Bozuk Para Yerine Kartlı Sistem yazabilecek varmı ?

kairos

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar video'da ki tarzda bir sistem yazabilecek varmı ?

Akınsoft yazmış. Bizim oyun makinelerinde kullanılıyoruz.

Web sitelerinde bulamadım. Belki bizim firmaya özel yapmışlardır. İsterseniz arayıp bilgi alın.

Çok bi numarası yok.
1 adet Mifare kart okuyucu ve kartlar
1 adet ekran
1 adet arduino

Senin öğrenmek istediğin veya yapmak istediğin nedir?

Çok bi numarası yok.
1 adet Mifare kart okuyucu ve kartlar
1 adet ekran
1 adet arduino

Senin öğrenmek istediğin veya yapmak istediğin nedir?
Eğer videodaki sistem yapılmak isteniyorsa numarası çok.
Karta para yüklenebilmeli. Bunun için Bilgisayar tarafında çalışan bir arayüz program olmalı.
Ayrıca Ekonomiye göre kart okuyucunun çekeceği para miktarı zaman aralıklarıyla güncellenebiliyor olmalı.
Bu da yine Bilgisayar arayüzünden kart okuyucuya uzaktan bağlanarak yapılabiliyor. Bizdeki eski sistemlerde Bluetooth kullanılırken, son zamanlarda yeni sistem ile wifi bağlantısı kullanıyoruz.

kart okuyucunun çekeceği para miktarı zaman aralıklarıyla güncellenebiliyor olmalı.
Bu da yine Bilgisayar arayüzünden kart okuyucuya uzaktan bağlanarak yapılabiliyor.

Abi ne gerek var öyle uzaktan bağlanmaya vs. Bir tane karta özel bir data yüklersin bunla tüm okuyucuları güncellersin. Hatta buna bile gerek yok. Karta yükleme yaparken hem bakiye hem birim fiyat yüklersin. okuycu ona göre işlem yapar.

Abi ne gerek var öyle uzaktan bağlanmaya vs. Bir tane karta özel bir data yüklersin bunla tüm okuyucuları güncellersin. Hatta buna bile gerek yok. Karta yükleme yaparken hem bakiye hem birim fiyat yüklersin. okuycu ona göre işlem yapar.
Daha önce yapmışlığım yok ki. Bizim sistemi örnek olarak anlatıyorum. :)
İşin içine girince ancak "nasıl daha işlevsel yapabilirim" diye düşünür insan.

Belki okuyucunun içine maliyet açışından akıllı bir çip koymamışlardır. Sadece söylenen parayı karttan düşen bir şey vardır. Şuan tam mantığını oturtamadım ama kesin maliyetten kaçmak için böyle yapmışlardır.

Müşteri de hazır. (Bknz msj no:1)
:tamam1
Madem cihazlarla ilgilendin, içine istediğimiz gibi bilgi yazıp silebileceğimiz bir kart ve okuyucusunun linkini atar mısın? Bir de bu işin nasıl yapıldığına dair eğitici bir kaynak. Biraz kurcalayayım. Belki gerçekten bir iş çıkar.

ikinci müşteri olayım hemen.
13.56kartları AYNI ANDA 8 adet okumamız lazım tek anten & tek mcu

Forum istatistikleri

Konular
5,900
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back