0.1V 100A DC guc kaynagina ihtiyacimiz olsa

dükkanın önünü kapatmak istemem, işin Voice coil tarafını da bilmiyorum.

Yalnız, makul mantıklı yöntemlerle 0,1 V. 100 A. üretilmesi mümkünse,
(10 W. civarı bir enerji tüketimi ile üretilmesi halinde, buraya mümkün olan en verimli halde diyelim.)

bu elektrikle yapılabilecek işler endüstriyel ortamda çok var. Elektriksel değerler böyle verildi diye bunları yazdım.
Kısaca; aşırı düşük voltaja karşın, aşırı çok yüksek akım verebilen elektrik enerjiside diyebiliriz.

elektriğin DC AC frekansı ripple değeride çok önemli olmayacaktır. Voltajın çok düşük, akımın aşırı çok yüksek olması ve bu halin stabil tutulması yeterli olacaktır.

Bu işi çeşitli ferrit tarafo ile yapmaya çalıştık başarılı olamadık. İşi imkansız kılan imalatdan malzemelerden kaynaklı imkansızlıklar vardı. Fiziğe aykırı isteklerin karşılanması gerekiyordu.
Malzemeleri uzak bir köşede hala duruyor, ara sıra bakar gülümser geçerim. Yapmayı denemeseydim daha kötü hissederdim muhtemelen.

Bu türden bir elektrik enerjisini makul halde elde etmek, devrim niteliğinde olabilir. Ona çok iyi faydalı işler yaptırılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
6,513
Üyeler
2,677
Son üye
PortlineMakina

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back