Airbrush ile astar/boya

Kıdemli Üye
Çamaşır makinesinin alt kısımlarında karıncalaşmalar var.
Paslanmalar daha da ilerlemeden, alt kısımlara dremel ile zımpara yapıp, airbrush ile astar ve boya yapmak istiyorum.

Boya ve astar da, hangi malzemeler kullanılır?
karışımlar ne oranda olur?
bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:
Makinenin kendi boyası muhtelen toz boya. Senin atacağın boyadaki solvent kendi boyasını kabarta bilir. Görünmeyen bir yerde öncede dene istersen.. .

Boya türünü bilmiyorum.(boya türevleri konusunda, cahilim)
Zımpara yapıp beyaz sprey boya veya airbrush la astar boya uygulayacağım.
Amaç; Pas ilerlemesin, renk uyumu( farklılığı) bozulmasın.

Adeta bir kaporta çalışması yapılması lazım. Önce zımparalanacak, sonra çelik macun ile dolgu yapılacak, sonra selülozik astar ve birkaç kat selülozik boya. Sonra da sulu zımpara, kaba pasta ve ince cila.

@taydin üstad;

Pası sileyim astar ve bir kaç kat boya yeterli
(Paslı yer bir karış kadar, küçük bölge.)
Hangi malzeme ve karışım oranları nedir?

Air brush dan vazgeçtim. Boya tabancam var
Makinenin ön kapağını, körüğü ve camı, kapak kilidini de sökeyim.
Komple zımpara ,astar ve renk dalgası olmasın 2-3 kat da beyaz boya atmak istiyorum

Selülozik astar çok kullandım, ama belli bir karışım oranına göre gitmedim hiç. Sünger rulodan damlayacak kadar ince olmamasına gayret ettim sadece. Neticede ne kadar selülozik tiner katarsan kat, sonunda uçup gidecek o.

Perşembe pazarına gideyim.
Orada Boya astar, karışım oranları bilgisini verirler...

Çürük ten kurtulayım estetik önemli değil dersen lokal boya yapabilirsin. Ancak kusursuz bir iş çıkarmak istiyorsan eski boyadan kurtulmalısın. Aksi durumda güzelce boyadıktan hemen sonra eski boyanın alttan kusması ihtimal dahilinde. Ben bu kazığı yedim. ;)

İlk önce zımpara yacaksın 220 lik zımpara sonra poliratan beyaz astar sellozik tinerle incelteceksi (macun çekilecek yer varsa çelik macun kullanabilirsin ince sıyırarak çek kalın çekersen sonra zımparayla zor düzeltirsin) astarı güzelcene zımparala sünger zımpara kullanabilirsin son kat olarak akrilik son kat oto boyası kullanacaksın bu kadar akıtmamaya dikkat et.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back