STM32F407 KARTIMI BİLGİSAYARA TANITAMIYORUM.

ahmetak12

Üye
Arkadaşlar selam STM32F407 kartımı bilgisayara sanırım tanıtamıyorum. Debug etmek istediğim zaman aşşağadaki hatayı alıyorum. Bu kartın zaten kendi içinde stlink olduğu için ayrıca bir stlinke gerek yok diye biliyorum. Bence asıl sorun bilgisayar kartı tanımıyor. Hangi driver'ı indirmem gerektiğini çözemedim 1-2 tane indirdim ama yinede çalışmadı.

Ekler

• 1718281394368.png
    1718281394368.png
    7.7 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Görsel 2024-06-13 saat 15.25.02_cb9765e4.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-06-13 saat 15.25.02_cb9765e4.jpg
    536.9 KB · Görüntüleme: 27
USB ye takınca ve çıkarınca windows'un bu durumlarda çıkardığı sesi duyuyor musun?

Bu kabloyu aldım yanında Robotistan bunu gösteriyordu .

Ekler

• 1718286327229.png
    1718286327229.png
    285.9 KB · Görüntüleme: 17

Buraya yukledigim rar dosyasini indirip actiginda iki tane klasor cikacak. Bu iki klasoru mavi cerceve icine aldigim yola gore kopyalamayi dene.
Umarim isini gorur ama kurulum olmadan bu sekilde kopyalama isini cozecek mi emin degilim.

1718287138032.png

Olumlu yada olumsuz sonucu buraya yazmani bekliyorum.

Buraya yukledigim rar dosyasini indirip actiginda iki tane klasor cikacak. Bu iki klasoru mavi cerceve icine aldigim yola gore kopyalamayi dene.
Umarim isini gorur ama kurulum olmadan bu sekilde kopyalama isini cozecek mi emin degilim.

34514 eklentisine bak

Olumlu yada olumsuz sonucu buraya yazmani bekliyorum.
Hocam bence bunlarla ilgili değil ya bence yukarıdaki abinin yazdığı gibi takınca sesde gelmiyorya. Bence pc tanımıyor kartı. Kabloda bir sorun var.

Tamam sorunun kaynagini bulup cozunce buraya yaz ki bizim de isimize yarasin.
O konnektore girecek herhangi bir cihazin USB kablosu isini gorur. (Sadece sarj amacli kablolar haric)

Hayır abi o ses de gelmiyor

O ses gelmiyorsa en alt seviyede USB haberleşmesi çalışmıyor demektir.

O geliştirme kartının kullanım kılavuzunu indir ve tüm jumper'ların doğru pozisyonda olduğunu teyit et.

Sonucta kablonun icinde 4 tane iletken var. Avometre ile iki taraftan karsilikli olcum yapip kontrol edebilirsin.

1-1
2-2
3-3
4-4

seklinde sirali gider. Zaten power lambasi yandigina gore 1 ve 4 saglam 2 ve 3'u kontrol edeceksin.

Sonucta kablonun icinde 4 tane iletken var. Avometre ile iki taraftan karsilikli olcum yapip kontrol edebilirsin.

1-1
2-2
3-3
4-4

seklinde sirali gider. Zaten power lambasi yandigina gore 1 ve 4 saglam 2 ve 3'u kontrol edeceksin.
Abi güç aktarım kablosu diyorya belki sadece güç içindir veri transferi yapmıyordur diye belki kablodandır diye düşündüm.

Olabilir o yuzden 3 ve 4 nolu kablolar mevcut mu olcmen gerekir.
Cekmeceleri bir kurcala gecmiste kullandigin cihazlarin kablolarina bir bak. Mesela fotograf makineleri, external HDD kutulari bu kabloyu kullanirdi eskiden.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,154
Üyeler
2,558
Son üye
cenkacar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back