Ahşap yemek masası

• Konuyu başlatan cenkbilir
  • Başlama tarihi

cevdetfaikosman

Kıdemli Üye
Kavak, Ihlamur alınmaz. Çam alınır ama kalite kalitedir. Sert çam alınır. Yağ ile filan boyanmaz o amaçla almayın. Ancak vernikle boyanabilir.

Kayın çok kırmızıya yakın olmayanı alılabilir. Yine teak yağı vs olmaz. Vernik kullanmak gerekir.

Dişbudak iyidir alınabilir. Beyazdır. Şeffaf koruyucu ile kullanılabilir. Özel bazı yağlar olur. Ama teak yağı filan olmaz.

Ceviz, Kestane, Maun para varsa alınır. Yağ çok güzel olur. Ama teak yağı değil. Osmo'nun ithal ürünleri Türkiye'ye geldi onlar kullanılınca gayet güzel olur.

taydin

Timur Aydın
Staff member
Çamın budaklarını temizlemek çok uğraştırıyor. Çam ağacından pergole yapmıştım bahçeye. Budaklarını oksi asetilen şaloması ile yakayım dedim, neredeyse pergolenin bir direğini yakıyordum ... Sonra da boyasız bıraktım, şimdi gri berbat birşey oldu. Yakında çürüyük kendiliğinden yıkılır herhalde.

cevdetfaikosman

Kıdemli Üye
İşte sert budaksız çamlar var. Kalite kalite. 3 metrede 1 tane bile budak olmaya çamlar var. Ve çok ciddi sertler. Ama bu fiyata çam almaktansa dişbudak terciih ederim. Dişbudak ülkemizde var fiyat makul. Ama ürün olarak pek kullanılmıyor nedense. Halbuki bembeyaz ahşap. Çamdan güzel. Ceviz sertliğinde..

1664874543500.png

Ceviz tabi en güzeli..

1664874634060.png