Ntc Nasıl yapıştırılır?

Şimdi ben 44 µm olarak ısmarladım. Bir de neredeyse aynı fiyata 15 µm toz vardı. Keşke deneme amaçlı ikisini de alsaydım. Acaba bizim uygulama için hangisi daha iyi sonuç verirdi? Bana 15 µm daha iyi olurdu gibime geliyor ama ...

Şimdi ben 44 µm olarak ısmarladım. Bir de neredeyse aynı fiyata 15 µm toz vardı. Keşke deneme amaçlı ikisini de alsaydım. Acaba bizim uygulama için hangisi daha iyi sonuç verirdi? Bana 15 µm daha iyi olurdu gibime geliyor ama ...

15 mikronluk bosluklari daha iyi doldurur isil iletkenligi daha iyi olurdu. Obur turlu o bosluklar yapistirici ile dolacak malum yapiskanin isil iletkenligi alumjnyuma gorr daha kotu olacak.

Ama sunu soyleyeyim cok sira disi ölçüm yapma gibi bir durumumuz yok. O yuzden bu yapilacak sensor bir sure sonra denge sicakligina ulaşacak. Normalde sensorunde bir tepki suresi vardir ornek veriyorum sensor 30 °C den 0 °C ye koydugunuzda 10 saniyede tepki veriyorsa bizim bu yaptigimiz sistemde bu sure olsun 20 saniye.

Dusuncem bu yondedir.

Evet sürat kargodan mesaj geldi. Yarın paket gelecek diyor. Toz isteyenler adreslerini özelden göndersin (sanki bonsai satıyorum gibi oldu :katil2: )

Baştaki listede olmayanlar da gönderebilir, ona göre paylaşırız.

Her Şey Çok Güzel Olacak filminde yer alan orijinal sahneyi aradım ama bunu bulabildim. :D

Evet sürat kargodan mesaj geldi. Yarın paket gelecek diyor. Toz isteyenler adreslerini özelden göndersin (sanki bonsai satıyorum gibi oldu :katil2: )

Baştaki listede olmayanlar da gönderebilir, ona göre paylaşırız.
Abi sen bana iban gönder. Tozum kenarda kalsın. 3d aldığımız baskılar ile beraber gönderirsin. İkikere kargo parası olmasın. :D

Abi sen bana iban gönder. Tozum kenarda kalsın. 3d aldığımız baskılar ile beraber gönderirsin. İkikere kargo parası olmasın. :D

Yarın gelsin belli olacak. Kargo parası çıkacak mı şu anda bilmiyorum.

Aluminyum tozun solunması alzaymır yapar. dikkatli olun.

Bende de 3M 6200 Gaz Maskesi + ABE1 Filtre kombinasyonu var. Ama sırf meraktan soruyorum; bir fırtta bir şey olmaz mı yoksa o kadar bile olsa solumak doğrudan alzheimer olmasa bile başka bir zarar verir mi?
Not: Pek tabii doz fark eder hatta hiç teneffüs etmesek daha iyi ama benim merak ettiğim, gelen paketi bir kaba açık havada transfer ederken de zarar görür müyüz?

Bende de 3M 6200 Gaz Maskesi + ABE1 Filtre kombinasyonu var. Ama sırf meraktan soruyorum; bir fırtta bir şey olmaz mı yoksa o kadar bile olsa solumak doğrudan alzheimer olmasa bile başka bir zarar verir mi?
Not: Pek tabii doz fark eder hatta hiç teneffüs etmesek daha iyi ama benim merak ettiğim, gelen paketi bir kaba açık havada transfer ederken de zarar görür müyüz?

Havada tozun olduğu ortamda uzun süre bulunulursa sorun çıkar bence. Yoksa birkaç kaşık aldın ve oradan uçan tozdan birşey olmaz diye düşünüyorum. Ama koruma maskesi olduğuna göre takacağım ve işi garantiye almış olacağım.

Toz geldi. Ama kargolama işini haftaya yapacağım arkadaşlar. Biraz yoğunum bu sıralar.

Fiyat 188 ₺ ve son duruma göre 4'e bölüyoruz. Adresleri özelden gönderin haftaya yola çıkarayım.

IMG_20200605_132648.jpg

IMG_20200605_132740.jpg

Ama koruma maskesi olduğuna göre takacağım ve işi garantiye almış olacağım.
Aynen, benim emektar aşağıdaki resimde görünen. Ben zaten ahşap zımpara, boya filan yaparken bile takıyorum, bununla uğraşırken mutlaka takacağım. Merakım, yanımızda o an maske olmasa filan ne olur? Tehlikeliyse canımızdan kıymetli değil, hiç uğraşmamalı.
3m-6200-yarim-yuz-maskesi-6057-filitre-kiti__0268098138658070.jpg

Toz geldi. Ama kargolama işini haftaya yapacağım arkadaşlar. Biraz yoğunum bu sıralar.
Fiyat 188 ₺ ve son duruma göre 4'e bölüyoruz. Adresleri özelden gönderin haftaya yola çıkarayım.
Payıma düşen 47 TL'yi gönderdim, 1 saate ulaşmaz ise haberdar edersin.

Üzerindeki uyarılara bakılırsa herşeyi tahriş ediyor :cheeky2:

O yüzden sende ve bendeki gibi sadece ağız burun örten yeterli değil. Yüzü tamamen örten maske lazım gibi.

IMG_20200605_134048.jpg

Hımm siperlik de işe yaramaz o zaman. Aslında Decathlon'da satılan keşif maskesi diye bir şey var. Bu süreçte bir ara popüler oldu. Denk geldiğimde bir ara ondan almalı. Buna filtre filan takılabiliyor. Çok yönlü olur, tatilde de işe yarar. :D

easybreath-maske-.jpg

3D yazıcı ile ara aparat yaparak şu şekilde bir şey elde edilebiliyor.

featured_preview_mask4.png
Alfredo Redondo on Twitter: 3D printed DIY particle filter face ...

Açık havada yapılırsa bence gene de sorun olmaz. Veya bizim maskelerin üzerine koruyucu gözlük de olur.

Çevrimiçi personel

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back