Aspilsan INR18650A28 2800 mAh 3.7V 5C Li-ion Şarjlı Pil Matkap kullanımı için uygun mu?

Piller geldi. Voltaj ve iç direnci ölçümlerini yaptım. Ölçümlerde olağanüstü bir tutarlılık var. 10 pil geldi ve hepsinde voltaj 3.54V ±0.5 mV. İç direnç de 16.5 mΩ ±0.5 mΩ

Yani üretici, tüm akülerin şarj seviyesini optimum uzun vadeli saklama seviyesine getirip piyasaya sunmuş. Ölçümlerdeki tutarlılık da üretim kalitesinin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Artık ne idüğü belirsiz çakmalarla uğraşmaya hiç gerek yok.

28533 eklentisine bak
Mükkemel bir atılım gerçekten emeği geçenlere teşekkür ediyorum kendi adıma...

Artık ne idüğü belirsiz çakmalarla uğraşmaya hiç gerek yok.
Şu cümleyi kurabilmek ne kadar müthiş bir konfor. Bende pil konusundaki bütün soru işaretlerini kafamdan attım.

Umuyorum gümrük konusundaki sıkıntılar da benzer bir konfora ulaşır da sadece gelişim ile meşgul insanlar haline geliriz...

Piller geldi. Voltaj ve iç direnci ölçümlerini yaptım. Ölçümlerde olağanüstü bir tutarlılık var. 10 pil geldi ve hepsinde voltaj 3.54V ±0.5 mV. İç direnç de 16.5 mΩ ±0.5 mΩ

Yani üretici, tüm akülerin şarj seviyesini optimum uzun vadeli saklama seviyesine getirip piyasaya sunmuş. Ölçümlerdeki tutarlılık da üretim kalitesinin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Artık ne idüğü belirsiz çakmalarla uğraşmaya hiç gerek yok.

28533 eklentisine bak
Bu olçümleri seri bir şekilde yapan gruplayan otomatik makina var muhtemelen aynı partideki ürünleri eşleştirmişlerdir güzel bir detay paralel grup yaparken ömrünü uzatır farklı zamanlarda alınan urunleri olçebilirseniz daha net anlayabiliriz

28533 eklentisine bak

Burada test video'su var. Bence de cok basarili. Ben genelde 21700 kullaniyorum Molicell 45A verebiliyor. RC islerinde daha pratik gibi. Ancak 18650 icin bunu listeme ekliyorum.

Bu arada test icin kullandiklari yuk cok guzelmis, bu konuda cok bilgim yok acikcasi ama 400w ET5410. Forumda aradim ama denk gelmedim. TR'de olmamasi kotu artik gumruk vs isleri zorlasti.

ET5410 forumda hiç konuşulmadı diye hatırlıyorum. Forumda Rigol DL3021 çok meşhur. Bende bakarken ET5410 görmüştüm ama sonra Rigol aldım.

ET5410 forumda hiç konuşulmadı diye hatırlıyorum. Forumda Rigol DL3021 çok meşhur. Bende bakarken ET5410 görmüştüm ama sonra Rigol aldım.

ET5410'un fiyati cok uygunmus ama sacma otesi gumruk kanunlari nedeniyle Cinliler gondermiyor. Onun yerine daha dusuk ozelliklerde DL3021'i 4 - 5 kat fiyata buradan almamizi soyluyorlar. Gelde sdfsadfsdfsadf.

200W'lik olan model 3400 TL fiyatla TR'ye gonderilebiliyor. Elektronik yukleri paralel baglayabiliyor muyuz? Bagliyoruzdur herhalde. Simdi bir tane alsam, Eger gerekirse sonra bir tane de paralel baglasam mesela diyorum.

4.000 TL'ye de sunu buldum. Aslinda en cok bu isime gelir benim. 500V - 15A - 400W

Son düzenleme:
Pilsan Pilleri bence fiyat performans on numara ömrüde uzun olursa helal olsun milletimize. Hani derler ya mal ceviz aynı öle bu pil.

Ben banggood uzerinden ET5410A+'in siparisini gumruk dahil olarak verdim. Umarim sorun cikmaz.

Hmm hiç vergi de çıkmamış, gönderim de ücretsiz. 150 Avronun altında olunca %20 bir vergi çıkıyordu normalde. Neyse gelince anlaşılır.

1706367322170.png

Sorunsuz geldi , henuz inceleme sansim olmadi. Bu hafta kizimlayim. Haftaya ancak firsat bulabilirim.

Şu cümleyi kurabilmek ne kadar müthiş bir konfor. Bende pil konusundaki bütün soru işaretlerini kafamdan attım.

Umuyorum gümrük konusundaki sıkıntılar da benzer bir konfora ulaşır da sadece gelişim ile meşgul insanlar haline geliriz...
Arkadaşlar merhaba. Sırf bu konu için foruma üye oldum. 12v 3a adaptörü olan modemim için kullandığım Eaton 3s Mini içindeki 18650 piller devre dışı kalınca, içini açıp baktım, kolayca değiştirilebilir mekanizması olduğu için değiştirdim. Değişim sonrası 2 aydır kullanıyorum. Haftada 4 5 elektrik kesintisi oluyor. Aspilsan pillerle herhangi bir sorun yaşamadım. Açıkçası sizler gibi profesyonel değilim. Pilin fiyatına falan da bakmadım. Ama uzun süre götürecek gibi duruyor. Ekte fotosunu paylaştım.

Ekler

• 20240218_211946-min.jpg
    20240218_211946-min.jpg
    569.1 KB · Görüntüleme: 29
@krmz foruma hoşgeldin. Piller kaliteli ve tutarlı, seni uzun süre idare eder. Modemi toplamda kaç saat çalıştırabiliyor elektrik olmadan? Böyle bir test yapmadıysan en uzun kaç saat çalıştığını gözlemledin?

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back