Açık Kaynak - Acil Çağrı Butonu ve Nesne Takip Cihazı

Evet Rp2040 ürkütücü, ben esp c3 bga verisyon lehim yapmıştım, ama halen kafamda oturmayan şeyler var. X-Ray şart onlar için:) minik voltajlarda kılıfları küçültüyor musunuz ? Ben hep 0805 gidiyorum ama çoğu pcb inceledigimde 602 402 gibi minicik minicik komponentler de var. Bu kılıflar neye göre belirleniyor? Direnclerde watt diyelim peki kondansatör de ?

Aslında 603 kılıf (güç dışında) ideal bir malzeme.
Kapladığı alan küçük. Az yere birçok malzeme koyulabiliyor ama bu projede rp2040 pinleri çok küçük olduğu ve yer dar olduğu için referans tasarımı yarı yarıya baz aldım. Bazı önerileri kullandım, bazılarını revize ettim.

İkinci revizede reset butonu eklemem lazım. Şimdilik batarya çıkararak reset yapıyorum.

Aslında 603 kılıf (güç dışında) ideal bir malzeme.
Kapladığı alan küçük. Az yere birçok malzeme koyulabiliyor ama bu projede rp2040 pinleri çok küçük olduğu ve yer dar olduğu için referans tasarımı yarı yarıya baz aldım. Bazı önerileri kullandım, bazılarını revize ettim.

İkinci revizede reset butonu eklemem lazım. Şimdilik batarya çıkararak reset yapıyorum.
rp2040 yazılımsal reset atılabilir.
herhangi bir input dışarı çıkıyorsa o input şimdilik reset olabilir.

Pek sanmıyorum.
Şundan dolayı bir pini high/low yaptığında bir fonksiyon çağırıp soft reset yapmak niyetindesin diye düşünüyorum.

Ama halihazırda rp2040 enerji altında ve flashlama yapılacağı zaman herhangi bir kod çalıştırmıyor. Sadece bootloader çalışıyor. Bu noktada herhangi bir pinin low/high olması pek önemli değil.

Pek sanmıyorum.
Şundan dolayı bir pini high/low yaptığında bir fonksiyon çağırıp soft reset yapmak niyetindesin diye düşünüyorum.

Ama halihazırda rp2040 enerji altında ve flashlama yapılacağı zaman herhangi bir kod çalıştırmıyor. Sadece bootloader çalışıyor. Bu noktada herhangi bir pinin low/high olması pek önemli değil.
Bir ara bayağı bir işlemiştik pico da, hatta ahmet ile yarışmıştık. Yazılımsal reset atılabiliyor. pinler ile oynamaya gerek yok.

Pek sanmıyorum.

biz bunu forumda daha önce yaptık.
resete basılmış gibi aksiyon yaşıyorduk.

Devreyi toparlayıp. Bakarız çaresine. Devre yazılım geliştirme bordu olarak hizmet verecek olursa reset illaki lazım olur ama devre hayatta kalacak / sürekli açık olup çalışacaksa resete gerek yok. Wdt iş görür

Devreyi toparlayıp. Bakarız çaresine. Devre yazılım geliştirme bordu olarak hizmet verecek olursa reset illaki lazım olur ama devre hayatta kalacak / sürekli açık olup çalışacaksa resete gerek yok. Wdt iş görür
cpp ile geliştireceksen Earle abim rp2040.restart(); koymuş.
uP ile geliştireceksen machine.reset();

1671142933181.png

Yorum daha yeni oluşacak. Hiç kullanmadım

Kullanıp göreceğiz. Sistemi daha yeni topladım. Sarfiyat ve kullanım süresi Hk fikir yeni oluşacak

GSM ve GPS ile iletişim kurma işlemleri de tamam. Gerçi GPS ile kapalı ortamda kod geliştirmek biraz sıkıntı. Konum yok konum ile ilgili kodlama yapmaya çalışıyorum.
GSM kısmında ise komut gönder-al kısmı için bir düzenek kurdum. istediğim komutu gönderebiliyorum.

Sırada SMS işlemleri var ama okulun sınav dönevi ve ödevlerin bitmesi için biraz bekleyecek.

GSM ve GPS ile iletişim kurma işlemleri de tamam. Gerçi GPS ile kapalı ortamda kod geliştirmek biraz sıkıntı. Konum yok konum ile ilgili kodlama yapmaya çalışıyorum.
GSM kısmında ise komut gönder-al kısmı için bir düzenek kurdum. istediğim komutu gönderebiliyorum.

Sırada SMS işlemleri var ama okulun sınav dönevi ve ödevlerin bitmesi için biraz bekleyecek.
up ile mi yazıyorsun abi.

Evet micropython ile yazıyorum. Vakit olsa çok eğlenceli.

Sms algılama ve web soket işlemlerine geçince ortalık karışacak ama şimdilik iyi gidiyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,836
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back