Ntc Nasıl yapıştırılır?

@uyesercan - en az 100gr
@taydin
@Gokrtl - en az 100gr
@serkan_48

Kişi sayısı daha fazla yükselmezse 100gr dan fazlada olur. Taydin abinin dediği gibi eşit böleriz.

Ben gramları 5-6 kişi olsak da 1 kg alıp herkesin işini görecek miktarda paylaştırmak için söylemiştim ama bence de şu an görünen manzarada en iyisi 1 kg alıp 4 eşit parçaya bölmek.

Yarın siparişi vereceğim. O zamana kadar başka isteyen varsa haber versin :)

Şu an 5 kişi ilgili görünüyor. 1 kg alıp 5 e bölünebilir. kişi başı 200 gr yeterli sanırım. Daha fazla isteyen varmı 200 gram üzerinde? Varsa ben çekilebilirim. Önce dediğim gibi sensör ve soket temin etmeliyim. Tıkandığım nokta asıl orası.

Plan 1 kg almak. Ama herkes bana 100 g yeter diyorsa 0.5 kg da alabilirim.

Paylaşım kaşığı bile hazır :tamam2:

IMG_20200531_210338.jpg

Ben az alirim. miktar cokta onemli degil. Sonucta deneme amacli. İhtiyaci olan cok alsin. Siz belirleyin her turlu uyar

Bende 100 - 150 gr alabilirim.

Yapmayı düşündüğüm bir sensör var. Eğer tutarsa çok iyi olur. 1 kg ı bölüşemezsek ben sonrada alabilirim. Benim bu tozdan önce ntc tipini belirlemem ve bu sensörün kullanılacağı sistem için gereken soketi bulmam lazım.

NTC yi bulurum ama soketi araştırıyorum hala bulamadım.

Soket temini için fikriniz var mı ? Sağdaki soketi arıyorum.

3963 eklentisine bak
Resimde Soket hangisi ben anlayamadim. Yukarda siyah ve gri olanlar faston papuca benziyor...

Bende 100 - 150 gr alabilirim.

Yapmayı düşündüğüm bir sensör var. Eğer tutarsa çok iyi olur. 1 kg ı bölüşemezsek ben sonrada alabilirim. Benim bu tozdan önce ntc tipini belirlemem ve bu sensörün kullanılacağı sistem için gereken soketi bulmam lazım.

NTC yi bulurum ama soketi araştırıyorum hala bulamadım.

3963 eklentisine bak
Bunun 4 lüsünü 1-2 sene önce oto elektrikçiden almıştım. Motoruma aküden hat alıp şarj soketi yapmıştım.

3963 eklentisine bak

Bu oto elektrik tertibatındaki konnektörlerden değil mi?

Bu oto elektrik tertibatındaki konnektörlerden değil mi?

Sekil olarak cok benziyor. Arabalarda kullanilip kullanilmadigini bilmiyorum. Kullaniliyor olabilir.

Siparis edip olculeri tam uyuyormu bakmam lazim. Linkler icin tesekkurler. Cok faydali oldu.

Şimdi aklıma takılanları paylaşayım.

Aluminyum ısıyı iletecek malzeme iken tutunmayı sağlayacak malzeme silikon.

Kaba düşünelim. Silikon hamur olsun. Alüminyum ise misketler.

İkisini birbirine karıştırdık. hamurun içinde misketler var ve birbirine temas etmiyor...

Transistörü soğutucuya vidalarken bizim karışım arada sıkışacak ve misketler birbirine temas etmeye başlayacak bu güzel...

Ancak baskı olmadan yapıştırma durumlarında misketler bir birine daha az temas edecek veya etmeyecek.

Bu durumun nispeten önüne geçmek için hamur az misket fazla olmalı diye düşünüyorum.

Kanaatimce Mümkün olan en az silikon ile karışım hazırlanmalı. Tabi bu sadece bir öngörü. Belkide çok fazla etkisi olmaz...

Bence Murat Şen'in bağlayıcı olarak silikon seçmesinde bir hikmet vardır :) Muhtemelen silikon tek başına bile iyi bir ısıl iletken olabilir. Zaten ben soğutucu ile deneme yapacağım inşallah. Bir MOSFET'i soğutucuya vida ile bağlayıp 10 A falan geçireceğim ve sonra da ısı artışını grafikleştireceğim. Sonra da aynı MOSFET'i türk iş termal yapıştırıcı ile yapıştırıp gene verecem 10 A akımı ve gene ısı artışını grafikleştireceğim. İyi olanda grafiğin daha yavaş yükselmesi lazım.

Silikonun isi iletkenliginin cok iyi olduğunu dusunmuyorum.

Silikon yerine epoksi kullaniminin isi iletkenligi acisindan daha iyi olacağını dusunuyorum.

Forum istatistikleri

Konular
5,883
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back