16X2 LCD YERİNE 0,96" OLED KULLANMA

efeksk

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba.
İnternette yer alan hazır bir proje var. Proje tam ihtiyacım olan sistem ama projede 16x2 lcd ekran kullanmışlar. Ekran büyük olduğu için kuracağım yere sığmıyor. Bu ekran yerine 0,96" 4 pinli oled ekran kullanmak istiyorum ama kıt arduino bilgim ile bir türlü oled ekrana çevirmeyi başaramadım.

Acaba yardımcı olacak biri var mı?

Ekler

• ArduinoRSSIMeter-master (2).zip
    225.2 KB · Görüntüleme: 100
yapabildiğiniz yere kadar kod ekle kısmına ekleyip atın kalanına yardımcı olmayı deneriz

16x2 LCD I2C ile tanımlanmış.
Öncelikle iki ekranın da çalışma şekline hakim olman lazım.
16x2 olanın kodları zaten kod içinde var. "lcd." ile başlayan tüm kodlar 16x2 ekrana ait. Örneğin lcd.setCursor(0,1);
Bu kodların hepsini tek tek değiştirip 0,96 olan ekranın kodlarını eklemen gerek. Bence youtube dan bu ekranın çalışma mantığı ile ilgili biraz video izleyip bilgi edin. Sonrasında ne yapacağın daha kolay şekillenir kafanda.

yapabildiğiniz yere kadar kod ekle kısmına ekleyip atın kalanına yardımcı olmayı deneriz
Merhaba. Proje zaten aktifte çalışıyor. Fakat lcd ekran çok büyük olduğundan oled ekran kullanmak zorundayım. Ama tekrar nasıl revize edeceğimi bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
5,813
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back