açıklamasında ayak aralığı 1.27 yazıyor. Ben bunu alıp ayak aralığı 2.54 olan bir entegre kullanabilir miyim yani ?

Herhangi bir SOP uymayacaktır. Çünkü sadece bacak aralığı değil entegre boyutları da farklı zaten.

Entegrenin datasheet linkini paylaşırsanız konu daha iyi anlaşılacak bence

Herhangi bir SOP uymayacaktır. Çünkü sadece bacak aralığı değil entegre boyutları da farklı zaten.

Entegrenin datasheet linkini paylaşırsanız konu daha iyi anlaşılacak bence
Sop8 ler 2 çeşit üstad;

sop8 150 mil
sop8 200 mil

HTB1v.MEXAfb_uJkSne1q6zE4XXa7.jpg
110000297870651.jpg

PCB ye Erkek pin header bağlantısı 2.54 mm.

Kendimi tam anlatamadım sanırım. Bu aparatın içine takılan entegrenin bacak aralıkları 1.27mm olması gerekiyor. Ama bende ki entegrenin bacak aralıkları 2.54mm datasheette belirtildiği üzere. Ben bu entegreyi takamam ki yanlış mı düşünüyorum

Kendimi tam anlatamadım sanırım. Bu aparatın içine takılan entegrenin bacak aralıkları 1.27mm olması gerekiyor. Ama bende ki entegrenin bacak aralıkları 2.54mm datasheette belirtildiği üzere. Ben bu entegreyi takamam ki yanlış mı düşünüyorum
Hangi entegre?

@posta yanlış anladınız. Burada amaç 2.54 mm aralıklı ama surface mount bir entegreyi DIP'e çevirmek. SOP8, SOP16'yı değil

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,896
Üyeler
2,495
Son üye
Lyewor_

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back