STM32F407 KARTIMI BİLGİSAYARA TANITAMIYORUM.

O jumperlarin durumu kart uzerindeki STLINK bolumunu gormeyi engellemez. Onlar STM32F4xx cipini gormene yada gormemene neden olur.
Sen daha STLink cihazini goremiyorsun.

Hayir ekstra bir sey almayacaksin. O kart iki bolumden olusuyor. STLink bolumu bir de STM32F4xx bolumu.

Jumperlar STlink ile STM32F4xx arasinda yer aliyor. Dolayisi ile jumperlarin olup olmamasi PC nin STlink bolumunu gormeye engel teskil etmez.

1718289305653.png

• Beğen
Reactions: clc
Bir bilgisayarin kullandiginiz karti gormesi icin onunla haberlesmesi gerekir. Karti bilgisayara gosterdiginiz kablo ile bagladiginizda, bilgisayarin ses yapmamasini haberlesemedi olarak anlayabilirsiniz. taydin abinin soyledigi seydi bu. Ya kablo bozuktur, ya portlar bozuktur ( kabloyu taktiginiz yerler, bilgisayar veya cihaz) , ya kablo bu bilgi alisverisi icin yeterli degildir. Micro Step abi size bunu soyledi.

Kablo sadece sarj kablo ise , onunla bilgi alisverisi yapilamaz. Kablonun icerisinde 2 tane daha minik kablo olacak. onlarin calistigina emin olmaniz gerekiyor. Kablo icerden kopmus dahi olabilir. 2 kablo guc , 2 kablo veri alisverisi icin olmali.

Cihazda isiklar yanipta bilgisayardan ses gelmemesi, kablonun guc saglayabildigi ama haberlesemedigi anlamina geliyor. Kablodan emin olmaniz gerekiyor.

Hayir ekstra bir sey almayacaksin. O kart iki bolumden olusuyor. STLink bolumu bir de STM32F4xx bolumu.

Jumperlar STlink ile STM32F4xx arasinda yer aliyor. Dolayisi ile jumperlarin olup olmamasi PC nin STlink bolumunu gormeye engel teskil etmez.
Tamam abi peki bana doğru kablo linkini atabilir misin ? O kabloda sadece güç aktarım yazmış zaten 35 lira ben bir tane daha kablo alarak şansımı denemek istiyorum. Hangi kabloyu almalıyım ?

Ekler

• 1718289229234.png
    1718289229234.png
    10.3 KB · Görüntüleme: 18
Abi bak rx tx yok diyor bunlar arduionda da vardı bunlar haberleşmeyle ilgiliydi herhalde ondan olabilir mi ?

Abi bak rx tx yok diyor bunlar arduionda da vardı bunlar haberleşmeyle ilgiliydi herhalde ondan olabilir mi ?
Kesinlikle RX TX haberlesme icin kullanilir, ancak bu kablo evde bir yerlerde olma ihtimali var. Bence once kabloyu bir kontrol edin. Kablo sorunlu degil ise Bilgisayarin USB portu ile cihazin USB portunu kontrol edin. Orada bir temassizlikta ayni sorunu yapabilir.

Havyan var ve kullanabiliyorsan bul bir eski usb kablo PCye giren tarafina dokunma kes diger tarafi karta lehimle gitsin. Simdi sana uc kagitcilarla dolu memlekette su kabloyu al diyemem ki.

Tamam abi peki bana doğru kablo linkini atabilir misin ? O kabloda sadece güç aktarım yazmış zaten 35 lira ben bir tane daha kablo alarak şansımı denemek istiyorum. Hangi kabloyu almalıyım ?
Tabi burada ki esnaf duzgun olabilir, Rx Tx bulunmuyor diye yazmis, belki de bulunur dedikleri de vardir. :emindegil1:

Bir ara 20..30 tane USB kablo alacagim. Internette cok ucuza kablo gordum ve siparis ettim. Kablolar geldi, gayet guzel ambalajinda. Bir tarafi USB fakat diger tarafi o yillarda hic bir cihazda gormedigim garip bir konnektore sahipti.

USB kablo mu?
Evet.

Satici yalan soylemis mi?
Hayir.

Yok abi satıcıda sıkıntı yok kartıda ondan aldım ben salak gibi okumamışım şimdi bu kabloyu alıcam. Abi bu benim ilk attığım kabloda sıkıntı var değil mi ? Boşuna yeni kabloyu almıyım rx tx den dolayı görmüyor kartı.

Ekler

• 1718290391734.png
    1718290391734.png
    18.8 KB · Görüntüleme: 14
Kablonun inceliğinden belli zaten sadece güç amaçlı olduğu mini usb günümüzde populer bir seçenek değil oyüzden fiziksel mağzalarda bulmak zor olabilir eski fotograf makinesi - playstation vs cihazların kabloları mini usb olabilir

Elinde düzgün çalışan type C kablo falan varsa dönüştürücü de alabilirsin.

Her kablo data aktarımı yapmıyor.

STM'yi yeni mi aldın? Daha önce çalışıyordu bozuldu mu yoksa?

Elinde düzgün çalışan type C kablo falan varsa dönüştürücü de alabilirsin.

Her kablo data aktarımı yapmıyor.

STM'yi yeni mi aldın? Daha önce çalışıyordu bozuldu mu yoksa?
Daha yeni aldım. Yanında da bu kabloyu aldım ama kabloyu yanlış almışım yukarıdaki amazon linkliyi aldım şimdi. Ben aslında donanım tasarımcısı olmak istiyorum ama daha hiç elektronik dersi görmedim sadece elektrik devre temellerini gördüm. Şimdi boş zamanım çok olduğu için birazcıkta yazılım öğreniyim dedim. Okulda C dersi almıştım onun biraz üstüne koyayım istedim.

Şimdide STM Studio kullanırken bu hatayı alıyorum. Vallaha gidip yıldız endüstiriye yatay geçiş yapıcam bu elektronik işi ne kadar dertli ya.

Ekler

• 1718362176603.png
    1718362176603.png
    11.7 KB · Görüntüleme: 24

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,154
Üyeler
2,558
Son üye
cenkacar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back