Ahşap yemek masası

  • Konuyu başlatan cenkbilir
  • Başlama tarihi

cevdetfaikosman

Kıdemli Üye
Katılım
19 Şubat 2019
Mesajlar
2,292
Kavak, Ihlamur alınmaz. Çam alınır ama kalite kalitedir. Sert çam alınır. Yağ ile filan boyanmaz o amaçla almayın. Ancak vernikle boyanabilir.

Kayın çok kırmızıya yakın olmayanı alılabilir. Yine teak yağı vs olmaz. Vernik kullanmak gerekir.

Dişbudak iyidir alınabilir. Beyazdır. Şeffaf koruyucu ile kullanılabilir. Özel bazı yağlar olur. Ama teak yağı filan olmaz.

Ceviz, Kestane, Maun para varsa alınır. Yağ çok güzel olur. Ama teak yağı değil. Osmo'nun ithal ürünleri Türkiye'ye geldi onlar kullanılınca gayet güzel olur.
 

taydin

Timur Aydın
Staff member
Katılım
24 Şubat 2018
Mesajlar
16,132
Çamın budaklarını temizlemek çok uğraştırıyor. Çam ağacından pergole yapmıştım bahçeye. Budaklarını oksi asetilen şaloması ile yakayım dedim, neredeyse pergolenin bir direğini yakıyordum ... Sonra da boyasız bıraktım, şimdi gri berbat birşey oldu. Yakında çürüyük kendiliğinden yıkılır herhalde.
 

cevdetfaikosman

Kıdemli Üye
Katılım
19 Şubat 2019
Mesajlar
2,292
İşte sert budaksız çamlar var. Kalite kalite. 3 metrede 1 tane bile budak olmaya çamlar var. Ve çok ciddi sertler. Ama bu fiyata çam almaktansa dişbudak terciih ederim. Dişbudak ülkemizde var fiyat makul. Ama ürün olarak pek kullanılmıyor nedense. Halbuki bembeyaz ahşap. Çamdan güzel. Ceviz sertliğinde..

1664874543500.png


Ceviz tabi en güzeli..

1664874634060.png
 
Top