Yeni Atelye, Tasarım, Kurulum ve Verimli Kullanım

Bilgisayar soldaki ince olan masada olacak. Köşenin erişimi ve kullanımı zor olacak. Bu yüzden 3d yazıcı bu köşede yer alacak. 3d yazıcı yüzünden rafı 280cm yerine 210cm olarak ayarladım. Haftasonu yerleştirmeyi düşünüyorum. Yine foto paylaşırım.

Rafın altı için düşüncelerim var.
Sıcak hava tabancasını, havya ve sıcak havanın kolunu koymak için sabitleme, sürgü çekmece gibi fikirler var.

Şunu da eklemeliyim. Diyelim ki cihazların hazırladığın rafa sorunsuz sığdı. Rafın bittiği yer masanın ortasına denk gelirse, raftan sarkan prob kablonun da masanın ortasına denk gelme durumu var. Bu durumda kablolar çorba gibi oluyor.

Raf biraz geride kalırsa kabloları senden uzak bir alanda organize etmen mümkün oluyor. Basit gibi görünüyor ama çalışma alanın konforunu sağlamak fark etmesen bile iş yaparken çok önemli katkı sağlıyor.

Benim rafta yaşadığım bir başka sorun da bu.
Bu benim de kanayan yaram.

Eline sağlık kolay gelsin, ben yeni bitirdim bu tip işleri ufak tefek eksiklikler var daha.

O iş hayatta bitmez :katil2: :katil2:
Balkondaki masam yerinde 4 defa revizeden geçti. Güç kaynağı, birinci versiyon raf, ikinci versiyon raf, yerleşim değişimi derken evrim geçirdi resmen. O yüzden bitmez. Bakalım bizim durum ne olacak

Son düzenleme:
eminim bittiğinde güzel bir çalışma alanı olacak ben daha çok home office takıldığım için oturma odası yemek odası yatak odası ve çalışma odası hepsi bir :D
buda benim çalışma masası eski bir kapının suntası ile bir kaç artık parça borudan yaptım kendim

WhatsApp Görsel 2024-02-10 saat 03.44.12_aab5eae4.jpg

WhatsApp Görsel 2024-02-10 saat 03.44.03_dfb26061.jpg

Boyası kuruduktan sonra çocukların masası da hazır. 280cm x 90cm

Ortada destek ayağı var ama elinde profil kalmadı.
17075655007977728195483124176128.jpg

Çocukların odasından kalan zebra stor + projeksiyon perdesinden kırma bir stor perde yaptım. Hizmete başladı. Önü beyaz arkası siyah
1707565695909464723864666712623.jpg

17075658137557216340709544500064.jpg

17075659228918905848723055248480.jpg

Katlı sehpa yerini aldı. 3d yazıcı burda durmayacak ama sehpanın ortalığı toplayacağı kesin.

Elektrik yok orada. Bir de orası atelyenin en soğuk bölgesi. Uzun süreli baskılarda sıkıntı oluşturabilir
Kendi masamda L yapının birleşme noktası kullanım açısından kör kalacak. 3d yazıcıyı buraya yerleştirmeyi düşünüyorum

Çok güzel görünüyor eline sağlık. Masa ferah oldu mu insanın çalışası geliyor :)

Nasip olursa 2 saat sonra bir foto daha paylaşacağım

@taydin bu arada köşenin birini sana ayırdım.
Freze olur, torna olur, sütun matkap olur, gazaltı kaynak.... :katil2: :katil2: :katil2:

Masa o kadar büyük ki yazıcı oyuncak gibi kalmış :)

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,004
Üyeler
2,525
Son üye
Emretrk

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back