2024 Olimpiyatlar Yusuf Dikeç

frmman

Aktif Üye
Atıcıların kafalarının içinden geçenler:yerlereyat1:

100.png

Mesaji hazirlayan bir Turk gibi gozukuyor, mesajinda da bir Turk u rencide ediyor. Cok garip gelmedi bu bana, yillardir boyle seyler goruyoruz. Bunu niye yapiyoruz? Kendini ezen bir toplum niye oluyoruz acaba?

Baska toplumlarda da bu goruluyor, insanoglunun kendiyle bir alip veremedigi var herhalde :gulus2:

tabanca kalitesine mi, kullanılan tekniğe mi odaklanalım?

Son düzenleme:
Benim merak ettiğim konu bu atıcılık yarışlarında atış yaptıkları tabanca kendilerine mi ait yoksa olimpiyat organizasyonuna mı ait?

Şöyle bir durum var. Silahın atış ayarları ve o silaha bir alışkanlık durumu var. Her artıştan önce silah ayarlanıyor mu? Prosedür nedir bilen var mı?

Abi ben sadece silahi elinden alinmis diye bir haber duymustum, o zaman dedim, demekki adam bebegi gibi gezdiriyo

o silahı elinden alınma olayında mecaz yapmış. turnavaya katılmaması için birileri zorluklar çıkarmış falan...

bu sporu bilmiyorum ama silahında sticker'lar vardı. bende şahsi olduğu izlenimi uyandırdı.

Atıcılık sporunda kullanılan gözlükler, atıcının performansını artırmak ve göz sağlığını korumak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Bu gözlüklerin bazı önemli özellikleri şunlardır:

1. UV Koruması: Atıcılık gözlükleri, ultraviyole (UV) ışınlarına karşı koruma sağlar. Bu, güneşli havalarda dışarıda atış yaparken gözlerin zarar görmesini önler.
  2. Polarize Lensler: Polarize lensler, yansıyan ışığı azaltarak daha net bir görüş sağlar. Bu, atıcının hedefi daha iyi görmesine yardımcı olur.
  3. Renk Seçenekleri: Gözlüklerin lens renkleri, farklı ışık koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, sarı veya amber lensler düşük ışık koşullarında kontrastı artırırken, gri lensler doğal renkleri korur.
  4. Anti-Fog Özelliği: Bu özellik, lenslerin buğulanmasını önler, böylece atıcılar her zaman net bir görüşe sahip olurlar. Özellikle nemli veya sıcak havalarda bu özellik oldukça önemlidir.
  5. Darbelere Dayanıklılık: Atıcılık gözlükleri, darbelere karşı dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Bu, gözlerin korunmasını sağlar ve güvenliği artırır.
  6. Ayarlanabilir Çerçeve: Gözlüklerin çerçeveleri genellikle ayarlanabilir ve rahat bir oturuş sağlamak için tasarlanmıştır. Bu, atıcının gözlüğü uzun süre takarken rahat hissetmesini sağlar.
  7. Gözlük Kapağı: Bazı gözlüklerde, yanlardan gelen ışığı azaltmak için ek koruma sağlayan kapaklar bulunabilir. Bu, atıcının dikkatini dağıtan dış etkenleri azaltır.
  8. Reçeteli Lens Seçenekleri: Görme bozukluğu olan atıcılar için, gözlükler reçeteli lenslerle de temin edilebilir. Bu, atıcının hem net bir görüş elde etmesini hem de performansını artırmasını sağlar.
Bu özellikler, atıcılık sporunda gözlüklerin önemini ve atıcıların performansını nasıl etkilediğini göstermektedir. Doğru gözlük seçimi, atıcının hedefe odaklanmasını ve daha isabetli atışlar yapmasını sağlar.

Yapay zekaya atıcılık sporunda kullanılan gözlüklerin özelliklerini sordum. :)
Bizim sporcu sadece reçeteli gözlüğü ile gelmiş.

Normal, kulaklikta yoktur. Bizim eski filimler de ben hic gormedim , silahla ates eden birinin kulaklik ya da gozluk kullandigini :gulus2:

Atıcılık sporunda kullanılan gözlükler, atıcının performansını artırmak ve göz sağlığını korumak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Bu gözlüklerin bazı önemli özellikleri şunlardır:

1. UV Koruması: Atıcılık gözlükleri, ultraviyole (UV) ışınlarına karşı koruma sağlar. Bu, güneşli havalarda dışarıda atış yaparken gözlerin zarar görmesini önler.
  2. Polarize Lensler: Polarize lensler, yansıyan ışığı azaltarak daha net bir görüş sağlar. Bu, atıcının hedefi daha iyi görmesine yardımcı olur.
  3. Renk Seçenekleri: Gözlüklerin lens renkleri, farklı ışık koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, sarı veya amber lensler düşük ışık koşullarında kontrastı artırırken, gri lensler doğal renkleri korur.
  4. Anti-Fog Özelliği: Bu özellik, lenslerin buğulanmasını önler, böylece atıcılar her zaman net bir görüşe sahip olurlar. Özellikle nemli veya sıcak havalarda bu özellik oldukça önemlidir.
  5. Darbelere Dayanıklılık: Atıcılık gözlükleri, darbelere karşı dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Bu, gözlerin korunmasını sağlar ve güvenliği artırır.
  6. Ayarlanabilir Çerçeve: Gözlüklerin çerçeveleri genellikle ayarlanabilir ve rahat bir oturuş sağlamak için tasarlanmıştır. Bu, atıcının gözlüğü uzun süre takarken rahat hissetmesini sağlar.
  7. Gözlük Kapağı: Bazı gözlüklerde, yanlardan gelen ışığı azaltmak için ek koruma sağlayan kapaklar bulunabilir. Bu, atıcının dikkatini dağıtan dış etkenleri azaltır.
  8. Reçeteli Lens Seçenekleri: Görme bozukluğu olan atıcılar için, gözlükler reçeteli lenslerle de temin edilebilir. Bu, atıcının hem net bir görüş elde etmesini hem de performansını artırmasını sağlar.
Bu özellikler, atıcılık sporunda gözlüklerin önemini ve atıcıların performansını nasıl etkilediğini göstermektedir. Doğru gözlük seçimi, atıcının hedefe odaklanmasını ve daha isabetli atışlar yapmasını sağlar.

Yapay zekaya atıcılık sporunda kullanılan gözlüklerin özelliklerini sordum. :)
Bizim sporcu sadece reçeteli gözlüğü ile gelmiş.
Okurken tamda yapay zeka cevabına benziyor derken son satırda uyandım :)

Normal, kulaklikta yoktur. Bizim eski filimler de ben hic gormedim , silahla ates eden birinin kulaklik ya da gozluk kullandigini :gulus2:
Merminin üzerine yürüyen adam kulaklıkmı takar :)
Eski filmlerdeki silah sesinin gerçeklikle pek alakası yok.
Ayrıca eski filmlerdeki silah sesi kulağa çok daha güzel geliyor.
Bakınız: Cüneyt Arkın filmleri
:gulus2:

Ben seviyorum ya, gene onun filimleri mantikliydi, yeni amerikan filimlerinde bile daha cok aptalca sey yapiliyor, yakalamayi bilirsen. Ama kimse gormek istemiyor o baska tabi.

Biraz araştırdım ama bulamadım.

Olimpiyatlarda kullanılan tabanca havalı tabanca. Ayrıca db olarak ses şiddeti nedir bulamadım.

Sesinin barutlu bir tabanca kadar olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca atıcımızın kulak içi tıkaç kullandığı da görülüyor.

Arkadaşlar. Yusuf Dikeç'in kulağında kulak tıkacı var atış esnasında.

Kulak üstü koruma kullanmadığı için gözünüzden kaçmış.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,521
Üyeler
2,681
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back