Brymen BM869s kutu açılım fotoğrafları ve merak edilenler

kcmnbrfl1.jpeg

kcmnbrfl2.jpeg

nS modunda kapasitör kontrolü de yapıyormuş. Kaçak direnç ölçüyor.
Youtube algoritması yanlışlıkla da olsa bir şeyler öğretiyor valla.

Brymen BM869s'i nihayet bugün ev laboratuvarıma kazandırdım.

Öncesinde günlük kullandığım multimetreler sırasıyla Uni-t UT61E ve UT61E+ modelleriydi. 3 yıl evvel UT61E modelini + modeline güncelledikten sonra şimdide nihayet Brymen BM869s aldım.

Bu cihazı en çok yüksek çözünürlüğü ve hızı için istiyordum. Aldığımda da değdiğini düşünüyorum. Merak ettiğiniz bir test varsa yapabilirim. Benim için bundan sonrasını zamanla göreceğim.

25264 eklentisine bak25265 eklentisine bak25266 eklentisine bak25267 eklentisine bak

Cihazda tuhaf bir durum var. Pili takmak için açtığımda kapağın bir miktar deforme olduğunu gördüm. Bunun fabrikadan mı sonradan mı olduğunu bilmiyorum.

25268 eklentisine bak25269 eklentisine bak25270 eklentisine bak25271 eklentisine bak25272 eklentisine bak25273 eklentisine bak

Merhaba, üründen memnunmusunuz, olumsuz bir yanı var mı ?

Firmware yi kontrol ettim, sizinkisi ile aynı çıktı.

Bende BM869S almıştım ve bugün elime geçti. Pil yuvasının üstündeki çiziklerin aynısı sizinki kadar olmasa da bende de mevcut. Fakat sizinkinde daha çok var.

Ürünü büyüteçle de dikkatlice incelediğimde herhangi bir derforme, yada vidalarının daha önce sökülme gibi bir duruma rastlamadım.

İade ürün olmadığı ürünün paketlenmesinden ve ambalajlanmasından da belli oluyor.

Arka kapaktaki bu çiziklere mantıklı bir açıklama bulamıyorum açıkçası. Siz bir sonuca vardınız mı?

@dgnzcn güle güle kullan. Ben çok memnunum.

Açıkçası çizikleri umursamadım. Çünkü benim cihazın da ambalajında ve vidalarında bir sorun görmemiştim. Aynısından sende de varsa demek ki fabrikadan filan kaynaklı diye tahmin ediyorum.

Dikkatli bakarsan https://lygte-info.dk/review/DMMBrymen BM869s UK.html adresindeki incelemede aynı şeyi görüyorsun.

1700063852188.png

Tek şikayetim pili değiştirmek için kırmızı kaplama ile kavga etmen gerekiyor. Daha basit olsa iyiymiş.

Tavsiye olarak da haberleşme yuvasına bir kapak yapılabilir. Açıkta kaldığı için bir noktada çizilebilir IR LED'lerin olduğu plastikler. Eğer 3 boyutlu yazıcın varsa işin daha kolay olacaktır. Gerçi bende bir türlü vakit bulup yapamadım.

Şunun gibi birşey olabilir,

1700063575326.png

Şimdi baktım da kendileri de bir çözüm getirmişler. Bunun aynısı 3D yazıcıdan yapılabilir.

Brymen BMH-01 magnetic hanger:

1700063656273.png

@dgnzcn güle güle kullan. Ben çok memnunum.

Açıkçası çizikleri umursamadım. Çünkü benim cihazın da ambalajında ve vidalarında bir sorun görmemiştim. Aynısından sende de varsa demek ki fabrikadan filan kaynaklı diye tahmin ediyorum.

Dikkatli bakarsan https://lygte-info.dk/review/DMMBrymen BM869s UK.html adresindeki incelemede aynı şeyi görüyorsun.

26723 eklentisine bak

Tek şikayetim pili değiştirmek için kırmızı kaplama ile kavga etmen gerekiyor. Daha basit olsa iyiymiş.

Tavsiye olarak da haberleşme yuvasına bir kapak yapılabilir. Açıkta kaldığı için bir noktada çizilebilir IR LED'lerin olduğu plastikler. Eğer 3 boyutlu yazıcın varsa işin daha kolay olacaktır. Gerçi bende bir türlü vakit bulup yapamadım.

Teşekkürler.
Pil tüketimi nasıl, günlük kullanım sıklığınız nedir kaç saat mesela ve ne kadar sürede pil değiştiriyorsunuz ?

Haberleşme yuvasına kapak bence çok da şart değil, olsa da hayır denilmez tabiki ama kırmızı dış koruyucunun arkasındaki çıkıntılar yerden yüksekte tutuyor gibi. Yanılıyor da olabilirim.

Şarjlı pil kullandığım için benim vereceğim bilgi yanıltıcı olabilir. Birde ben hergün kullanmıyorum.

Yakın zamanda USB için haberleşme kablosu yapmak istiyorum. Umarım fırsat bulurum.

Şu meşhur devamlılık testini yaptım. Karşılaştırma içinse Uni-t UT61E+'ı kullanmak istedim ama Uni-t çuvalladı. O nedenle bir karşılaştırma olmadı.

25291 eklentisine bak
25293 eklentisine bak
tüh hay aksi.Hocam sen bir ara UT61E+ iyidir hoştur beğeniyorum şeklinde paylaşımınız vardı o yüzden bende UT61E+ almıştım.Şimdi de 869 mu alacağız Bari UT61E+ ne kadar kötü onu söyleseniz

Bunlara istinaden UT61E+ plus almıştım şimdi canım sıkıldı. Çuvalladı vs yazılarını görünce

Ekler

• IMG_20231116_005924.jpg
    IMG_20231116_005924.jpg
    495.4 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20231116_005851.jpg
    IMG_20231116_005851.jpg
    328 KB · Görüntüleme: 44
UT61E+'ı halen kullanıyorum. Asla kötü bir cihaz olarak görmemek gerekir.

birkaç şeyde eksikliği veya yeteneği düşük galiba.Nedir onlar acaba Sercan bilelim de.Aklımızda olsun

Ben sınıfına göre düşündüğümde bir eksini görmüyorum.

Hatta ince düşünülmüş bazı güzel detaylar bile var. Örneğin arka tarafında harici tutucu için 1/4" somunu sayesinde tripot ya da magic arm gibi şeylere sabitlemek mümkün oluyor.

Teknik bir özellik bile değil ama keşke harici tutucu için yuva Brymen'da da olsaydı. Buna rağmen Brymen ile karşılaştırmak çok yanlış olur.

20231117_114428.jpg

birkaç şeyde eksikliği veya yeteneği düşük galiba.Nedir onlar acaba Sercan bilelim de.Aklımızda olsun
İnternetten edindiğim inceleme bilgilerine göre her kademede koruma mevcut BM869s de, UT61E+ da yok bu mesela.
UT61E+ için ortadaki seçicinin testlerinde dayanıksız olduğu ve belli bir süre sonra bozulma / kırılma / aşınma eğilimi gösterdiği belirtiliyor. BM869s de bu testleri başarıyla geçmiş mesela. İlk aklıma gelenler bunlar.

Verilen paranın karşılığı da o oluyor

Son düzenleme:
Şu an ufak bir araştırma ile kabaca Brymen'nın 7500 TL, UNI-T'nin 2800 TL olduğunu görüyorum.

Eğer bu ürünleri dayanım açısından değerlendireceksek ki bence bu çok yanlış bir yaklaşım. 3 adet UNI-T'yi ne kadar zaman kullanabiliriz, bir adet Brymen'i ne kadar zaman kullanbiliriz diye karşılaştırmamız gerekiyor. Çünkü aynı bütçe ile kabaca bir ürüne karşık üç ürün alabiliyoruz.

Toplam süre aynı çıksa dahi UNI-T almak çok daha karlı çünkü sürekli yenileme fırsatı ile yeni çıkacak ürünleri de alabilme potansiyeli sunuyor.

Bence verilen paranın karşılığı ölçüm hassasiyeti, hızı vb konularında değerlendirmek lazım. Biraz daha abartırsak, ikisinin de multimetre olması dışında ortak bir yani bile yok. :D

Koruma açısından her kademede koruma var dersen o biraz yanıltıcı olur. BM869s akım kademesinde bir voltaj kaynağına bağlarsan, içerideki sigorta atar. Diyeceksin ki UT61E+ için de atar, ve koruma da bu zaten, ama neticede iki multimetre de bu konuda aynı davranır. Diğer kademelere gelince, hem UT61E+ hem Brymen'de gerekli koruma devreleri vardır. Mesela ben şimdi UT61E+ yı hem mV kademesinde, hem Ohm kademesinde, hem de Hz kademesinde prize taktım. Hiçbir sıkıntı yok.

Zaten farkı anlayamam henüz şu aşamada sanırım.

Brymen toleransları biraz daha iyi, çözünürlüğü daha fazla. Bant genişliği daha yüksek.

UT61E+ çok daha yüksek kapasitörlerin ölçümünü yapabiliyor. Çok daha yüksek frekans ölçümü yapabiliyor.

Ama bu farklar günlük kullanımda sürekli karşına çıkan şeyler değil. Pratik kullanımda bunların arasında neredeyse hiç fark görmezsin.

Almadan önce ben de son olarak UT61E+ ve BM869s arasında gidip gelmiştim ama Joe adlı youtube kanalındaki bir kişinin incelemelerine denk geldim ve bazı forumlardanda edindiğim bilgiler ve deneyimleri ışığında BM869s te karar kıldım.

Ne sıklıkla kullanırım derseniz her gün değil belki maksimum ayda bir belki de 6 ayda bir.

16-20 yaşlarım arasında elektroniğe çok meraklı ve haşır neşirdim, amfiler, mekanik deckler, ekolayzerlar filan devre elemanlarını toplar bunları kutuda birleştirip parça parça deck müzik sistemi, EQ, Servo Mekanik Kaset Deck, Tuner, VU metre vs vs ve hoparlör yapmışlığım bile vardır.
Kaliteli ses elde edebilmem adına devreler ile çok uğraşırdım, kalite merakım biraz danda buradan geliyor sanırım.

Çekmecede o yıllardan kalma çalışan bir UNI-T DT-830D duruyor hatta.

Evde elimden gelen her işimi kendim yapmaya çalışıyorum ve elimdeki malzemelerde eksik olmasın diyorum mantığım bu.

Elektronik ile şu an aram nasıl derseniz diyot, kondansatör, trafo vb devre elemanları ne işe yarar dışında bilgim yok.

Şimdi diyeceksiniz hatta güleceksiniz, elektronik bilgi seviyen madem böyleydi, ne diye gidipte onca para verdin BM869s için derseniz, ben de onu tercih ettim, kaliteli doğru ölçen birşey olsun istedim, daha ucuz hatta belki de 1000 TL lik bir Multimetre işimi rahatça görürdü ama ben tercih etmedim.

1970 Doğumluyum ve öğrenmeye hala çok meraklı birisiyim, şimdi bir Pil yedekleme devresi ve harekete duyarlı lamba vs yapmak istiyorum ve bunu evde kullanmak istiyorum tabi 2 yaşındaki kızımızdan fırsat bulursam :)

Saygılar.

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back