Yardım Acil

Yusuf35

Yeni Üye
Main fonksiyonunda kullanıcıya 10 adet sayı girdirip bu sayıların MinBul() fonksiyonu kullanarak minimumunu MaxBul() fonksiyonu kullanarak maksimumunu bulup ekrana yazdırınız.
Bana yardım edermisiniz?

Sen yazmaya başla takıldığın yerde yardım ederim.

Kendini işlemci yerine koy. Sana 10 tane sayı verdim. Minimum sayıyı nasıl bulursun anlat. Eğer bunu anlatabiliyorsan, programını da yazabilirsin. Anlatamıyorsan, onun üzerinde düşün ve anlatabilecek duruma gel ve anlat.

Eyvallah başkan çok yardımcı oldun kendimi işlemci yerine koyarak cevabı buldum
İyi forumlar

Eyvallah başkan çok yardımcı oldun kendimi işlemci yerine koyarak cevabı buldum
İyi forumlar

Senin istediğin yardım nasıl birşeydi? Hazır yazılmış kodun ekran çıktısı mı? Eğer buysa, onu parayla yapan yerler var. Ama ben öğrenmeni sağlamaya çalışıyorum. Sen bilirsin.

Meşhur ekrana "hello world!" yazan programı yaz önce. Bu sana kaynak dosya düzenlemeyi, derlemeyi ve çalıştırmayı öğretir. Bir yerden başlaman lazım. Ondan sonra da takıldığın yerde yardım iste.

Burada herkes yardım etmek ister, ama hazır kod verince zerre kadar birşey öğrenmemiş olacaksın.

Main fonksiyonunda kullanıcıya 10 adet sayı girdirip bu sayıların MinBul() fonksiyonu kullanarak minimumunu MaxBul() fonksiyonu kullanarak maksimumunu bulup ekrana yazdırınız.
Bana yardım edermisiniz?
Hangi dil bu?

C++ endüstri mühendisliği öğrencisiyim vize ödevimin 15 puanlık sorusu bu

Ben C++ bilmiyorum. aslında tam olarak hiç bir dili bilmiyorum. Sizin ödevi nette araştırınca aşağıdaki kod bloğnu buldum.
Burada girilen sayıların en küçüğü bulunmuş. dolayısıyla senin yapman gereken "main" olan fonksiyon ismini "minbul" olarak değiştirmek.
Sonrasında Bu fonksiyonu kopyalayıp ve tersine çevirip en büyük sayıyı bulabilirsin ve fonksiyon ismini de "maxbul" olarak düzelttin mi tamamdır.

C++:
/*
* Author: Hakan Ceran
* Date: 25.12.2018
* Content: Problem: Kullanıcının girdiği n adet pozitif tam sayıdan en küçük olanı bulunuz.
*/
#include <iostream> // cin, cout vs.
#include <clocale> // Türkçe karakterler
#include <windows.h> // Arkaplan ve yazı rengi
using namespace std; // std::
int main(){ //Fonksiyonun başlangıcı burası. ve adı "main" sen bunu "minbul" olarak değiştireceksin.
setlocale(LC_ALL, "turkish"); // Türkçe Karakterleri Ekliyoruz
system("color f9"); // Arkaplan ve yazı rengi
int n;
int sayi;
int en_kucuk=999999;
cout << "Kaç adet sayı gireceksiniz: ";
cin >> n;
cout << endl << "Sayıları giriniz: " << endl;
for(int i=1; i<=n; i++){
cout << i  << ". sayıyı giriniz: ";
cin >> sayi;
if (sayi<en_kucuk){
en_kucuk=sayi;
}
}
cout << endl;
cout << "Girilen " << n << " sayıdan en küçüğü: " << en_kucuk << endl;
system("PAUSE");
return 0;
}

Ben C++ bilmiyorum. aslında tam olarak hiç bir dili bilmiyorum. Sizin ödevi nette araştırınca aşağıdaki kod bloğnu buldum.
Burada girilen sayıların en küçüğü bulunmuş. dolayısıyla senin yapman gereken "main" olan fonksiyon ismini "minbul" olarak değiştirmek.
Sonrasında Bu fonksiyonu kopyalayıp ve tersine çevirip en büyük sayıyı bulabilirsin ve fonksiyon ismini de "maxbul" olarak düzelttin mi tamamdır.

C++:
/*
* Author: Hakan Ceran
* Date: 25.12.2018
* Content: Problem: Kullanıcının girdiği n adet pozitif tam sayıdan en küçük olanı bulunuz.
*/
#include <iostream> // cin, cout vs.
#include <clocale> // Türkçe karakterler
#include <windows.h> // Arkaplan ve yazı rengi
using namespace std; // std::
int main(){ //Fonksiyonun başlangıcı burası. ve adı "main" sen bunu "minbul" olarak değiştireceksin.
setlocale(LC_ALL, "turkish"); // Türkçe Karakterleri Ekliyoruz
system("color f9"); // Arkaplan ve yazı rengi
int n;
int sayi;
int en_kucuk=999999;
cout << "Kaç adet sayı gireceksiniz: ";
cin >> n;
cout << endl << "Sayıları giriniz: " << endl;
for(int i=1; i<=n; i++){
cout << i  << ". sayıyı giriniz: ";
cin >> sayi;
if (sayi<en_kucuk){
en_kucuk=sayi;
}
}
cout << endl;
cout << "Girilen " << n << " sayıdan en küçüğü: " << en_kucuk << endl;
system("PAUSE");
return 0;
}

Çok teşekkür ederim emeğiniz ve yardımınız için.

Çok teşekkür ederim emeğiniz ve yardımınız için.
Hakan Ceran'a teşekkür etmek lazım. Ben sadece araştırdım.
Sanırım bunu maxbul'a çevirmek için for döngüsü içindeki i<=n yerine i>=n yapmak gerek.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back