Sunline sıcak hava istasyonu

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
İşyeri için sipariş edilen istasyon bu gün geldi.
En son resimde ufak bir parça var ne olduğunu anlamadık. Kılavuzda da hiç adı sanı geçmiyor.

20210121_132303.jpg
20210121_132348.jpg
20210121_144714.jpg
20210121_144754.jpg

Bu bendekinin aynısı, ben bit pazarından almıştım. İlkten sıfır aldığım farklı bir model vardı onun içinden de çıkmıştı bu SMD cımbızı diye geçiyor ama bir işlevi yok gibi. Koymuş olmak için koymuşlar...

Sanki o tel DIP entegreleri sökerken kullanılmak için yapılmış. Entegrenin altına sürüyorsun ve kulağı da yukarı kasıyorsurn. Sonra da veriyorsun sıcak havayı. Lehimlerin hepsi çözülünce entegre yukarı fırlayacak :D

Sanki o tel DIP entegreleri sökerken kullanılmak için yapılmış. Entegrenin altına sürüyorsun ve kulağı da yukarı kasıyorsurn. Sonra da veriyorsun sıcak havayı. Lehimlerin hepsi çözülünce entegre yukarı fırlayacak :D
Öyle bir noktada yukarı fırlar ki bacaklarıda kopararak uçar gider. Bence mantıksız bir alet. Sercanın dediği gibi koymak için koymuşlar muhtemelen :D

Hayırlı olsun. Bizim burada bir elektronik mağazası bunun sıfırını 100dolara satıyor. Siz ne kadara aldınız?

Hayırlı olsun. Bizim burada bir elektronik mağazası bunun sıfırını 100dolara satıyor. Siz ne kadara aldınız?
Bilmiyorum. Ben N11 de 680tl ye bulup linkini verdim şirkete. Eğer oradan aldılarsa 680tl. Başka yerden aldılarsa da yine o civarda bir şeydir..

İlkten bende türlü fikir yürüttüm. Bir sonuca varamayınca işe yaramıyor sandım ama öyle de demek hata olur. İnsanın hayal gücünü epey zorluyor. :katil2:

Entegre sökmek için o çelik teller çok işe yarıyor. Kafadan salladığım birşey değil kullanıldığını görmüştüm :) Cımbız ile entegreye asılırsan sökerken padleri de söküp atma tehlikesi var. Ama bu yaylı olduğu için çok az bir kuvvet uyguluyor. Entegre kendisi hazır olduğu zaman havaya kalkıveriyor.

Bu söylediğin BGA için olsa gerek. Altı ısınınca yanlardan tutup kaldırırsın. Millet neleri cımbızla söküyor, sanıyorum alışkanlık meselesi. Sen kullandın mı?

Bu söylediğin BGA için olsa gerek. Altı ısınınca yanlardan tutup kaldırırsın. Millet neleri cımbızla söküyor, sanıyorum alışkanlık meselesi. Sen kullandın mı?

BGA için olmaz çünkü tel çıkar gider. Kenarlarda pin olması lazım ki çelik tel yandan çıkamasın. Ben kendim kullanmadım. Ama Chip Quik diye bir ürün var, kolayca entegre sökmek için özel bir lehim, onun videosunda görmüştüm.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,900
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back