Ardunio ile Ses Dosyası Çalma

Tmm buldum 9600 baud seçili. 115200 seçince sd fail yazdı
Ya sd kartı okumuyor yada wav dosyası istediği özellikte değil. Bir kaç saate eve geçmiş olucam. Hem bendeki wav dosyasını gönderirim hemde elimde sendeki sd kartın aynısından var onu takıp deneyeyim bakalım kart mı seçiyor.

@Serdar Benim kullandığım dosyayı aşağıya ekledim birde onu dene.
Ayrıca bendeki 32gb sd kart ile denedim çalışıyor.

Ekler

• file.zip
    252.3 KB · Görüntüleme: 145
Dosyanın örnekleme hızı 16 kHz. Bu hızda iyi kalite ses alıyorsan çok iyi.

Dosyanın örnekleme hızı 16 kHz. Bu hızda iyi kalite ses alıyorsan çok iyi.
Kaliteye bakmıyorum abi. Ses gelsin yeter. :D
Ses az ve cızırtılı geliyor. Amfiye bağlasam belki kulak tırmalar. Koddaki ses ayarı ile oynayınca biraz kalite değişiyor. Birde quality diye bir ayar var kodlar arasında.

8 kHz ile belki daha iyi sonuç alınabilir.

Bu da olmadı diğer okuyucuyla denedim ilk fırsatta diğer okuyucu ile deneyeceğim. Bu kadar basit bir şeyi nasıl yapamam hayret ediyorum kendime :(
Sorun sende değil. Uno da.
Sendeki uno ile bendeki farklı görünüyor. Demekki sendeki sürümde çalışmıyor.
Elinde başka uno, nano yada mega filan var mı?

Sorun sende değil. Uno da.
Sendeki uno ile bendeki farklı görünüyor. Demekki sendeki sürümde çalışmıyor.
Elinde başka uno, nano yada mega filan var mı?
Düzeltme ‘ikinci okuyucuda denemedim’

Sırf bu iş için aldım uno’yu başka elimde yok. Haftaya alırım bir tane daha. Bunun küçükleri var onlardan alsam aynı işi görür mü? Küçük olması benim için daha iyi. Link atıyorum bir tane veya sizin bir öneriniz var mı? Yada diğer okuyucudan aldım onu mu beklesem daha küçük.

www.robotistan.com/arduino-pro-mini-328-5v16mhz-header

Düzeltme ‘ikinci okuyucuda denemedim’

Sırf bu iş için aldım uno’yu başka elimde yok. Haftaya alırım bir tane daha. Bunun küçükleri var onlardan alsam aynı işi görür mü? Küçük olması benim için daha iyi. Link atıyorum bir tane veya sizin bir öneriniz var mı? Yada diğer okuyucudan aldım onu mu beklesem daha küçük.

www.robotistan.com/arduino-pro-mini-328-5v16mhz-header
Pro mini uğraştırır seni. Nano alabilirsin. Ama biraz kalitelisini bulmaya çalış. R3 klon olanlar iyiydi sanırım.

@Serdar unonun şu modelini alabilirsin. Resmi iyi incele. Birdahaki sefere bundan al.

Screenshot_20210101-160958.jpg

Bunların hepsi orijinal değilmiydi. Bende bunlar neden biri 3 birim, biri 10 birim diyorum :) bakalım Pazartesi diğer okuyucu gelsin biraz da ona yönelelim. Olmadı tekrar yenisini alıp denerim. İlgi ve alakanız için tekrar teşekkür ederim.
Ahanda orjinali bu. 201tl cik. :D
Screenshot_20210101-164010.jpg

Altı üstü 1-2 saniyelik bi ses dosyasını elektrik gelince çalmasını istiyorum. Ben aylardır uğraşıyorum. Siz kaç gündür zaman harcıyorsunuz hala sonuçlandıramadım :D
4 adet yapmam lazım 200₺ den 800₺ :)
Benim proje başka bahara kaldı sanırım.

Benzer birşey yapmıştım. Şu mp3 player doğrudan çalıyor olması lazım. Bir ara sudan ucuzdu. Hala piyasada varmıdır bakmak lazım.

1609630048956.png

Anlamadım bu işi bu kartın üzerindeki işlemci vs aynı değil mi bendeki mavi orijinali yeşil tek fark bu görünüyor.
Bizideki mavi olanların çipleri patates baskı diye tabir ettiğimiz muadil çipler. Bunların bile kendi aralarında kaliteliden kalitesize doğru birkaç çeşidi var. Şöyle izah edeyim. Yeşil olanı orjinal üreticisi yapmış, bendeki mavi olanı kaliteli bir şekilde kopyalamışlar, sendekini ise daha kalitesiz olarak kopyalamışlar. O yüzden bende nispeten ses veren cihaz sende hiç ses vermiyor.

Altı üstü 1-2 saniyelik bi ses dosyasını elektrik gelince çalmasını istiyorum. Ben aylardır uğraşıyorum. Siz kaç gündür zaman harcıyorsunuz hala sonuçlandıramadım :D
4 adet yapmam lazım 200₺ den 800₺ :)
Benim proje başka bahara kaldı sanırım.
İş birazda bilgiye dayanıyor. Aslında sadece çok ucuza 8 bacaklı bir PIC entegre alıp programlamayı bilsen belki 5-10tl ye bile halledersin. Maalesef PIC programlamayı bende bilmediğim için yardımcı olamıyorum.

Son olarak bir tavsiye. En çok sıkıştığın anda vazgeçmeyip inatla üstüne gidersen illaki çözüme ulaşırsın.

Benzer birşey yapmıştım. Şu mp3 player doğrudan çalıyor olması lazım. Bir ara sudan ucuzdu. Hala piyasada varmıdır bakmak lazım.

6983 eklentisine bak
2004 de askerde kullanıyordum ben bundan. O zamanlar yeni çıkmıştı 100 dolar fiyatı vardı. Ben askerliği Afganistanda yaptığımdan 200 dolar maaş alıyordum. Yarısını gömmüştüm buna. Hatta bir sonraki ayda maaşın tamamını digital bir fotoğraf makinesine gömmüştüm. :D

Forum istatistikleri

Konular
5,839
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back