Analog Osiloskop Revizyon ve Bakimi

O yük olarak bağladığım trafonun alçak gerilim tarafını besler , yüksek gerilim tarafından 950 çıkartırım. Kim tutar beni

Alt forum yazısından alıntıdır . ( eevblog )

Nermash​

A week ago I also got OS300 and while going through initial checkup and calibration, I have noticed that EHT test point was sitting at about 500 V instead of 405 V. My home supply is measured at 230 V AC, and the transformer range on the CRO was set at 220 V.

I moved it to 240 V input range (that is the +20V switch) and readjusted the EHT pot for 405 V.

So, you might wanna try to set the input to 240 V also, that could bring it to the normal range on the EHT.
BTW, OS300 does not have FBT. It gets 950 V AC from the mains transformer and it goes through voltage doubler for the -1850 V cathode supply.

GOOGLE ÇEVİRİ

Bir hafta önce OS300'ü de aldım ve ilk kontrol ve kalibrasyondan geçerken EHT test noktasının 405 V yerine yaklaşık 500 V'ta oturduğunu fark ettim. Ev beslemem 230 V AC'de ölçülüyor ve trafo aralığı cihazda CRO 220 V'a ayarlandı.

Onu 240 V giriş aralığına (yani +20V anahtarı) taşıdım ve EHT potunu 405 V'a yeniden ayarladım.

Bu nedenle, girişi 240 V'a da ayarlamayı denemek isteyebilirsiniz, bu EHT'deki normal aralığa getirin.
BTW, OS300'de FBT yok. Şebeke trafosundan 950 V AC alır ve -1850 V katot beslemesi için voltaj katlayıcıdan geçer.

Alt forum yazısından alıntıdır . ( eevblog )

Bir hafta önce OS300'ü de aldım ve ilk kontrol ve kalibrasyondan geçerken EHT test noktasının 405 V yerine yaklaşık 500 V'ta oturduğunu fark ettim. Ev beslemem 230 V AC'de ölçülüyor ve trafo aralığı cihazda CRO 220 V'a ayarlandı.

Onu 240 V giriş aralığına (yani +20V anahtarı) taşıdım ve EHT potunu 405 V'a yeniden ayarladım.

Bu nedenle, girişi 240 V'a da ayarlamayı denemek isteyebilirsiniz, bu EHT'deki normal aralığa getirin.
BTW, OS300'de FBT yok. Şebeke trafosundan 950 V AC alır ve -1850 V katot beslemesi için voltaj katlayıcıdan geçer.

Sen nerelere daldın hocam ya :)

Demin bir bakmaya girdim reklamdan geçilmiyor kk yav.

Ha tamam şimdi gördüm bildirimlerde. Analog osiloskop konusu açmışsın, Yamyam da yimeye gelmiş :D

Kontrol kalemi sürekli benim yazdığım mesajlara ameliyat yapıyor o yüzden ancak tek mesaj yazacaksam ancak yazıyorum. Aktif bir tartışmaya katılınca bu ameliyat işi benin sinirimi bozuyor. 14 sene önce üye olmuştum oraya ve bu saçma sapan kurallar yüzünden soğudum oradan. Ama bazan faydalı olabileceğimi düşündüğüm bir konu görüyorsam bir mesaj atıp geçiyorum :)

Kontrol kalemi sürekli benim yazdığım mesajlara ameliyat yapıyor o yüzden ancak tek mesaj yazacaksam ancak yazıyorum. Aktif bir tartışmaya katılınca bu ameliyat işi benin sinirimi bozuyor. 14 sene önce üye olmuştum oraya ve bu saçma sapan kurallar yüzünden soğudum oradan. Ama bazan faydalı olabileceğimi düşündüğüm bir konu görüyorsam bir mesaj atıp geçiyorum :)
Bende @Ahmet e ameliyat yapıyorum arada. Bak hiç küsüyor mu? Ayıp ayıp :katil2:

Kontrol kaleminde şöyle ameliyat yapılıyor: Mesela bir mesaj yazdım. Sonra o mesajda hata yaptığımı farkettim, yeni bir mesajla düzeltmek istiyorum. forum hemen gidiyor o iki mesajı birleştiriyor ve ben tek mesajda şöyle birşey zırvalamış gibi oluyorum:

Bu iş böyle yapılır.

Yok bu iş böyle yapılmaz!

Halbuki millet hatalı olan mesajı da görsün, o hatayı düzelten mesajı da görsün, konunun bütünlüğü bozulmasın.

Kontrol kaleminde şöyle ameliyat yapılıyor: Mesela bir mesaj yazdım. Sonra o mesajda hata yaptığımı farkettim, yeni bir mesajla düzeltmek istiyorum. forum hemen gidiyor o iki mesajı birleştiriyor ve ben tek mesajda şöyle birşey zırvalamış gibi oluyorum:

Bu iş böyle yapılır.

Yok bu iş böyle yapılmaz!

Halbuki millet hatalı olan mesajı da görsün, o hatayı düzelten mesajı da görsün, konunun bütünlüğü bozulmasın.

Bu mesqj birlestirme olayini otomatik bir forum eklentisi yapıyor.

Evet saçma bir uygulama ama,

Bunun bir nedeni bazı uyeler post kasmak için 3 dakika 5 dakika ara ile gerekli gereksiz çok fazla mesaj attığı için ve yönetim bunu kontrol altına alamadığı için bu otomatik mesaj birleştirme özelliğini devreye aldılar abi. Her konu altında onlarca gereksiz uzayan mesajlar silsilesi olmuştu.

Bence gönül koyma. Bu tipler buraya da dadansa önlem için sende düşünürsün.

Saygilar.

Bu tipler buraya da dadansa önlem için sende düşünürsün.

Birisinin mesajını içerik anlamında ben hiçbir zaman değiştirmem. "Sen kendini iyi ifade edemiyorsun, dur ben senin yerine daha iyi ifade edeyim" gibi birşey oluyor. Mal satmak için bir an önce 10 mesaja ulaşmaya çalışan tiplere ben olsam farklı bir çözüm uygulardım. Mesela ilk 10 mesajı moderasyona tabi tutardım.

Bugün tekrar trafo bağlantılarını orjinal yerine monte ettim. Enerji vermeye vaktim olmadı. Pazartesi enerji verip son bir kontrol yapacağım. Baktım kimse yok yollayacağım paketleyip tamire.

Bugün tekrar trafo bağlantılarını orjinal yerine monte ettim. Enerji vermeye vaktim olmadı. Pazartesi enerji verip son bir kontrol yapacağım. Baktım kimse yok yollayacağım paketleyip tamire.

Bu saatte bu söylenir mi ? Eski brezilya dizileri gibi ucunu gösterip gerisi haftaya demek bizi merakta bırakıyorsun.

Bizim doktor bakar buna. @DrFreeman

Ver şu elektriği gorelim. :dans2:

Bu saatte bu söylenir mi ? Eski brezilya dizileri gibi ucunu gösterip gerisi haftaya demek bizi merakta bırakıyorsun.

Bizim doktor bakar buna. @DrFreeman

Ver şu elektriği gorelim. :dans2:
Valla farklı bir durum beklemediğim için çok da acele etmedim. Tamire göndereceğim eleman baya profosyonel , belki bir çözüm üretir. Tamir bedeli içine iki tane de prop aldırırım. Yeme de yanında yat .

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back