Biraz da gülelim :)

Bu

Buna hic katilamayacagim. Hatta tam tersi bile sayilabilir. Linux'ta nerede ise hicbir islem root yetkisi almadan sistemi bozamaz. Sadece en fazla kendi kullanici ayarlarini bozabilir. Root yetkisi alip konsol komutu kullanacak insan da bir seviyeye cikmistir zaten. Bunun disinda program ekle kaldir Windows'tan cok daha kolay, ozellikle Ubuntu'da. Oysa Windows'ta siniri kullanici dahi calistirdigi herhangi bir programla Windows'u cokertebilir. Programlar hatali olduklarindan ya da arka kapilardan dolasmayi sevdikleri icin sistemde rahatlikla dolasabiliyorlar.
Windows nedir ya kaldımı gerçekten kullanan :avare1:

Word, keil uvision ve proteus bilinen örnekler.
Libre Office olsa da word yerini tutmuyor

30907 eklentisine bak
Gülünecek bir durum yok ama yine de yeni konu yerine buraya eklemeyi uygun buldum.

Bu parçanın hurdalıkta ne işi var merak ediyorum. Aktif radyoaktivite içermiyor ama yine de sıkıntı bir durum
hitachi ney üretmiyor acaba çok merak ettim.

klima,
biyomedikal cihazlar,
buzdolabı kompresörü,
plc,
3 fazlı inverter,
endüktif sensör,
matkap,
ekskavatör,
para sayma makinesi

Benim bilmediğim birşey üretiyor mu acaba

Cip uretiyor. Optik uretiyor.
Hitachinin bir suru alt sirketi var. Her seyi uretiyor.

Siemens marka linac ve tomografi cihazı görmüştüm hastanede. Siemens'e karşı bakış açımı değiştirmişti.
(Linac radyoaktif ışın kullanarak tümör vb yakan cihaz. )

1708798859319.png

Ekler

• 1708798858973.png
    1708798858973.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 12
2020 yılında sağlık bakanlığı 10 tane tıbbi cihaz almıştı. O günün parasıyla ₺50M idi. Yaklaşık $7M yapıyordu.

Linux Mint kullanıyorum şu anda. 95 yılından beri Windows+ ofis kullanınca bazı şeylere alışmak kolay olmuyor.

Openoffice de Excel makrolar çalışmıyor. Bunu da belirteyim.

Son düzenleme:
Linux Mint kullanıyorum şu anda. 95 yılından beri Windows+ ofis kullanınca bazı şeylere alışmak kolay olmuyor.

Openoffice de Excel makrolar çalışmıyor. Vuny da belirteyim.
Excel macrolari gercekten buyuk sorun. Mesela Softmaker Free Office var. MS Office'e cok yakin kullanimi var. Linux destegi de var. Hatta macro ve VBA yerine kullanilabilecek guzel de bir scrpiting i var. Ama baskasina verince dosyayi patliyorsun. Adam anlamiyor, ogrenmekle de vakit kaybetmek istemiyor. SS excel'e geri donuyorsun. :bok1: ( Cok sevdim ben poop emojisini, duygu dolu )

Hitachi, mutsubishi hatta samsung, fujutsi adamların faaliyette olmadığı sektör yok galiba. Fırına gidip hitachi ekmek varmı bir sorayım :avare1:

Forum istatistikleri

Konular
5,810
Üyeler
2,469
Son üye
stratus

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back