Açık Kaynak - Acil Çağrı Butonu ve Nesne Takip Cihazı

300satırı buldu sanırım. C ile yazsaydım aynı kod 500den aşağı tutmazdı.
Stm32 olsa kesin c ama rp2040 ve ESP için up candır

Sms algılama ve web soket işlemlerine geçince ortalık karışacak ama şimdilik iyi gidiyor.

İşlerin karışmasından kastım kodlama zorluğu değil. Çok fazla kıl tüy kontrol var. Onları yazmak ve yönetmek

1671621495630.png

Arama ve arama cevaplama işlemleri pürüzler olsa da tamam.
Ses seviyesi ve arama bildirimi ile ilgili işlemler var. Onları yapınca sıra SMS komutlara gelecek. O zaman kaynak kodu da paylaşırım.

Proje ile ilgili gelişmeleri özetlemek istiyorum.
  • GPS konumunu parse edebiliyor
  • SMS ile konum takibi açılıp kapatılabiliyor
  • Butona basılınca aranacak numaralar, SMS ile 1 ve 2 nolu butonlara atanabiliyor
  • SIM kartta kayıtlı olan 2 numara dışında bir numara tarafından aranınca aramayı iptal ediyor
  • SIM kartta kayıtlı olan 2 numaradan gelen SMS lere cevap veriyor ama SMS atan numara kayıtlı değilse yetkisiz kullanıcı şeklinde SMS atıyor
  • Cihaz üzerindeki butonlar aynı zamanda çağrıyı sonlandırmak için kullanılıyor.
Bekleyen özellikler
  • SHT30 sensor okuma
  • GPS konumunu SMS ile gönderme
  • GPRS ile web request
  • Dışarıdan sensor yada i2c cihaz bağlantısı

Buna casus modu da eklemeyi düşünür müsün? Derin uykuda kablosuz iletişimi tamamen kapatıp belirlediğin aralıklarla veya belli koşullar oluştuğunda SMS ile konum vb biilgileri göndersin.
Hatta SMS ile iletişimi minimuma indirmek için, tek SMS ile birden fazla zaman-konum-sensör bilgilerini göndersin. RF detektörü ile falan yakalanması daha zor olur. yakalandığında da en az bir SMS ve birden çok konum ve sensör bilgisi gönderme ihtimali yüksek olur.

Cihaz 88mm 66mm x 25mm boyutlarında. Casus bir cihaz olmak için biraz toraman.
Çocuklar yada alzaymır, demans hastaları gibi takip etmek istediğimiz, sevdiğimiz kişileri gözetim altında tutmak, aklınıza geldiğinde ulaşmak için tasarladım. Henüz emekleme aşamasında. Güç tüketimi ve tasarruf ile ilgili sıkıntılarımız var.
Esp32 içeren yeni versiyonda takip, istenirse sessizlik bir arada olacak inşallah.

SMS atan numara kayıtlı değilse yetkisiz kullanıcı şeklinde SMS atıyor
Kıl birisi sürekli sms atıp tarifeyi aşırtabilir veya sms hakkını bitirip cihazı kullanılamaz duruma düşürebilir. Gerçi bunun zararı kendisine de olur ama bedava sms atabilen bir program filan bulursa sıkıntı olur. Yazılımı yaparken korumasını da yapmak lazım. Mesela aynı numaradan ilk defa mesaj atana yetkisiz kullanıcı diyebilir ama devamında geri dönüş yapmaması lazım yada numara bloklanmalı.

Bunu denemek için koydum aslında.
if şartından sonraki else satırı siler yada bir blacklist oluşturup numarayı oraya eklersem, kendi SMS haklarımı kullanmamış olurum. Birçok seçenek var. Herşey denenebilir.

Cihaz 88mm 66mm x 25mm boyutlarında. Casus bir cihaz olmak için biraz toraman.
Çocuklar yada alzaymır, demans hastaları gibi takip etmek istediğimiz, sevdiğimiz kişileri gözetim altında tutmak, aklınıza geldiğinde ulaşmak için tasarladım. Henüz emekleme aşamasında. Güç tüketimi ve tasarruf ile ilgili sıkıntılarımız var.
Esp32 içeren yeni versiyonda takip, istenirse sessizlik bir arada olacak inşallah.
Paranoyak karı-kocalara peynir ekmek gibi satar mı? Flash TV vb. reality show'larda reklamı olur. Hatta sen kardan pay ver pazarlamasını bunlar yapar :) .
"Güçlü mıknatısıyla çamurluğun arkasına kolayca yapıştırın! Kocanız eve geç mi geldi? Hemen bir bahaneyle dışarı çıkıp çaktırmadan alın! Son bilmem kaç saat nerde olduğunu kolayca tespit edin. Bir saat içinde SMS'li model alana x adet SMS ve bir sürpriz hediye!"

Olabilir aslında :saril: . Şarj olayına ve kullanım süresine biraz çalışmam lazım.

İki adet alana 3000 SMS hediye

İkinci versiyon motosiklete yada obd2 portundan arabaya sabitlenebilir olacak. O modelde daha süper olur dediğin.

Ayni mesajdan iki tane olmuş. Silmeye korktum. Rica etsem ikinciyi siler misin?

16737199175287845024588484835293.jpg
16737199527984435204140817349065.jpg
16737198931701276143809921641313.jpg

Kutularım geldi.
Altınkaya Elektronik Cihaz Kutuları bu kutuları ve işçililiğini üstlenerek projeme destek oldu.
Buradan Ali bey ve Selma hanıma teşekkür ederim.
Kod olarak çok fazla gelişme yok ama inşallah bundan sonra olacak.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,478
Son üye
TA3CD

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back