ARIYORUM Değişken kondansatör ve germanyum diyot arıyorum.

deneyci

Aktif Üye
Değişken kondansatör(10pf-360pf) arıyorum.
Germanyum diyot OA91

variabler-kondensator-90914107.jpg

Varyablburada var.
Yukarıdaki görsel deki yüksek voltaj 100v lambalı radyo için. Aliexpresten bulursunuz

Son düzenleme:
baya zor elinde olan da çeyrek altın parası istiyor. bir ara 3d printed parçalar ve aluminyumdan kesilmiş levhalarla yapılan diy versiyonunu görmüştüm. magnetic loop anten yapanlar da bu kond. peşinde.

aslında TX yapmayacaksan bu şekilde yüksek voltajlı kond. ihtiyaç yok. germanyum diyot da sorduğuna göre kristal alıcı yapmak niyetindesin diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Son düzenleme:
Germanyum diyodlar 0.1 - 0.3v arasi iletim voltajina sahipler.

Gunumuz schottky diyodlari da denenebilir.

En kotu durumda biaslanabilir. Hatta silisyum diyod bile biaslansa istedigin amacla dogrultma gorevi yapabilir. Yeter ki kapasitesi kucuk olsun.

Değişken kondansatör(10pf-360pf) arıyorum.
Germanyum diyot OA91

variabler-kondensator-90914107.jpg
Germanyum diyot istediğiniz modelde var mıdır bilmiyorum ama elinde bazı modeller var Çığır Elektroniğe bakabilirsiniz Karaköy.
Bir de Ersin elektronik, Kadıköy. Ersin elektroniğin sitesinde ürünler de mevcut.

geçen topkapıda hurdacıdan aldım. 10-40 pf air variable.

32567 eklentisine bak
Muhtemelen aynı yerden aldık Cengiz abi, ben bir tane almıştım.
Polonya Elektroniğin karşı dükkanıysa eğer burası belki biliyorsundur ama çok kaliteli analog kadranlar (SSCB yapımı) satıyorlar.
TİM1 veya TİM2 de başka böyle tavsiye edebileceğin elektronik eşya, özellikle ölçüm cihazı vb. satan yerler var mı abi?

Muhtemelen aynı yerden aldık Cengiz abi, ben bir tane almıştım.
Polonya Elektroniğin karşı dükkanıysa eğer burası belki biliyorsundur ama çok kaliteli analog kadranlar (SSCB yapımı) satıyorlar.
TİM1 veya TİM2 de başka böyle tavsiye edebileceğin elektronik eşya, özellikle ölçüm cihazı vb. satan yerler var mı abi?
topkapıda hüseyin abi, istanbuldaki en eski hurdacılardan olabilir. kedilere mama parası.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,866
Üyeler
2,486
Son üye
mec4402

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back