Statik Bileklik Hk.

meric

Yeni Üye
merhabalar,

Beni ofiste de evde de çok fazla elektrik çarpıyor neredeyse dayanılmaz bir hal aldı bu durum, bir şeylere dokunmaya korkar oldum. Bir bileklik alacağım ama bu piyasaya yabancı olduğumdan hangisini almak gerektiğinden emin olamadım. sizlerin önerebileceğiniz bir marka model vs var ise bana yardımcı olur musunuz?

öncelikle ortam rutubetini yükseltmeye çlışabilirsiniz.%60 seviyelerine gelince sorun büyük ölçüde azalır.Ama aşırı rutubet de zararlı bir kararını tutturmak gerekli.Kablosuz olan bileklikler dışında bir tane alırsanız verim alırsınız.

Yav hayret. Antistatik bileklik diye aratıyorum google'da, çıkan sonuçların hepsi kablosuz bileklik :katil1:

Hatta çok kapsamlı antistatik ürünler satan ve danışmanlık hizmeti veren bir yerli firmanın sitesine girdim, ORADA BİLE kablosuz model satılıyor. Pes doğrusu. Ama neyseki kablolular burada çoğunlukta. Buradan bir tane seçip kullanılabilir.

Şöyle bir cihaz kullanman gerekir. Ya da peteklere suluk asabilirsin. Bu cihaz nemi sürekli ölçüyor ona göre ortama kuru buhar veriyor.

IMG_20210317_111830.jpg

Bence bu isin ayakkabi ile dogrudan alakası var. Bir ayakkabim var onu ne zaman giysem arabadan toklastigim insanlardan vs carpiliyorum. Artik ayakkabi vucutta biriken statik enerjiyi yere mi aktarmiyor yoksa ayakkabinin kendisi yer ile surtunmeden vucuda statikmi yüklüyor orasını bilmiyorum...

Bence bu isin ayakkabi ile dogrudan alakası var. Bir ayakkabim var onu ne zaman giysem arabadan toklastigim insanlardan vs carpiliyorum. Artik ayakkabi vucutta biriken statik enerjiyi yere mi aktarmiyor yoksa ayakkabinin kendisi yer ile surtunmeden vucuda statikmi yüklüyor orasını bilmiyorum...
Altı çok kayan suet ayakkabılarım vardı, kaymaması için altına taban taktırmıştım fakat o dönem vücut kuruluğundan statik elektrik kaynaklanıyor diye de vücuduma yoğun şekilde krem sürüyordum nemlendirmek için hangisinin işe yaradığından tam olarak emin değilim ama ayakkabının altına taktıkları her ne ise işe yarıyor sanırım birkaç gün o ayakkabıyı giydiğimde çarpmamıştı.

Yav hayret. Antistatik bileklik diye aratıyorum google'da, çıkan sonuçların hepsi kablosuz bileklik :katil1:

Hatta çok kapsamlı antistatik ürünler satan ve danışmanlık hizmeti veren bir yerli firmanın sitesine girdim, ORADA BİLE kablosuz model satılıyor. Pes doğrusu. Ama neyseki kablolular burada çoğunlukta. Buradan bir tane seçip kullanılabilir.

Bu kablolu bilekliklerin kablosunu nereye takmak gerekecek? Evde toprak olarak sadece içinde çiçekler olan saksılar var, peki bileklikteki elektriğin sıfırlandığını nasıl anlayabilirim? Ya da her gün ayaklarımı toprağa gömsem o toprağın da belli bir seviyede olması gerekmez mi tümden arındırması için? İnanın bu mesajı yazarken koltukta hafif kaydım ve elimdeki telefondan direkt çarpıldım. Yaşam başlı başına güvenilmez bir hal aldı özellikle son dönemde :) abartmıyorum. :(

Evde toprak hattı yoksa işi gücü bırakıp önce onu çözmen lazım. Yoksa her gün rus ruleti oynuyorsun demektir, günün birinde tamburda mermi olacak ...

Bu kablolu bilekliklerin kablosunu nereye takmak gerekecek? Evde toprak olarak sadece içinde çiçekler olan saksılar var, peki bileklikteki elektriğin sıfırlandığını nasıl anlayabilirim? Ya da her gün ayaklarımı toprağa gömsem o toprağın da belli bir seviyede olması gerekmez mi tümden arındırması için? İnanın bu mesajı yazarken koltukta hafif kaydım ve elimdeki telefondan direkt çarpıldım. Yaşam başlı başına güvenilmez bir hal aldı özellikle son dönemde :) abartmıyorum. :(
Giysilerinize de dikkat etmelisiniz doğal ürünler kullanın olabildiğince, terlik vs. evde yürürken ayakları kaldırarak yürümek yine starik azaltmada fayda sağlar. Aklınıza geldikçe prizlerin toprak iletkenine dokunun, topraklamanızda sorun olmadığını varsayıyorum.

Gösterge ve eliminatör, neon bariz görünüyor;

Giysilerinize de dikkat etmelisiniz doğal ürünler kullanın olabildiğince, terlik vs. evde yürürken ayakları kaldırarak yürümek yine starik azaltmada fayda sağlar. Aklınıza geldikçe prizlerin toprak iletkenine dokunun, topraklamanızda sorun olmadığını varsayıyorum.

Gösterge ve eliminatör, neon bariz görünüyor;

Şimdi priz toprak iletkenlerinin hangisi olduğunu öğrenmem gerek ne zor işmiş elektrik üretmek hayır en sevdiğim dahi yıldırımlar efendisi Nikola tesla ama ben çok fena durumdayım bu elektrik mevzuundan :)

Sen gene kablolu bileklikleri al. Kullanırken de yakındaki bir metal kütleye tuttur krokodilini. Mesela bilgisayar şasesi olabilir, kalorifer peteği olabilir
veya büyük tencere olabilir. Bu da gene bir nevi kablosuz bileklik olacak, ama hazır satılan kablosuzlardan randımanlıdır, çünkü o metal kütle baya bir statij şarj tutar ve korur.

Ama topraklamayı halletmen herşeyden önemli. Şu anda evde metal gövdeli ve elektrikle çalışan her cihaz (elektrikli termosifon, kombi, kettle, bilgisayar, çamaşır makinası bulaşık makinası) bir potansiyel katil. Allah korusun bir çarpılma kazası olursa "keşke EN PAHALI fiyata yapan elektrikçiyi çağırsaydım ve bu topraklamayı yaptırsaydım" dersin.

Forum istatistikleri

Konular
5,881
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back