Bu sedat abi de gram akil yok

Hangi rigol u (Elektronik yuk) almali?

• Toplam oy kullanan
    16
  • Poll closed .

hakan8470

Aktif Üye
Tutturmus DL3031 alacam diye. Allahini seven su akil yoksununa biraz akil versin yaw :katil2:

Akil yok diyom da inanmiyonuz bir de begenmis :katil1:

DL3021 olacak o, aman yanlışlık olmasın :)

Saatlerdir ugrasiyom ya DL3021 diye , anlamiyo ki

Tutturmus yok anadan dogma 3031 olacak diye

Sedat abi bu forum sana bir mesaj veriyuor, "Allahindan bulsun" :katil1:

Yav 3021 alınca zaten 3031'e çevriliyor. Niye iki katı para verecek ki?

Abi sen dl3021'i boşver karmaşada senin lcr'yi satıver Sedat abiye yoksa ona da güzel alternatif bulduk

@Ahmet o iş tamam aldım az önce ama a modelini değil e yi aldım
1709286009014.png

Vallahi Timur abiyi geçtiniz. Adam öneriyor ama almıyor. Alacak olsa bile kırk kere düşünüyor. Sizin maaşallahınız var. Hem isyan edip hem alıyorsunuz. Bir cihaz daha alırsan seni atacam forumdan. :katil2:

Vallahi Timur abiyi geçtiniz. Adam öneriyor ama almıyor. Alacak olsa bile kırk kere düşünüyor. Sizin maaşallahınız var. Hem isyan edip hem alıyorsunuz. Bir cihaz daha alırsan seni atacam forumdan. :katil2:
nası yani önerdikleri onda yokmu şimdi. Timurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Yandım anammmmmmmmm

Yok demiyorum ama bir anda böyle yatırımlar ile girişmeniz beni hayrete düşürüyor açıkcası
Bence buna yatırım denilemez. Heves desek daha doğru olur. Eğer kendini sıkıntıya sokmadan alabiliyorsa bence mantıklı da. Evimizde ne kadar çeşitli cihaz olursa o kadar fazla bilgi ediniriz. Ha cihaz olmadan da bilgi edinile bilir o ayrı. Ama imkan varsa bende alma taraftarıyım. Elektroniğe olan hevesimizi de canlı tutar bu tür şeyler. Ayrıca en kötü ihtimalle elektroniği bırakıyorum dese 3-5 kuruş düşüğüne bile satılabilecek cihazlar. İnsan bazen yatırım olarak bile düşünmüyor değil.

Cihazları geçtim komponentler bile neredeyse yatırım yapılacak seviyede.
Bir kaç yıl önce 25tl ye aldığım 2N3055 ler şu sıralar 200tl civarında. 4 tane satsam 700tl kâr görünüyor. Düşün zamanında yatırım amaçlı adetli almış olsam belkide şimdi satıp bir scop alabilirdim. :D

e hani beraber beğenmişdik hemen sattın beni
ben cihazı beğendim ama lcr metre bana 45 50 yılda 1 kez lazım olur,

ACV, DCV, SÜREKLİLİK, DİRENÇ, DİYOT, KAPASİTE ölçebilen her dmm olur benim için doğruluk oranı +-%1 kabulum

Forumda salgın hastalık var galiba. Kompulsif alıştırma bozukluğumu yoksa oniomania öyle bir ismi var bu hastalığın. Kredi çekip ekipman alası geliyor insanın :katil1:

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back