USB konnektor pin isimleri

Mikro Step

Kıdemli Üye
USB konnektor icin asagidaki pin isimlerinde hata varmi?

Cizdigim pcblerde genellikle USB konnektorde hata yapiyorum.

1.jpg

Son düzenleme:
Bir tane "u" silip nesini kısaltıyorsun? Öyle kısaltma mı olur :katil2:

Tamam cok sagolasin.

En aptal halimin bile anlayacagi sekil bu. Tesekkurler.

USB-Mini-B-Pinout.gif

Su anki PCB yi gene yanlis cizmisim. Iyiki basligi acmisim.

Bu USB neden kafami karistiriyor anlamiyorum. Her cizimde yanlislik olursa diye konnektorun pinlerine kablo lehimleyip havadan caprazlamalar yapacagim padler koyuyorum. (O derece)

Su anki PCB yi gene yanlis cizmisim. Iyiki basligi acmisim.

Bu USB neden kafami karistiriyor anlamiyorum. Her cizimde yanlislik olursa diye konnektorun pinlerine kablo lehimleyip havadan caprazlamalar yapacagim padler koyuyorum. (O derece)
Type-c'ye geç abi.
en az hatayı type-c ile yaparsın.

sıralamayı ezberlemeye gerek yok.
A6 A7 DATA

A1 12 GND
A4 A9 VCC

A5 CC(4.7 or 5.1k pulldown)

Bu pinler ve B olanları köprüleyip çizeceksin hem istediğin gibi takacaksın hemde kolay çizmiş olacaksın.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,818
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back